Naar de inhoud
Gratis proefles
  1. Home
  2. Rijscholen
  3. Streefkerk

Rijschool Streefkerk: alle 4 rijscholen vergeleken

Alle rijscholen in Streefkerk (Zuid-Holland) met hun officiële CBR-slagingspercentage en reviews van leerlingen. Kies je rijbewijs en vergelijk.

4rijscholen
62%geslaagd 1e examen auto (gem. Streefkerk)
50%landelijk gemiddelde
De veerpont bij Streefkerk: vergelijk de rijscholen in Streefkerk
Foto: S.J. de Waard, Wikimedia Commons, CC BY-SA 4.0
Gratis en vrijblijvend

Gratis proefles in Streefkerk

Probeer gratis en vrijblijvend een door ons geselecteerde rijschool in Streefkerk. Vul alvast in wat je zoekt; je contactgegevens volgen op de volgende stap.

Proefles voor
Schakeling

Je naam en telefoonnummer vul je op de volgende stap in. Je aanvraag gaat naar maximaal 4 door ons geselecteerde rijscholen (meestal 1 of 2). Gratis, en je zit nergens aan vast.

Alle rijscholen in Streefkerk vergelijken

4 rijscholen voor auto in Streefkerk · meeste examens bovenaan
Percentage = geslaagd bij het eerste examen (CBR) · = landelijk gemiddelde

RijschoolGeslaagd 1e examenAlle examensExamensReviews
Diana den Blijkert 38% 50% 66 examens –
Auto- en Motorrijschool Verschuren 80% 76% 37 examens –
Rijschool Peter de Groot 69% 69% 36 examens –
rijschool praktisch – 44% 25 examens –
Ranglijst · CBR-cijfers

Beste autorijscholen in Streefkerk (2026)

De 3 autorijscholen in Streefkerk waar de meeste leerlingen in één keer slagen. Kleur = vergeleken met het gemiddelde in Streefkerk (62%).

  1. 1Auto- en Motorrijschool Verschuren30 eerste examens80%
  2. 2Rijschool Peter de Groot26 eerste examens69%
  3. 3Diana den Blijkert29 eerste examens38%
Zo berekenen we deze ranglijst

We kijken naar één getal: het percentage leerlingen dat bij het eerste praktijkexamen voor het rijbewijs B slaagt. Alleen rijscholen met minstens 20 eerste examens doen mee (1 rijschool in Streefkerk hadden er minder). Bij een gelijk percentage delen rijscholen de plaats. Betalen voor een hogere plek kan niet. Landelijk slaagt 50% in één keer.

Bron: CBR · periode 1 oktober 2025 t/m 30 september 2026

CBR-cijfers · CBS

Rijschool Streefkerk in cijfers

Rijscholen
4
Geslaagd 1e examen (auto)
62%
landelijk 50%
Geslaagd herexamen (auto)
58%
landelijk 50% · 71 herexamens
Inwoners
2.550
15,7 rijscholen per 10.000
17-jarigen
632
gemeente Molenlanden (CBS)

Per rijbewijs in Streefkerk

Geslaagd bij het eerste examen, gemiddeld over de rijscholen in Streefkerk.

  • Auto4 rijscholen · 164 examens · boven landelijk
    62%landelijk 50%

Verloop slagingspercentage Streefkerk

  • Gemiddelde Streefkerk
  • Landelijk gemiddelde
Toon de cijfers per jaar
JaarStreefkerkLandelijkExamens
2025/2660%50%93
2024/2556%50%111
2023/2468%52%81
2022/2363%52%96
2021/2275%53%105
2020/2163%53%75
2019/20–51%48
2018/1962%49%58
2017/1840%50%53

Bron: CBR en CBR open data · inwoners: CBS 2026 · periode 1 oktober 2025 t/m 30 september 2026

Autorijschool Streefkerk kiezen

In Streefkerk geven 4 autorijscholen les volgens het CBR. Hun leerlingen deden samen 93 eerste praktijkexamens voor het rijbewijs B, en 62% slaagde in één keer. Dat is boven het landelijk gemiddelde van 50%.

Kijk bij het kiezen vooral naar het percentage bij het eerste examen én naar het aantal examens: een hoog percentage over veel examens zegt meer dan over een handvol.

Wonen en autorijden in Streefkerk

In Streefkerk wonen ongeveer 2.550 mensen (CBS, 2026): één rijschool per 638 inwoners in de plaats.

De gemeente Molenlanden telt 632 zeventienjarigen (CBS, 2026); vanaf 17 mag je met rijles beginnen.

In Zuid-Holland heeft 57,6% van de 18- tot 24-jarigen een autorijbewijs, landelijk is dat 61,9% (CBS, cijfer per provincie).

In Streefkerk heeft een huishouden gemiddeld 1,32 auto's (landelijk 0,9) en ligt de oprit van de snelweg gemiddeld 1,3 km van huis (CBS).

Examen doen vanuit Streefkerk

De meeste leerlingen van rijscholen in Streefkerk doen examen bij Examencentrum Schelluinen/Gorinchem, hemelsbreed 14 km. Daar slaagde 56% van hen bij het eerste examen (alle kandidaten bij dat centrum: 49%). Ook Examencentrum Dordrecht (13 km) worden veel gebruikt.

Veelgestelde vragen over rijscholen in Streefkerk

Hoeveel rijscholen zijn er in Streefkerk?

Het CBR telt in Streefkerk 4 rijscholen.

Hoeveel leerlingen slagen in Streefkerk in één keer?

Bij de autorijscholen in Streefkerk slaagde gemiddeld 62% bij het eerste praktijkexamen (93 examens, CBR). Landelijk is dat 50%. Tellen we herexamens mee, dan is het 59%.

Welke autorijschool in Streefkerk heeft het hoogste slagingspercentage?

Kijken we naar het eerste examen bij minstens 20 examens, dan scoort Auto- en Motorrijschool Verschuren het hoogst met 80% (30 examens). Bekijk ook de reviews: die vertellen hoe de lessen zijn.

Waar doe je rijexamen vanuit Streefkerk?

De meeste leerlingen uit Streefkerk doen examen bij CBR-examencentrum Schelluinen/Gorinchem, hemelsbreed 14 km.

Kan ik in Streefkerk rijles in een automaat nemen?

Het CBR noemt in Streefkerk geen autorijschool met automaatles. Kijk ook in de plaatsen in de buurt.

Wat kost rijles in Streefkerk?

Wij tonen alleen prijzen die rijscholen zelf publiceren. Wat je rijbewijs ongeveer kost, reken je uit met de rekenhulp voor je rijbewijs.

Kan ik een gratis proefles krijgen?

Ja, je vraagt een gratis eerste rijles aan bij een door ons geselecteerde rijschool in de buurt.

Klopt er iets niet op deze pagina?

Meld een foutRijscholen in Streefkerk

Over de cijfers: slagingspercentages en aantallen examens komen rechtstreeks van het CBR (stand 24 oktober 2026). Die passen we alleen aan als het CBR ze aanpast. Andere fouten, zoals in de contactgegevens, zoeken we zelf uit.

Wat klopt er niet?

Wij tonen de cijfers precies zoals het CBR ze publiceert. Zie je in de Rijschoolzoeker van het CBR zelf andere cijfers, laat het ons dan weten.

We gebruiken je e-mailadres alleen om op je melding te reageren. Zie onze privacyverklaring.