Naar de inhoud
Gratis proefles
  1. Home
  2. Rijscholen
  3. Geesteren

Rijschool Geesteren: CBR-cijfers en reviews

De rijschool in Geesteren (Overijssel) met hun officiële CBR-slagingspercentage en reviews van leerlingen. Kies je rijbewijs en vergelijk.

1rijschool
60%geslaagd 1e examen auto (gem. Geesteren)
50%landelijk gemiddelde
De Sint-Pancratiuskerk in Albergen, vlak bij Geesteren: alle rijscholen in Geesteren op een rij
Foto: Michielverbeek, Wikimedia Commons, CC BY-SA 3.0
Gratis en vrijblijvend

Gratis proefles in Geesteren

Probeer gratis en vrijblijvend een door ons geselecteerde rijschool in Geesteren. Vul alvast in wat je zoekt; je contactgegevens volgen op de volgende stap.

Proefles voor
Schakeling

Je naam en telefoonnummer vul je op de volgende stap in. Je aanvraag gaat naar maximaal 4 door ons geselecteerde rijscholen (meestal 1 of 2). Gratis, en je zit nergens aan vast.

Alle rijscholen in Geesteren vergelijken

1 rijschool voor auto in Geesteren · meeste examens bovenaan
Percentage = geslaagd bij het eerste examen (CBR) · = landelijk gemiddelde

RijschoolGeslaagd 1e examenAlle examensExamensReviews
Autorijschool Oude Wesselink 60% 60% 154 examens –
Ranglijst · CBR-cijfers

Beste autorijscholen in Geesteren (2026)

De autorijschool in Geesteren met genoeg examens voor de ranglijst. Kleur = vergeleken met het gemiddelde in Geesteren (60%).

  1. 1Autorijschool Oude Wesselink92 eerste examens60%
Zo berekenen we deze ranglijst

We kijken naar één getal: het percentage leerlingen dat bij het eerste praktijkexamen voor het rijbewijs B slaagt. Alleen rijscholen met minstens 20 eerste examens doen mee. Bij een gelijk percentage delen rijscholen de plaats. Betalen voor een hogere plek kan niet. Landelijk slaagt 50% in één keer.

Bron: CBR · periode 1 oktober 2025 t/m 30 september 2026

CBR-cijfers · CBS

Rijschool Geesteren in cijfers

Rijscholen
1
Geslaagd 1e examen (auto)
60%
landelijk 50%
Geslaagd herexamen (auto)
60%
landelijk 50% · 62 herexamens
Inwoners
4.270
2,3 rijscholen per 10.000
17-jarigen
256
gemeente Tubbergen (CBS)

Per rijbewijs in Geesteren

Geslaagd bij het eerste examen, gemiddeld over de rijscholen in Geesteren.

  • Auto1 rijschool · 154 examens · boven landelijk
    60%landelijk 50%
  • Aanhanger1 rijschool · 38 examens · rond landelijk
    79%landelijk 78%

Verloop slagingspercentage Geesteren

  • Gemiddelde Geesteren
  • Landelijk gemiddelde
Toon de cijfers per jaar
JaarGeesterenLandelijkExamens
2025/2660%50%92
2024/2565%50%88
2023/2459%52%96
2022/2362%52%92
2021/2261%53%109
2020/2170%53%76
2019/2060%51%94
2018/1966%49%87
2017/1852%50%104
2016/1763%50%76
2015/1661%50%72
2014/1558%50%78

Bron: CBR en CBR open data · inwoners: CBS 2026 · periode 1 oktober 2025 t/m 30 september 2026

Autorijschool Geesteren kiezen

Het CBR telt in Geesteren één autorijschool. De leerlingen deden samen 92 eerste praktijkexamens voor het rijbewijs B, en 60% slaagde in één keer. Dat is boven het landelijk gemiddelde van 50%.

Het belangrijkste getal is het percentage leerlingen dat in één keer slaagt. Weeg het aantal examens mee: bij weinig examens zegt een percentage nog niet veel.

Rijles in Geesteren: de plaats in cijfers

In Geesteren wonen ongeveer 4.270 mensen (CBS, 2026): één rijschool per 4.270 inwoners in de plaats.

De gemeente Tubbergen telt 256 zeventienjarigen (CBS, 2026); vanaf 17 mag je met rijles beginnen.

In Overijssel heeft 67,2% van de 18- tot 24-jarigen een autorijbewijs, landelijk is dat 61,9% (CBS, cijfer per provincie).

In Geesteren heeft een huishouden gemiddeld 1,37 auto's (landelijk 0,9) en ligt de oprit van de snelweg gemiddeld 0,9 km van huis (CBS).

Examen doen vanuit Geesteren

De meeste leerlingen van rijscholen in Geesteren doen examen bij Examencentrum Almelo, hemelsbreed 9 km. Daar slaagde 60% van hen bij het eerste examen (alle kandidaten bij dat centrum: 57%).

Motor, scooter en meer in Geesteren

Naast autorijles kun je in Geesteren terecht voor aanhanger (1 rijschool, 79% in één keer geslaagd). Kies het rijbewijs in de tabbladen bij de lijst.

Veelgestelde vragen over rijscholen in Geesteren

Hoeveel autorijscholen zijn er in Geesteren?

Het CBR telt in Geesteren 1 rijschool.

Wat is het slagingspercentage van rijscholen in Geesteren?

Bij de autorijscholen in Geesteren slaagde gemiddeld 60% bij het eerste praktijkexamen (92 examens, CBR). Landelijk is dat 50%. Tellen we herexamens mee, dan is het 60%.

Wat is de beste rijschool in Geesteren?

Kijken we naar het eerste examen bij minstens 20 examens, dan scoort Autorijschool Oude Wesselink het hoogst met 60% (92 examens). Bekijk ook de reviews: die vertellen hoe de lessen zijn.

Waar doe je rijexamen vanuit Geesteren?

De meeste leerlingen uit Geesteren doen examen bij CBR-examencentrum Almelo, hemelsbreed 9 km.

Kan ik in Geesteren rijles in een automaat nemen?

Het CBR noemt in Geesteren geen autorijschool met automaatles. Kijk ook in de plaatsen in de buurt.

Wat kost rijles in Geesteren?

Wij tonen alleen prijzen die rijscholen zelf publiceren. Wat je rijbewijs ongeveer kost, reken je uit met de kostencalculator.

Kan ik een gratis proefles krijgen?

Ja, je vraagt een gratis eerste rijles aan bij een door ons geselecteerde rijschool in de buurt.

Klopt er iets niet op deze pagina?

Meld een foutRijscholen in Geesteren

Over de cijfers: slagingspercentages en aantallen examens komen rechtstreeks van het CBR (stand 24 oktober 2026). Die passen we alleen aan als het CBR ze aanpast. Andere fouten, zoals in de contactgegevens, zoeken we zelf uit.

Wat klopt er niet?

Wij tonen de cijfers precies zoals het CBR ze publiceert. Zie je in de Rijschoolzoeker van het CBR zelf andere cijfers, laat het ons dan weten.

We gebruiken je e-mailadres alleen om op je melding te reageren. Zie onze privacyverklaring.