Naar de inhoud
Gratis proefles
  1. Home
  2. Rijscholen
  3. Beilen

Rijschool Beilen: alle 3 rijscholen vergeleken

Alle rijscholen in Beilen (Drenthe) met hun officiële CBR-slagingspercentage en reviews van leerlingen. Kies je rijbewijs en vergelijk.

3rijscholen
55%geslaagd 1e examen auto (gem. Beilen)
50%landelijk gemiddelde
Een tulpenveld bij Beilen: alle rijscholen in Beilen op een rij
Gratis en vrijblijvend

Gratis proefles in Beilen

Probeer gratis en vrijblijvend een door ons geselecteerde rijschool in Beilen. Vul alvast in wat je zoekt; je contactgegevens volgen op de volgende stap.

Proefles voor
Schakeling

Je naam en telefoonnummer vul je op de volgende stap in. Je aanvraag gaat naar maximaal 4 door ons geselecteerde rijscholen (meestal 1 of 2). Gratis, en je zit nergens aan vast.

Alle rijscholen in Beilen vergelijken

3 rijscholen voor auto in Beilen · meeste examens bovenaan
Percentage = geslaagd bij het eerste examen (CBR) · = landelijk gemiddelde

RijschoolGeslaagd 1e examenAlle examensExamensReviews
Autorijschool A.A.C. André Blaauw 46% 53% 148 examens –
Rijschool Daantje 69% 66% 50 examens –
Autorijschool Jeroen Jansen 60% 54% 41 examens –
Ranglijst · CBR-cijfers

Beste autorijscholen in Beilen (2026)

De 3 autorijscholen in Beilen waar de meeste leerlingen in één keer slagen. Kleur = vergeleken met het gemiddelde in Beilen (55%).

  1. 1Rijschool Daantje32 eerste examens69%
  2. 2Autorijschool Jeroen Jansen25 eerste examens60%
  3. 3Autorijschool A.A.C. André Blaauw69 eerste examens46%
Zo berekenen we deze ranglijst

We kijken naar één getal: het percentage leerlingen dat bij het eerste praktijkexamen voor het rijbewijs B slaagt. Alleen rijscholen met minstens 20 eerste examens doen mee. Bij een gelijk percentage delen rijscholen de plaats. Betalen voor een hogere plek kan niet. Landelijk slaagt 50% in één keer.

Bron: CBR · periode 1 oktober 2025 t/m 30 september 2026

CBR-cijfers · CBS

Rijschool Beilen in cijfers

Rijscholen
3
Geslaagd 1e examen (auto)
55%
landelijk 50%
Geslaagd herexamen (auto)
58%
landelijk 50% · 113 herexamens
Inwoners
11.800
2,5 rijscholen per 10.000
17-jarigen
364
gemeente Midden-Drenthe (CBS)

Per rijbewijs in Beilen

Geslaagd bij het eerste examen, gemiddeld over de rijscholen in Beilen.

  • Auto3 rijscholen · 239 examens · boven landelijk
    55%landelijk 50%

Verloop slagingspercentage Beilen

  • Gemiddelde Beilen
  • Landelijk gemiddelde
Toon de cijfers per jaar
JaarBeilenLandelijkExamens
2025/2655%50%126
2024/2549%50%94
2023/2450%52%88
2022/2362%52%103
2021/2254%53%103
2020/2158%53%66
2019/2046%51%63
2018/1946%49%89
2017/1833%50%76
2016/1740%50%90
2015/1647%50%79
2014/1547%50%75

Bron: CBR en CBR open data · inwoners: CBS 2026 · periode 1 oktober 2025 t/m 30 september 2026

Autorijschool Beilen kiezen

Zoek je een autorijschool in Beilen? Het CBR noemt er 3. Hun leerlingen deden samen 126 eerste praktijkexamens voor het rijbewijs B, en 55% slaagde in één keer. Dat is boven het landelijk gemiddelde van 50%.

Kijk bij het kiezen vooral naar het percentage bij het eerste examen én naar het aantal examens: een hoog percentage over veel examens zegt meer dan over een handvol.

Wonen en autorijden in Beilen

In Beilen wonen ongeveer 11.800 mensen (CBS, 2026): één rijschool per 3.933 inwoners in de plaats.

De gemeente Midden-Drenthe telt 364 zeventienjarigen (CBS, 2026); vanaf 17 mag je met rijles beginnen.

In Drenthe heeft 69,6% van de 18- tot 24-jarigen een autorijbewijs, landelijk is dat 61,9% (CBS, cijfer per provincie).

In Beilen heeft een huishouden gemiddeld 1,12 auto's (landelijk 0,9) en ligt de oprit van de snelweg gemiddeld 1,4 km van huis (CBS).

Examen doen vanuit Beilen

De meeste leerlingen van rijscholen in Beilen doen examen bij Examencentrum Assen, hemelsbreed 18 km. Daar slaagde 50% van hen bij het eerste examen (alle kandidaten bij dat centrum: 52%). Ook Examencentrum Hoogeveen (16 km) worden veel gebruikt.

Veelgestelde vragen over rijscholen in Beilen

Hoeveel rijscholen zijn er in Beilen?

Het CBR telt in Beilen 3 rijscholen.

Hoeveel leerlingen slagen in Beilen in één keer?

Bij de autorijscholen in Beilen slaagde gemiddeld 55% bij het eerste praktijkexamen (126 examens, CBR). Landelijk is dat 50%. Tellen we herexamens mee, dan is het 56%.

Wat is de beste rijschool in Beilen?

Kijken we naar het eerste examen bij minstens 20 examens, dan scoort Rijschool Daantje het hoogst met 69% (32 examens). Bekijk ook de reviews: die vertellen hoe de lessen zijn.

Waar doe je rijexamen vanuit Beilen?

De meeste leerlingen uit Beilen doen examen bij CBR-examencentrum Assen, hemelsbreed 18 km.

Kan ik in Beilen rijles in een automaat nemen?

Het CBR noemt in Beilen geen autorijschool met automaatles. Kijk ook in de plaatsen in de buurt.

Wat kost rijles in Beilen?

Wij tonen alleen prijzen die rijscholen zelf publiceren. Wat je rijbewijs ongeveer kost, reken je uit met de kostencalculator.

Kan ik een gratis proefles krijgen?

Ja, je vraagt een gratis eerste rijles aan bij een door ons geselecteerde rijschool in de buurt.

Klopt er iets niet op deze pagina?

Meld een foutRijscholen in Beilen

Over de cijfers: slagingspercentages en aantallen examens komen rechtstreeks van het CBR (stand 24 oktober 2026). Die passen we alleen aan als het CBR ze aanpast. Andere fouten, zoals in de contactgegevens, zoeken we zelf uit.

Wat klopt er niet?

Wij tonen de cijfers precies zoals het CBR ze publiceert. Zie je in de Rijschoolzoeker van het CBR zelf andere cijfers, laat het ons dan weten.

We gebruiken je e-mailadres alleen om op je melding te reageren. Zie onze privacyverklaring.