Naar de inhoud
Gratis proefles
  1. Home
  2. Rijscholen
  3. Limbricht

Rijschool Limbricht: alle 2 rijscholen vergeleken

Alle rijscholen in Limbricht (Limburg) met hun officiële CBR-slagingspercentage en reviews van leerlingen. Kies je rijbewijs en vergelijk.

2rijscholen
70%geslaagd 1e examen auto (gem. Limbricht)
50%landelijk gemiddelde
Kasteel Limbricht, waar je de rijscholen in Limbricht kunt vergelijken
Gratis en vrijblijvend

Gratis proefles in Limbricht

Probeer gratis en vrijblijvend een door ons geselecteerde rijschool in Limbricht. Vul alvast in wat je zoekt; je contactgegevens volgen op de volgende stap.

Proefles voor
Schakeling

Je naam en telefoonnummer vul je op de volgende stap in. Je aanvraag gaat naar maximaal 4 door ons geselecteerde rijscholen (meestal 1 of 2). Gratis, en je zit nergens aan vast.

Alle rijscholen in Limbricht vergelijken

1 rijschool voor auto in Limbricht · meeste examens bovenaan
Percentage = geslaagd bij het eerste examen (CBR) · = landelijk gemiddelde

RijschoolGeslaagd 1e examenAlle examensExamensReviews
Autorijschool Ruber Sittard / Frans-Bert Ruber 70% 72% 195 examens –
Ranglijst · CBR-cijfers

Beste autorijscholen in Limbricht (2026)

De autorijschool in Limbricht met genoeg examens voor de ranglijst. Kleur = vergeleken met het gemiddelde in Limbricht (70%).

  1. 1Autorijschool Ruber Sittard / Frans-Bert Ruber138 eerste examens70%
Zo berekenen we deze ranglijst

We kijken naar één getal: het percentage leerlingen dat bij het eerste praktijkexamen voor het rijbewijs B slaagt. Alleen rijscholen met minstens 20 eerste examens doen mee. Bij een gelijk percentage delen rijscholen de plaats. Betalen voor een hogere plek kan niet. Landelijk slaagt 50% in één keer.

Bron: CBR · periode 1 oktober 2025 t/m 30 september 2026

CBR-cijfers · CBS

Rijschool Limbricht in cijfers

Rijscholen
2
waarvan 1 voor auto
Geslaagd 1e examen (auto)
70%
landelijk 50%
Geslaagd herexamen (auto)
75%
landelijk 50% · 57 herexamens
Inwoners
2.540
7,9 rijscholen per 10.000
17-jarigen
856
gemeente Sittard-Geleen (CBS)

Per rijbewijs in Limbricht

Geslaagd bij het eerste examen, gemiddeld over de rijscholen in Limbricht.

  • Auto1 rijschool · 195 examens · boven landelijk
    70%landelijk 50%
  • Aanhanger1 rijschool · 12 examens · boven landelijk
    100%landelijk 78%
  • Vrachtauto1 rijschool · 29 examens · onder landelijk
    58%landelijk 73%

Verloop slagingspercentage Limbricht

  • Gemiddelde Limbricht
  • Landelijk gemiddelde
Toon de cijfers per jaar
JaarLimbrichtLandelijkExamens
2025/2670%50%138
2024/2574%50%122
2023/2476%52%108
2022/2368%52%116
2021/2273%53%136
2020/2173%53%83
2019/2072%51%78
2018/1977%49%111
2017/1872%50%86
2016/1786%50%99
2015/1675%50%105
2014/1580%50%102

Bron: CBR en CBR open data · inwoners: CBS 2025 · periode 1 oktober 2025 t/m 30 september 2026

Autorijschool Limbricht kiezen

Het CBR telt in Limbricht één autorijschool. De leerlingen deden samen 138 eerste praktijkexamens voor het rijbewijs B, en 70% slaagde in één keer. Dat is boven het landelijk gemiddelde van 50%.

Het belangrijkste getal is het percentage leerlingen dat in één keer slaagt. Weeg het aantal examens mee: bij weinig examens zegt een percentage nog niet veel.

Rijbewijs halen in Limbricht

In Limbricht wonen ongeveer 2.540 mensen (CBS, 2025): één rijschool per 1.270 inwoners in de plaats.

De gemeente Sittard-Geleen telt 856 zeventienjarigen (CBS, 2025); vanaf 17 mag je met rijles beginnen.

In Limburg heeft 61,4% van de 18- tot 24-jarigen een autorijbewijs, landelijk is dat 61,9% (CBS, cijfer per provincie).

In Limbricht heeft een huishouden gemiddeld 1,24 auto's (landelijk 0,9) en ligt de oprit van de snelweg gemiddeld 0,9 km van huis (CBS).

Examen doen vanuit Limbricht

De meeste leerlingen van rijscholen in Limbricht doen examen bij Examencentrum Urmond, hemelsbreed 5 km. Daar slaagde 70% van hen bij het eerste examen (alle kandidaten bij dat centrum: 60%).

Motor, scooter en meer in Limbricht

Naast autorijles kun je in Limbricht terecht voor aanhanger (1 rijschool, 100% in één keer geslaagd) en vrachtauto (1 rijschool, 58% in één keer geslaagd). Kies het rijbewijs in de tabbladen bij de lijst.

Veelgestelde vragen over rijscholen in Limbricht

Hoeveel rijscholen zijn er in Limbricht?

Het CBR telt in Limbricht 2 rijscholen, waarvan 1 autorijschool.

Hoeveel leerlingen slagen in Limbricht in één keer?

Bij de autorijscholen in Limbricht slaagde gemiddeld 70% bij het eerste praktijkexamen (138 examens, CBR). Landelijk is dat 50%. Tellen we herexamens mee, dan is het 72%.

Welke autorijschool in Limbricht heeft het hoogste slagingspercentage?

Kijken we naar het eerste examen bij minstens 20 examens, dan scoort Autorijschool Ruber Sittard / Frans-Bert Ruber het hoogst met 70% (138 examens). Bekijk ook de reviews: die vertellen hoe de lessen zijn.

Waar doe je rijexamen vanuit Limbricht?

De meeste leerlingen uit Limbricht doen examen bij CBR-examencentrum Urmond, hemelsbreed 5 km.

Kan ik in Limbricht rijles in een automaat nemen?

Het CBR noemt in Limbricht geen autorijschool met automaatles. Kijk ook in de plaatsen in de buurt.

Wat kost rijles in Limbricht?

Wij tonen alleen prijzen die rijscholen zelf publiceren. Wat je rijbewijs ongeveer kost, reken je uit met onze rekenhulp.

Kan ik een gratis proefles krijgen?

Ja, je vraagt een gratis proefles rijles aan bij een door ons geselecteerde rijschool in de buurt.

Klopt er iets niet op deze pagina?

Meld een foutRijscholen in Limbricht

Over de cijfers: slagingspercentages en aantallen examens komen rechtstreeks van het CBR (stand 24 oktober 2026). Die passen we alleen aan als het CBR ze aanpast. Andere fouten, zoals in de contactgegevens, zoeken we zelf uit.

Wat klopt er niet?

Wij tonen de cijfers precies zoals het CBR ze publiceert. Zie je in de Rijschoolzoeker van het CBR zelf andere cijfers, laat het ons dan weten.

We gebruiken je e-mailadres alleen om op je melding te reageren. Zie onze privacyverklaring.