Naar de inhoud
Gratis proefles
  1. Home
  2. Rijscholen
  3. Ter Aar

Rijschool Ter Aar: alle 3 rijscholen vergeleken

Alle rijscholen in Ter Aar (Zuid-Holland) met hun officiële CBR-slagingspercentage en reviews van leerlingen. Kies je rijbewijs en vergelijk.

3rijscholen
64%geslaagd 1e examen auto (gem. Ter Aar)
50%landelijk gemiddelde
Ter Aar op een oude foto: rijscholen in Ter Aar vergelijken
Gratis en vrijblijvend

Gratis proefles in Ter Aar

Probeer gratis en vrijblijvend een door ons geselecteerde rijschool in Ter Aar. Vul alvast in wat je zoekt; je contactgegevens volgen op de volgende stap.

Proefles voor
Schakeling

Je naam en telefoonnummer vul je op de volgende stap in. Je aanvraag gaat naar maximaal 4 door ons geselecteerde rijscholen (meestal 1 of 2). Gratis, en je zit nergens aan vast.

Alle rijscholen in Ter Aar vergelijken

3 rijscholen voor auto in Ter Aar · meeste examens bovenaan
Percentage = geslaagd bij het eerste examen (CBR) · = landelijk gemiddelde

RijschoolGeslaagd 1e examenAlle examensExamensReviews
van Ginkel Drive 64% 67% 135 examens –
Rijschool Dean – 89% 9 examens –
Rembrand van Ginneken – 80% 5 examens –
Ranglijst · CBR-cijfers

Beste autorijscholen in Ter Aar (2026)

De autorijschool in Ter Aar met genoeg examens voor de ranglijst. Kleur = vergeleken met het gemiddelde in Ter Aar (64%).

  1. 1van Ginkel Drive77 eerste examens64%
Zo berekenen we deze ranglijst

We kijken naar één getal: het percentage leerlingen dat bij het eerste praktijkexamen voor het rijbewijs B slaagt. Alleen rijscholen met minstens 20 eerste examens doen mee (2 rijscholen in Ter Aar hadden er minder). Bij een gelijk percentage delen rijscholen de plaats. Betalen voor een hogere plek kan niet. Landelijk slaagt 50% in één keer.

Bron: CBR · periode 1 oktober 2025 t/m 30 september 2026

CBR-cijfers · CBS

Rijschool Ter Aar in cijfers

Rijscholen
3
Geslaagd 1e examen (auto)
64%
landelijk 50%
Geslaagd herexamen (auto)
74%
landelijk 50% · 61 herexamens
Inwoners
9.770
3,1 rijscholen per 10.000
17-jarigen
327
gemeente Nieuwkoop (CBS)

Per rijbewijs in Ter Aar

Geslaagd bij het eerste examen, gemiddeld over de rijscholen in Ter Aar.

  • Auto3 rijscholen · 149 examens · boven landelijk
    64%landelijk 50%
  • Aanhanger1 rijschool · 50 examens · rond landelijk
    77%landelijk 78%

Verloop slagingspercentage Ter Aar

  • Gemiddelde Ter Aar
  • Landelijk gemiddelde
Toon de cijfers per jaar
JaarTer AarLandelijkExamens
2025/2666%50%88
2024/2547%50%104
2023/2445%52%92
2022/2356%52%54
2021/2248%53%61

Bron: CBR en CBR open data · inwoners: CBS 2026 · periode 1 oktober 2025 t/m 30 september 2026

Autorijschool Ter Aar kiezen

In Ter Aar geven 3 autorijscholen les volgens het CBR. Hun leerlingen deden samen 88 eerste praktijkexamens voor het rijbewijs B, en 64% slaagde in één keer. Dat is boven het landelijk gemiddelde van 50%.

Kijk bij het kiezen vooral naar het percentage bij het eerste examen én naar het aantal examens: een hoog percentage over veel examens zegt meer dan over een handvol.

Rijbewijs halen in Ter Aar

In Ter Aar wonen ongeveer 9.770 mensen (CBS, 2026): één rijschool per 3.257 inwoners in de plaats.

De gemeente Nieuwkoop telt 327 zeventienjarigen (CBS, 2026); vanaf 17 mag je met rijles beginnen.

In Zuid-Holland heeft 57,6% van de 18- tot 24-jarigen een autorijbewijs, landelijk is dat 61,9% (CBS, cijfer per provincie).

In Ter Aar heeft een huishouden gemiddeld 1,2 auto's (landelijk 0,9) en ligt de oprit van de snelweg gemiddeld 1,2 km van huis (CBS).

Examen doen vanuit Ter Aar

De meeste leerlingen van rijscholen in Ter Aar doen examen bij Examencentrum Leiden. Daar slaagde 71% van hen bij het eerste examen (alle kandidaten bij dat centrum: 50%).

Motor, scooter en meer in Ter Aar

Naast autorijles kun je in Ter Aar terecht voor aanhanger (1 rijschool, 77% in één keer geslaagd). Kies het rijbewijs in de tabbladen bij de lijst.

Veelgestelde vragen over rijscholen in Ter Aar

Hoeveel rijscholen zijn er in Ter Aar?

Het CBR telt in Ter Aar 3 rijscholen.

Wat is het slagingspercentage van rijscholen in Ter Aar?

Bij de autorijscholen in Ter Aar slaagde gemiddeld 64% bij het eerste praktijkexamen (88 examens, CBR). Landelijk is dat 50%. Tellen we herexamens mee, dan is het 67%.

Welke autorijschool in Ter Aar heeft het hoogste slagingspercentage?

Kijken we naar het eerste examen bij minstens 20 examens, dan scoort van Ginkel Drive het hoogst met 64% (77 examens). Bekijk ook de reviews: die vertellen hoe de lessen zijn.

Waar doe je rijexamen vanuit Ter Aar?

De meeste leerlingen uit Ter Aar doen examen bij CBR-examencentrum Leiden.

Kan ik in Ter Aar rijles in een automaat nemen?

Het CBR noemt in Ter Aar geen autorijschool met automaatles. Kijk ook in de plaatsen in de buurt.

Wat kost rijles in Ter Aar?

Wij tonen alleen prijzen die rijscholen zelf publiceren. Wat je rijbewijs ongeveer kost, reken je uit met de kostencalculator.

Kan ik een gratis proefles krijgen?

Ja, je vraagt een gratis eerste rijles aan bij een door ons geselecteerde rijschool in de buurt.

Klopt er iets niet op deze pagina?

Meld een foutRijscholen in Ter Aar

Over de cijfers: slagingspercentages en aantallen examens komen rechtstreeks van het CBR (stand 24 oktober 2026). Die passen we alleen aan als het CBR ze aanpast. Andere fouten, zoals in de contactgegevens, zoeken we zelf uit.

Wat klopt er niet?

Wij tonen de cijfers precies zoals het CBR ze publiceert. Zie je in de Rijschoolzoeker van het CBR zelf andere cijfers, laat het ons dan weten.

We gebruiken je e-mailadres alleen om op je melding te reageren. Zie onze privacyverklaring.