Naar de inhoud
Gratis proefles
  1. Home
  2. Rijscholen
  3. Nijeberkoop

Rijschool Nijeberkoop: CBR-cijfers en reviews

De rijschool in Nijeberkoop (Fryslân) met hun officiële CBR-slagingspercentage en reviews van leerlingen. Kies je rijbewijs en vergelijk.

1rijschool
45%geslaagd 1e examen auto (gem. Nijeberkoop)
50%landelijk gemiddelde
Huizen langs de weg in Nijeberkoop: vergelijk de rijscholen in Nijeberkoop
Foto: Hardscarf, Wikimedia Commons, CC BY-SA 3.0
Gratis en vrijblijvend

Gratis proefles in Nijeberkoop

Probeer gratis en vrijblijvend een door ons geselecteerde rijschool in Nijeberkoop. Vul alvast in wat je zoekt; je contactgegevens volgen op de volgende stap.

Proefles voor
Schakeling

Je naam en telefoonnummer vul je op de volgende stap in. Je aanvraag gaat naar maximaal 4 door ons geselecteerde rijscholen (meestal 1 of 2). Gratis, en je zit nergens aan vast.

Alle rijscholen in Nijeberkoop vergelijken

1 rijschool voor auto in Nijeberkoop · meeste examens bovenaan
Percentage = geslaagd bij het eerste examen (CBR) · = landelijk gemiddelde

RijschoolGeslaagd 1e examenAlle examensExamensReviews
rijschoolheijkens 45% 48% 58 examens –
Ranglijst · CBR-cijfers

Beste autorijscholen in Nijeberkoop (2026)

De autorijschool in Nijeberkoop met genoeg examens voor de ranglijst. Kleur = vergeleken met het gemiddelde in Nijeberkoop (45%).

  1. 1rijschoolheijkens33 eerste examens45%
Zo berekenen we deze ranglijst

We kijken naar één getal: het percentage leerlingen dat bij het eerste praktijkexamen voor het rijbewijs B slaagt. Alleen rijscholen met minstens 20 eerste examens doen mee. Bij een gelijk percentage delen rijscholen de plaats. Betalen voor een hogere plek kan niet. Landelijk slaagt 50% in één keer.

Bron: CBR · periode 1 oktober 2025 t/m 30 september 2026

CBR-cijfers · CBS

Rijschool Nijeberkoop in cijfers

Rijscholen
1
Geslaagd 1e examen (auto)
45%
landelijk 50%
Geslaagd herexamen (auto)
52%
landelijk 50% · 25 herexamens
Inwoners
260
38,5 rijscholen per 10.000
17-jarigen
266
gemeente Ooststellingwerf (CBS)

Per rijbewijs in Nijeberkoop

Geslaagd bij het eerste examen, gemiddeld over de rijscholen in Nijeberkoop.

  • Auto1 rijschool · 58 examens · onder landelijk
    45%landelijk 50%
  • Motor1 rijschool · 4 examens
    –te weinig examens
  • Aanhanger1 rijschool · 28 examens · onder landelijk
    70%landelijk 78%

Bron: CBR · inwoners: CBS 2026 · periode 1 oktober 2025 t/m 30 september 2026

Autorijschool Nijeberkoop kiezen

In Nijeberkoop geeft één autorijschool les volgens het CBR. De leerlingen deden samen 33 eerste praktijkexamens voor het rijbewijs B, en 45% slaagde in één keer. Dat is onder het landelijk gemiddelde van 50%.

Het belangrijkste getal is het percentage leerlingen dat in één keer slaagt. Weeg het aantal examens mee: bij weinig examens zegt een percentage nog niet veel.

Rijbewijs halen in Nijeberkoop

In Nijeberkoop wonen ongeveer 260 mensen (CBS, 2026): één rijschool per 260 inwoners in de plaats.

In de gemeente Ooststellingwerf wonen 266 jongeren van 17 jaar (CBS, 2026): de leeftijd waarop je met rijles mag beginnen.

In Fryslân heeft 66,7% van de 18- tot 24-jarigen een autorijbewijs, landelijk is dat 61,9% (CBS, cijfer per provincie).

In Nijeberkoop heeft een huishouden gemiddeld 1,42 auto's (landelijk 0,9) en ligt de oprit van de snelweg gemiddeld 0,9 km van huis (CBS).

Examen doen vanuit Nijeberkoop

De meeste leerlingen van rijscholen in Nijeberkoop doen examen bij Examencentrum Assen, hemelsbreed 26 km. Daar slaagde 50% van hen bij het eerste examen (alle kandidaten bij dat centrum: 52%).

Motor, scooter en meer in Nijeberkoop

Naast autorijles kun je in Nijeberkoop terecht voor motor (1 rijschool) en aanhanger (1 rijschool, 70% in één keer geslaagd). Kies het rijbewijs in de tabbladen bij de lijst.

Veelgestelde vragen over rijscholen in Nijeberkoop

Hoeveel autorijscholen zijn er in Nijeberkoop?

Het CBR telt in Nijeberkoop 1 rijschool.

Hoeveel leerlingen slagen in Nijeberkoop in één keer?

Bij de autorijscholen in Nijeberkoop slaagde gemiddeld 45% bij het eerste praktijkexamen (33 examens, CBR). Landelijk is dat 50%. Tellen we herexamens mee, dan is het 48%.

Wat is de beste rijschool in Nijeberkoop?

Kijken we naar het eerste examen bij minstens 20 examens, dan scoort rijschoolheijkens het hoogst met 45% (33 examens). Bekijk ook de reviews: die vertellen hoe de lessen zijn.

Waar doe je rijexamen vanuit Nijeberkoop?

De meeste leerlingen uit Nijeberkoop doen examen bij CBR-examencentrum Assen, hemelsbreed 26 km.

Kan ik in Nijeberkoop rijles in een automaat nemen?

Het CBR noemt in Nijeberkoop geen autorijschool met automaatles. Kijk ook in de plaatsen in de buurt.

Wat kost rijles in Nijeberkoop?

Wij tonen alleen prijzen die rijscholen zelf publiceren. Wat je rijbewijs ongeveer kost, reken je uit met onze rekenhulp.

Hoe vraag ik een gratis proefles aan?

Ja, je vraagt een gratis proefles rijles aan bij een door ons geselecteerde rijschool in de buurt.

Klopt er iets niet op deze pagina?

Meld een foutRijscholen in Nijeberkoop

Over de cijfers: slagingspercentages en aantallen examens komen rechtstreeks van het CBR (stand 24 oktober 2026). Die passen we alleen aan als het CBR ze aanpast. Andere fouten, zoals in de contactgegevens, zoeken we zelf uit.

Wat klopt er niet?

Wij tonen de cijfers precies zoals het CBR ze publiceert. Zie je in de Rijschoolzoeker van het CBR zelf andere cijfers, laat het ons dan weten.

We gebruiken je e-mailadres alleen om op je melding te reageren. Zie onze privacyverklaring.