Naar de inhoud
Gratis proefles
  1. Home
  2. Rijscholen
  3. Marum

Rijschool Marum: alle 3 rijscholen vergeleken

Alle rijscholen in Marum (Groningen) met hun officiële CBR-slagingspercentage en reviews van leerlingen. Kies je rijbewijs en vergelijk.

3rijscholen
67%geslaagd 1e examen auto (gem. Marum)
50%landelijk gemiddelde
Een Schotse hooglander in de wei bij Marum: alle rijscholen in Marum op een rij
Gratis en vrijblijvend

Gratis proefles in Marum

Probeer gratis en vrijblijvend een door ons geselecteerde rijschool in Marum. Vul alvast in wat je zoekt; je contactgegevens volgen op de volgende stap.

Proefles voor
Schakeling

Je naam en telefoonnummer vul je op de volgende stap in. Je aanvraag gaat naar maximaal 4 door ons geselecteerde rijscholen (meestal 1 of 2). Gratis, en je zit nergens aan vast.

Alle rijscholen in Marum vergelijken

3 rijscholen voor auto in Marum · meeste examens bovenaan
Percentage = geslaagd bij het eerste examen (CBR) · = landelijk gemiddelde

RijschoolGeslaagd 1e examenAlle examensExamensReviews
Rijschool Favoriet 71% 69% 45 examens –
Rijden bij ROGA 52% 64% 33 examens –
Autorijschool Vamor M.I.J. van der Heide (J. Brouwer en H. Brouwer-Timme) 81% 77% 22 examens –
Ranglijst · CBR-cijfers

Beste autorijscholen in Marum (2026)

De 2 autorijscholen in Marum waar de meeste leerlingen in één keer slagen. Kleur = vergeleken met het gemiddelde in Marum (67%).

  1. 1Rijschool Favoriet31 eerste examens71%
  2. 2Rijden bij ROGA21 eerste examens52%
Zo berekenen we deze ranglijst

We kijken naar één getal: het percentage leerlingen dat bij het eerste praktijkexamen voor het rijbewijs B slaagt. Alleen rijscholen met minstens 20 eerste examens doen mee (1 rijschool in Marum hadden er minder). Bij een gelijk percentage delen rijscholen de plaats. Betalen voor een hogere plek kan niet. Landelijk slaagt 50% in één keer.

Bron: CBR · periode 1 oktober 2025 t/m 30 september 2026

CBR-cijfers · CBS

Rijschool Marum in cijfers

Rijscholen
3
Geslaagd 1e examen (auto)
67%
landelijk 50%
Geslaagd herexamen (auto)
72%
landelijk 50% · 32 herexamens
Met automaatles
1
van de 3 autorijscholen
Inwoners
6.140
4,9 rijscholen per 10.000
17-jarigen
836
gemeente Westerkwartier (CBS)

Per rijbewijs in Marum

Geslaagd bij het eerste examen, gemiddeld over de rijscholen in Marum.

  • Auto3 rijscholen · 100 examens · boven landelijk
    67%landelijk 50%
  • Aanhanger1 rijschool · 11 examens
    –te weinig examens

Verloop slagingspercentage Marum

  • Gemiddelde Marum
  • Landelijk gemiddelde
Toon de cijfers per jaar
JaarMarumLandelijkExamens
2025/2668%50%68
2024/2574%50%61
2023/2459%52%75
2022/2373%52%64
2021/2268%53%74
2020/21–53%38
2019/2064%51%58
2018/1959%49%79
2017/1860%50%57
2016/1763%50%59
2015/1651%50%145
2014/1556%50%135

Bron: CBR en CBR open data · inwoners: CBS 2026 · periode 1 oktober 2025 t/m 30 september 2026

Autorijschool Marum kiezen

Zoek je een autorijschool in Marum? Het CBR noemt er 3. Hun leerlingen deden samen 68 eerste praktijkexamens voor het rijbewijs B, en 67% slaagde in één keer. Dat is boven het landelijk gemiddelde van 50%.

Vergelijk op het eerste examen en kijk of er genoeg examens achter het percentage zitten; reviews van leerlingen vertellen daarna hoe de lessen voelen.

Rijles in Marum: de plaats in cijfers

In Marum wonen ongeveer 6.140 mensen (CBS, 2026): één rijschool per 2.047 inwoners in de plaats.

In de gemeente Westerkwartier wonen 836 jongeren van 17 jaar (CBS, 2026): de leeftijd waarop je met rijles mag beginnen.

In Groningen heeft 57,2% van de 18- tot 24-jarigen een autorijbewijs, landelijk is dat 61,9% (CBS, cijfer per provincie).

In Marum heeft een huishouden gemiddeld 1,27 auto's (landelijk 0,9) en ligt de oprit van de snelweg gemiddeld 1,7 km van huis (CBS).

Examen doen vanuit Marum

De meeste leerlingen van rijscholen in Marum doen examen bij Examencentrum Groningen, hemelsbreed 20 km. Daar slaagde 67% van hen bij het eerste examen (alle kandidaten bij dat centrum: 47%).

Automaat rijles in Marum

Automaat rijles is in Marum mogelijk bij 1 van de 3 autorijscholen, volgens het CBR. Met het filter Automaat in de lijst hierboven zie je ze direct.

Motor, scooter en meer in Marum

Naast autorijles kun je in Marum terecht voor aanhanger (1 rijschool). Kies het rijbewijs in de tabbladen bij de lijst.

Veelgestelde vragen over rijscholen in Marum

Hoeveel rijscholen zijn er in Marum?

Het CBR telt in Marum 3 rijscholen.

Wat is het slagingspercentage van rijscholen in Marum?

Bij de autorijscholen in Marum slaagde gemiddeld 67% bij het eerste praktijkexamen (68 examens, CBR). Landelijk is dat 50%. Tellen we herexamens mee, dan is het 69%.

Wat is de beste rijschool in Marum?

Kijken we naar het eerste examen bij minstens 20 examens, dan scoort Rijschool Favoriet het hoogst met 71% (31 examens). Bekijk ook de reviews: die vertellen hoe de lessen zijn.

Waar doe je rijexamen vanuit Marum?

De meeste leerlingen uit Marum doen examen bij CBR-examencentrum Groningen, hemelsbreed 20 km.

Kan ik in Marum rijles in een automaat nemen?

Ja, bij 1 van de 3 autorijscholen (CBR).

Wat kost rijles in Marum?

Wij tonen alleen prijzen die rijscholen zelf publiceren. Wat je rijbewijs ongeveer kost, reken je uit met de kostencalculator.

Hoe vraag ik een gratis proefles aan?

Ja, je vraagt een gratis proefles rijles aan bij een door ons geselecteerde rijschool in de buurt.

Klopt er iets niet op deze pagina?

Meld een foutRijscholen in Marum

Over de cijfers: slagingspercentages en aantallen examens komen rechtstreeks van het CBR (stand 24 oktober 2026). Die passen we alleen aan als het CBR ze aanpast. Andere fouten, zoals in de contactgegevens, zoeken we zelf uit.

Wat klopt er niet?

Wij tonen de cijfers precies zoals het CBR ze publiceert. Zie je in de Rijschoolzoeker van het CBR zelf andere cijfers, laat het ons dan weten.

We gebruiken je e-mailadres alleen om op je melding te reageren. Zie onze privacyverklaring.