Naar de inhoud
Gratis proefles
  1. Home
  2. Rijscholen
  3. Leeuwarden

Rijschool Leeuwarden: alle 69 rijscholen vergeleken

Alle rijscholen in Leeuwarden (Fryslân) met hun officiële CBR-slagingspercentage en reviews van leerlingen. Kies je rijbewijs en vergelijk.

69rijscholen
45%geslaagd 1e examen auto (gem. Leeuwarden)
50%landelijk gemiddelde
Herfst in de binnenstad van Leeuwarden, waar je de rijscholen in Leeuwarden kunt vergelijken
Gratis en vrijblijvend

Gratis proefles in Leeuwarden

Probeer gratis en vrijblijvend een door ons geselecteerde rijschool in Leeuwarden. Vul alvast in wat je zoekt; je contactgegevens volgen op de volgende stap.

Proefles voor
Schakeling

Je naam en telefoonnummer vul je op de volgende stap in. Je aanvraag gaat naar maximaal 4 door ons geselecteerde rijscholen (meestal 1 of 2). Gratis, en je zit nergens aan vast.

Alle rijscholen in Leeuwarden vergelijken

63 rijscholen voor auto in Leeuwarden · meeste examens bovenaan
Percentage = geslaagd bij het eerste examen (CBR) · = landelijk gemiddelde

RijschoolGeslaagd 1e examenAlle examensExamensReviews
Verkeersschool Tilstra B.V. 46% 45% 613 examens –
Sami Rijschool 31% 38% 344 examens –
Autorijschool DCC 30% 31% 205 examens ★ 5,0 (1)
Rijschool De Goos 49% 53% 190 examens –
Rijschool Babel 37% 41% 185 examens –
Rijschool Chris de Vries 37% 40% 144 examens –
Rijschool Triemstra 65% 63% 137 examens –
René Bloemsma 21% 31% 132 examens –
Suc-6 Rijbewijs 26% 34% 114 examens ★ 5,0 (9)
Jouw Verkeersschool 59% 60% 107 examens –

Toon alle 63 rijscholen →

Ranglijst · CBR-cijfers

Beste autorijscholen in Leeuwarden (2026)

De 10 autorijscholen in Leeuwarden waar de meeste leerlingen in één keer slagen (van 28 met genoeg examens). Kleur = vergeleken met het gemiddelde in Leeuwarden (45%).

  1. 1Van Dijk Verkeersopleidingen42 eerste examens67%
  2. 2Rijschool Triemstra78 eerste examens65%
  3. 3Autorijschool De Frosk33 eerste examens64%
  4. 3Autorijschool Vlietstra28 eerste examens64%
  5. 5Rijschool Sander Nijhof33 eerste examens61%
  6. 6Jouw Verkeersschool51 eerste examens59%
  7. 6Autorijschool Gerrie de Vries22 eerste examens59%
  8. 8Rijschool Raket20 eerste examens55%
  9. 8Verkeersschool Sijtsma20 eerste examens55%
  10. 10Rijschool Jaap Terpstra52 eerste examens52%
Zo berekenen we deze ranglijst

We kijken naar één getal: het percentage leerlingen dat bij het eerste praktijkexamen voor het rijbewijs B slaagt. Alleen rijscholen met minstens 20 eerste examens doen mee (35 rijscholen in Leeuwarden hadden er minder). Bij een gelijk percentage delen rijscholen de plaats. Betalen voor een hogere plek kan niet. Landelijk slaagt 50% in één keer.

Bron: CBR · periode 1 oktober 2025 t/m 30 september 2026

Klopt er iets niet op deze pagina?

Meld een foutRijscholen in Leeuwarden

Over de cijfers: slagingspercentages en aantallen examens komen rechtstreeks van het CBR (stand 24 oktober 2026). Die passen we alleen aan als het CBR ze aanpast. Andere fouten, zoals in de contactgegevens, zoeken we zelf uit.

Wat klopt er niet?

Wij tonen de cijfers precies zoals het CBR ze publiceert. Zie je in de Rijschoolzoeker van het CBR zelf andere cijfers, laat het ons dan weten.

We gebruiken je e-mailadres alleen om op je melding te reageren. Zie onze privacyverklaring.