Naar de inhoud
Gratis proefles
  1. Home
  2. Rijscholen
  3. Beetsterzwaag

Rijschool Beetsterzwaag: alle 3 rijscholen vergeleken

Alle rijscholen in Beetsterzwaag (Fryslân) met hun officiële CBR-slagingspercentage en reviews van leerlingen. Kies je rijbewijs en vergelijk.

3rijscholen
27%geslaagd 1e examen auto (gem. Beetsterzwaag)
50%landelijk gemiddelde
De kerk van Beetsterzwaag, waar je de rijscholen in Beetsterzwaag kunt vergelijken
Gratis en vrijblijvend

Gratis proefles in Beetsterzwaag

Probeer gratis en vrijblijvend een door ons geselecteerde rijschool in Beetsterzwaag. Vul alvast in wat je zoekt; je contactgegevens volgen op de volgende stap.

Proefles voor
Schakeling

Je naam en telefoonnummer vul je op de volgende stap in. Je aanvraag gaat naar maximaal 4 door ons geselecteerde rijscholen (meestal 1 of 2). Gratis, en je zit nergens aan vast.

Alle rijscholen in Beetsterzwaag vergelijken

3 rijscholen voor auto in Beetsterzwaag · meeste examens bovenaan
Percentage = geslaagd bij het eerste examen (CBR) · = landelijk gemiddelde

RijschoolGeslaagd 1e examenAlle examensExamensReviews
Autorijschool Harm Vellema Drachten 11% 24% 95 examens –
Rijschool Wadse 23% 35% 92 examens –
Rijschool van Dam 46% 54% 57 examens –
Ranglijst · CBR-cijfers

Beste autorijscholen in Beetsterzwaag (2026)

De 3 autorijscholen in Beetsterzwaag waar de meeste leerlingen in één keer slagen. Kleur = vergeleken met het gemiddelde in Beetsterzwaag (27%).

  1. 1Rijschool van Dam28 eerste examens46%
  2. 2Rijschool Wadse35 eerste examens23%
  3. 3Autorijschool Harm Vellema Drachten27 eerste examens11%
Zo berekenen we deze ranglijst

We kijken naar één getal: het percentage leerlingen dat bij het eerste praktijkexamen voor het rijbewijs B slaagt. Alleen rijscholen met minstens 20 eerste examens doen mee. Bij een gelijk percentage delen rijscholen de plaats. Betalen voor een hogere plek kan niet. Landelijk slaagt 50% in één keer.

Bron: CBR · periode 1 oktober 2025 t/m 30 september 2026

CBR-cijfers · CBS

Rijschool Beetsterzwaag in cijfers

Rijscholen
3
Geslaagd 1e examen (auto)
27%
landelijk 50%
Geslaagd herexamen (auto)
40%
landelijk 50% · 154 herexamens
Inwoners
3.680
8,2 rijscholen per 10.000
17-jarigen
351
gemeente Opsterland (CBS)

Per rijbewijs in Beetsterzwaag

Geslaagd bij het eerste examen, gemiddeld over de rijscholen in Beetsterzwaag.

  • Auto3 rijscholen · 244 examens · onder landelijk
    27%landelijk 50%

Verloop slagingspercentage Beetsterzwaag

  • Gemiddelde Beetsterzwaag
  • Landelijk gemiddelde
Toon de cijfers per jaar
JaarBeetsterzwaagLandelijkExamens
2025/2627%50%90
2024/2539%50%109
2023/2445%52%115
2022/2339%52%71
2021/2236%53%92
2020/2139%53%64
2019/2032%51%62
2018/1942%49%92
2017/1852%50%71
2016/1752%50%85
2015/1639%50%77
2014/1552%50%52

Bron: CBR en CBR open data · inwoners: CBS 2026 · periode 1 oktober 2025 t/m 30 september 2026

Autorijschool Beetsterzwaag kiezen

In Beetsterzwaag geven 3 autorijscholen les volgens het CBR. Hun leerlingen deden samen 90 eerste praktijkexamens voor het rijbewijs B, en 27% slaagde in één keer. Dat is onder het landelijk gemiddelde van 50%.

Het belangrijkste getal is het percentage leerlingen dat in één keer slaagt. Weeg het aantal examens mee: bij weinig examens zegt een percentage nog niet veel.

Wonen en autorijden in Beetsterzwaag

In Beetsterzwaag wonen ongeveer 3.680 mensen (CBS, 2026): één rijschool per 1.227 inwoners in de plaats.

In de gemeente Opsterland wonen 351 jongeren van 17 jaar (CBS, 2026): de leeftijd waarop je met rijles mag beginnen.

In Fryslân heeft 66,7% van de 18- tot 24-jarigen een autorijbewijs, landelijk is dat 61,9% (CBS, cijfer per provincie).

In Beetsterzwaag heeft een huishouden gemiddeld 1,18 auto's (landelijk 0,9) en ligt de oprit van de snelweg gemiddeld 2,2 km van huis (CBS).

Examen doen vanuit Beetsterzwaag

De meeste leerlingen van rijscholen in Beetsterzwaag doen examen bij Examencentrum Heerenveen, hemelsbreed 16 km. Daar slaagde 28% van hen bij het eerste examen (alle kandidaten bij dat centrum: 42%).

Veelgestelde vragen over rijscholen in Beetsterzwaag

Hoeveel autorijscholen zijn er in Beetsterzwaag?

Het CBR telt in Beetsterzwaag 3 rijscholen.

Wat is het slagingspercentage van rijscholen in Beetsterzwaag?

Bij de autorijscholen in Beetsterzwaag slaagde gemiddeld 27% bij het eerste praktijkexamen (90 examens, CBR). Landelijk is dat 50%. Tellen we herexamens mee, dan is het 35%.

Welke autorijschool in Beetsterzwaag heeft het hoogste slagingspercentage?

Kijken we naar het eerste examen bij minstens 20 examens, dan scoort Rijschool van Dam het hoogst met 46% (28 examens). Bekijk ook de reviews: die vertellen hoe de lessen zijn.

Waar doe je rijexamen vanuit Beetsterzwaag?

De meeste leerlingen uit Beetsterzwaag doen examen bij CBR-examencentrum Heerenveen, hemelsbreed 16 km.

Kan ik in Beetsterzwaag rijles in een automaat nemen?

Het CBR noemt in Beetsterzwaag geen autorijschool met automaatles. Kijk ook in de plaatsen in de buurt.

Wat kost rijles in Beetsterzwaag?

Wij tonen alleen prijzen die rijscholen zelf publiceren. Wat je rijbewijs ongeveer kost, reken je uit met de rekenhulp voor je rijbewijs.

Kan ik een gratis proefles krijgen?

Ja, je vraagt een gratis proefles rijles aan bij een door ons geselecteerde rijschool in de buurt.

Klopt er iets niet op deze pagina?

Meld een foutRijscholen in Beetsterzwaag

Over de cijfers: slagingspercentages en aantallen examens komen rechtstreeks van het CBR (stand 24 oktober 2026). Die passen we alleen aan als het CBR ze aanpast. Andere fouten, zoals in de contactgegevens, zoeken we zelf uit.

Wat klopt er niet?

Wij tonen de cijfers precies zoals het CBR ze publiceert. Zie je in de Rijschoolzoeker van het CBR zelf andere cijfers, laat het ons dan weten.

We gebruiken je e-mailadres alleen om op je melding te reageren. Zie onze privacyverklaring.