Naar de inhoud
Gratis proefles
  1. Home
  2. Rijscholen
  3. Roden

Rijschool Roden: alle 5 rijscholen vergeleken

Alle rijscholen in Roden (Drenthe) met hun officiële CBR-slagingspercentage en reviews van leerlingen. Kies je rijbewijs en vergelijk.

5rijscholen
49%geslaagd 1e examen auto (gem. Roden)
50%landelijk gemiddelde
De Steenbergerloop bij Roden: rijscholen in Roden vergelijken
Foto: Gouwenaar, Wikimedia Commons, CC BY-SA 4.0
Gratis en vrijblijvend

Gratis proefles in Roden

Probeer gratis en vrijblijvend een door ons geselecteerde rijschool in Roden. Vul alvast in wat je zoekt; je contactgegevens volgen op de volgende stap.

Proefles voor
Schakeling

Je naam en telefoonnummer vul je op de volgende stap in. Je aanvraag gaat naar maximaal 4 door ons geselecteerde rijscholen (meestal 1 of 2). Gratis, en je zit nergens aan vast.

Alle rijscholen in Roden vergelijken

5 rijscholen voor auto in Roden · meeste examens bovenaan
Percentage = geslaagd bij het eerste examen (CBR) · = landelijk gemiddelde

RijschoolGeslaagd 1e examenAlle examensExamensReviews
Van der Roest Rijopleidingen 42% 47% 47 examens –
Rijschool Peper 44% 44% 34 examens –
De Ronde Rijopleidingen 39% 44% 32 examens –
Autorijschool Wegwijs Roden Holding B.V. 63% 64% 28 examens –
Autorijschool Bos Roden 69% 69% 16 examens –
Ranglijst · CBR-cijfers

Beste autorijscholen in Roden (2026)

De autorijschool in Roden met genoeg examens voor de ranglijst. Kleur = vergeleken met het gemiddelde in Roden (49%).

  1. 1Van der Roest Rijopleidingen26 eerste examens42%
Zo berekenen we deze ranglijst

We kijken naar één getal: het percentage leerlingen dat bij het eerste praktijkexamen voor het rijbewijs B slaagt. Alleen rijscholen met minstens 20 eerste examens doen mee (4 rijscholen in Roden hadden er minder). Bij een gelijk percentage delen rijscholen de plaats. Betalen voor een hogere plek kan niet. Landelijk slaagt 50% in één keer.

Bron: CBR · periode 1 oktober 2025 t/m 30 september 2026

CBR-cijfers · CBS

Rijschool Roden in cijfers

Rijscholen
5
Geslaagd 1e examen (auto)
49%
landelijk 50%
Geslaagd herexamen (auto)
53%
landelijk 50% · 68 herexamens
Inwoners
14.500
3,4 rijscholen per 10.000
17-jarigen
360
gemeente Noordenveld (CBS)

Per rijbewijs in Roden

Geslaagd bij het eerste examen, gemiddeld over de rijscholen in Roden.

  • Auto5 rijscholen · 157 examens · rond landelijk
    49%landelijk 50%
  • Aanhanger1 rijschool · 45 examens · boven landelijk
    81%landelijk 78%

Verloop slagingspercentage Roden

  • Gemiddelde Roden
  • Landelijk gemiddelde
Toon de cijfers per jaar
JaarRodenLandelijkExamens
2025/2649%50%89
2024/2559%50%93
2023/2459%52%106
2022/2350%52%103
2021/2252%53%87
2020/2149%53%81
2019/2061%51%61
2018/1947%49%86
2017/1844%50%85
2016/1742%50%103
2015/1639%50%109
2014/1540%50%102

Bron: CBR en CBR open data · inwoners: CBS 2026 · periode 1 oktober 2025 t/m 30 september 2026

Autorijschool Roden kiezen

In Roden geven 5 autorijscholen les volgens het CBR. Hun leerlingen deden samen 89 eerste praktijkexamens voor het rijbewijs B, en 49% slaagde in één keer. Dat is ongeveer gelijk aan het landelijk gemiddelde van 50%.

Vergelijk op het eerste examen en kijk of er genoeg examens achter het percentage zitten; reviews van leerlingen vertellen daarna hoe de lessen voelen.

Rijbewijs halen in Roden

In Roden wonen ongeveer 14.500 mensen (CBS, 2026): één rijschool per 2.900 inwoners in de plaats.

De gemeente Noordenveld telt 360 zeventienjarigen (CBS, 2026); vanaf 17 mag je met rijles beginnen.

In Drenthe heeft 69,6% van de 18- tot 24-jarigen een autorijbewijs, landelijk is dat 61,9% (CBS, cijfer per provincie).

In Roden heeft een huishouden gemiddeld 1,08 auto's (landelijk 0,9) en ligt de oprit van de snelweg gemiddeld 1,5 km van huis (CBS).

Examen doen vanuit Roden

De meeste leerlingen van rijscholen in Roden doen examen bij Examencentrum Groningen, hemelsbreed 12 km. Daar slaagde 50% van hen bij het eerste examen (alle kandidaten bij dat centrum: 47%).

Motor, scooter en meer in Roden

Naast autorijles kun je in Roden terecht voor aanhanger (1 rijschool, 81% in één keer geslaagd). Kies het rijbewijs in de tabbladen bij de lijst.

Veelgestelde vragen over rijscholen in Roden

Hoeveel autorijscholen zijn er in Roden?

Het CBR telt in Roden 5 rijscholen.

Hoeveel leerlingen slagen in Roden in één keer?

Bij de autorijscholen in Roden slaagde gemiddeld 49% bij het eerste praktijkexamen (89 examens, CBR). Landelijk is dat 50%. Tellen we herexamens mee, dan is het 51%.

Wat is de beste rijschool in Roden?

Kijken we naar het eerste examen bij minstens 20 examens, dan scoort Van der Roest Rijopleidingen het hoogst met 42% (26 examens). Bekijk ook de reviews: die vertellen hoe de lessen zijn.

Waar doe je rijexamen vanuit Roden?

De meeste leerlingen uit Roden doen examen bij CBR-examencentrum Groningen, hemelsbreed 12 km.

Kan ik in Roden rijles in een automaat nemen?

Het CBR noemt in Roden geen autorijschool met automaatles. Kijk ook in de plaatsen in de buurt.

Wat kost rijles in Roden?

Wij tonen alleen prijzen die rijscholen zelf publiceren. Wat je rijbewijs ongeveer kost, reken je uit met bereken wat je rijbewijs kost.

Kan ik een gratis proefles krijgen?

Ja, je vraagt een gratis proefles aanvragen aan bij een door ons geselecteerde rijschool in de buurt.

Klopt er iets niet op deze pagina?

Meld een foutRijscholen in Roden

Over de cijfers: slagingspercentages en aantallen examens komen rechtstreeks van het CBR (stand 24 oktober 2026). Die passen we alleen aan als het CBR ze aanpast. Andere fouten, zoals in de contactgegevens, zoeken we zelf uit.

Wat klopt er niet?

Wij tonen de cijfers precies zoals het CBR ze publiceert. Zie je in de Rijschoolzoeker van het CBR zelf andere cijfers, laat het ons dan weten.

We gebruiken je e-mailadres alleen om op je melding te reageren. Zie onze privacyverklaring.