Naar de inhoud
Gratis proefles
  1. Home
  2. Rijscholen
  3. Dronrijp

Rijschool Dronrijp: CBR-cijfers en reviews

De rijschool in Dronrijp (Fryslân) met hun officiële CBR-slagingspercentage en reviews van leerlingen. Kies je rijbewijs en vergelijk.

1rijschool
44%geslaagd 1e examen auto (gem. Dronrijp)
50%landelijk gemiddelde
Dronrijp op een foto uit 1920: vergelijk de rijscholen in Dronrijp
Gratis en vrijblijvend

Gratis proefles in Dronrijp

Probeer gratis en vrijblijvend een door ons geselecteerde rijschool in Dronrijp. Vul alvast in wat je zoekt; je contactgegevens volgen op de volgende stap.

Proefles voor
Schakeling

Je naam en telefoonnummer vul je op de volgende stap in. Je aanvraag gaat naar maximaal 4 door ons geselecteerde rijscholen (meestal 1 of 2). Gratis, en je zit nergens aan vast.

Alle rijscholen in Dronrijp vergelijken

1 rijschool voor auto in Dronrijp · meeste examens bovenaan
Percentage = geslaagd bij het eerste examen (CBR) · = landelijk gemiddelde

RijschoolGeslaagd 1e examenAlle examensExamensReviews
Autorijschool J.S. de Boer 44% 51% 101 examens –
Ranglijst · CBR-cijfers

Beste autorijscholen in Dronrijp (2026)

De autorijschool in Dronrijp met genoeg examens voor de ranglijst. Kleur = vergeleken met het gemiddelde in Dronrijp (44%).

  1. 1Autorijschool J.S. de Boer50 eerste examens44%
Zo berekenen we deze ranglijst

We kijken naar één getal: het percentage leerlingen dat bij het eerste praktijkexamen voor het rijbewijs B slaagt. Alleen rijscholen met minstens 20 eerste examens doen mee. Bij een gelijk percentage delen rijscholen de plaats. Betalen voor een hogere plek kan niet. Landelijk slaagt 50% in één keer.

Bron: CBR · periode 1 oktober 2025 t/m 30 september 2026

CBR-cijfers · CBS

Rijschool Dronrijp in cijfers

Rijscholen
1
Geslaagd 1e examen (auto)
44%
landelijk 50%
Geslaagd herexamen (auto)
59%
landelijk 50% · 51 herexamens
Met automaatles
1
van de 1 autorijscholen
Inwoners
3.360
3,0 rijscholen per 10.000
17-jarigen
500
gemeente Waadhoeke (CBS)

Per rijbewijs in Dronrijp

Geslaagd bij het eerste examen, gemiddeld over de rijscholen in Dronrijp.

  • Auto1 rijschool · 101 examens · onder landelijk
    44%landelijk 50%
  • Aanhanger1 rijschool · 27 examens · rond landelijk
    76%landelijk 78%

Bron: CBR · inwoners: CBS 2026 · periode 1 oktober 2025 t/m 30 september 2026

Autorijschool Dronrijp kiezen

Het CBR telt in Dronrijp één autorijschool. De leerlingen deden samen 50 eerste praktijkexamens voor het rijbewijs B, en 44% slaagde in één keer. Dat is onder het landelijk gemiddelde van 50%.

Kijk bij het kiezen vooral naar het percentage bij het eerste examen én naar het aantal examens: een hoog percentage over veel examens zegt meer dan over een handvol.

Wonen en autorijden in Dronrijp

In Dronrijp wonen ongeveer 3.360 mensen (CBS, 2026): één rijschool per 3.360 inwoners in de plaats.

In de gemeente Waadhoeke wonen 500 jongeren van 17 jaar (CBS, 2026): de leeftijd waarop je met rijles mag beginnen.

In Fryslân heeft 66,7% van de 18- tot 24-jarigen een autorijbewijs, landelijk is dat 61,9% (CBS, cijfer per provincie).

In Dronrijp heeft een huishouden gemiddeld 1,27 auto's (landelijk 0,9) en ligt de oprit van de snelweg gemiddeld 1,0 km van huis (CBS).

Examen doen vanuit Dronrijp

De meeste leerlingen van rijscholen in Dronrijp doen examen bij Examencentrum Leeuwarden, hemelsbreed 8 km. Daar slaagde 44% van hen bij het eerste examen (alle kandidaten bij dat centrum: 46%).

Automaat rijles in Dronrijp

1 van de 1 autorijschool in Dronrijp geven volgens het CBR rijles in een automaat. Met het filter Automaat in de lijst hierboven zie je ze direct.

Motor, scooter en meer in Dronrijp

Naast autorijles kun je in Dronrijp terecht voor aanhanger (1 rijschool, 76% in één keer geslaagd). Kies het rijbewijs in de tabbladen bij de lijst.

Veelgestelde vragen over rijscholen in Dronrijp

Hoeveel autorijscholen zijn er in Dronrijp?

Het CBR telt in Dronrijp 1 rijschool.

Hoeveel leerlingen slagen in Dronrijp in één keer?

Bij de autorijscholen in Dronrijp slaagde gemiddeld 44% bij het eerste praktijkexamen (50 examens, CBR). Landelijk is dat 50%. Tellen we herexamens mee, dan is het 51%.

Welke autorijschool in Dronrijp heeft het hoogste slagingspercentage?

Kijken we naar het eerste examen bij minstens 20 examens, dan scoort Autorijschool J.S. de Boer het hoogst met 44% (50 examens). Bekijk ook de reviews: die vertellen hoe de lessen zijn.

Waar doe je rijexamen vanuit Dronrijp?

De meeste leerlingen uit Dronrijp doen examen bij CBR-examencentrum Leeuwarden, hemelsbreed 8 km.

Kan ik in Dronrijp rijles in een automaat nemen?

Ja, bij 1 van de 1 autorijschool (CBR).

Wat kost rijles in Dronrijp?

Wij tonen alleen prijzen die rijscholen zelf publiceren. Wat je rijbewijs ongeveer kost, reken je uit met bereken wat je rijbewijs kost.

Kan ik een gratis proefles krijgen?

Ja, je vraagt een gratis proefles aanvragen aan bij een door ons geselecteerde rijschool in de buurt.

Klopt er iets niet op deze pagina?

Meld een foutRijscholen in Dronrijp

Over de cijfers: slagingspercentages en aantallen examens komen rechtstreeks van het CBR (stand 24 oktober 2026). Die passen we alleen aan als het CBR ze aanpast. Andere fouten, zoals in de contactgegevens, zoeken we zelf uit.

Wat klopt er niet?

Wij tonen de cijfers precies zoals het CBR ze publiceert. Zie je in de Rijschoolzoeker van het CBR zelf andere cijfers, laat het ons dan weten.

We gebruiken je e-mailadres alleen om op je melding te reageren. Zie onze privacyverklaring.