Naar de inhoud
Gratis proefles
  1. Home
  2. Rijscholen
  3. Eastermar

Rijschool Eastermar: alle 2 rijscholen vergeleken

Alle rijscholen in Eastermar (Fryslân) met hun officiële CBR-slagingspercentage en reviews van leerlingen. Kies je rijbewijs en vergelijk.

2rijscholen
44%geslaagd 1e examen auto (gem. Eastermar)
50%landelijk gemiddelde
Zonsondergang aan het water bij Eastermar, waar je de rijscholen in Eastermar kunt vergelijken
Gratis en vrijblijvend

Gratis proefles in Eastermar

Probeer gratis en vrijblijvend een door ons geselecteerde rijschool in Eastermar. Vul alvast in wat je zoekt; je contactgegevens volgen op de volgende stap.

Proefles voor
Schakeling

Je naam en telefoonnummer vul je op de volgende stap in. Je aanvraag gaat naar maximaal 4 door ons geselecteerde rijscholen (meestal 1 of 2). Gratis, en je zit nergens aan vast.

Alle rijscholen in Eastermar vergelijken

2 rijscholen voor auto in Eastermar · meeste examens bovenaan
Percentage = geslaagd bij het eerste examen (CBR) · = landelijk gemiddelde

RijschoolGeslaagd 1e examenAlle examensExamensReviews
Maikel van Dinther 26% 38% 81 examens –
Rijschool Bert de Vries 60% 56% 79 examens –
Ranglijst · CBR-cijfers

Beste autorijscholen in Eastermar (2026)

De 2 autorijscholen in Eastermar waar de meeste leerlingen in één keer slagen. Kleur = vergeleken met het gemiddelde in Eastermar (44%).

  1. 1Rijschool Bert de Vries42 eerste examens60%
  2. 2Maikel van Dinther38 eerste examens26%
Zo berekenen we deze ranglijst

We kijken naar één getal: het percentage leerlingen dat bij het eerste praktijkexamen voor het rijbewijs B slaagt. Alleen rijscholen met minstens 20 eerste examens doen mee. Bij een gelijk percentage delen rijscholen de plaats. Betalen voor een hogere plek kan niet. Landelijk slaagt 50% in één keer.

Bron: CBR · periode 1 oktober 2025 t/m 30 september 2026

CBR-cijfers · CBS

Rijschool Eastermar in cijfers

Rijscholen
2
Geslaagd 1e examen (auto)
44%
landelijk 50%
Geslaagd herexamen (auto)
50%
landelijk 50% · 80 herexamens
Inwoners
1.580
12,7 rijscholen per 10.000
17-jarigen
426
gemeente Tytsjerksteradiel (CBS)

Per rijbewijs in Eastermar

Geslaagd bij het eerste examen, gemiddeld over de rijscholen in Eastermar.

  • Auto2 rijscholen · 160 examens · onder landelijk
    44%landelijk 50%

Verloop slagingspercentage Eastermar

  • Gemiddelde Eastermar
  • Landelijk gemiddelde
Toon de cijfers per jaar
JaarEastermarLandelijkExamens
2025/2644%50%80
2024/2549%50%55
2023/24–52%46
2022/2352%52%56
2021/2246%53%50

Bron: CBR en CBR open data · inwoners: CBS 2026 · periode 1 oktober 2025 t/m 30 september 2026

Autorijschool Eastermar kiezen

Het CBR telt in Eastermar 2 autorijscholen. Hun leerlingen deden samen 80 eerste praktijkexamens voor het rijbewijs B, en 44% slaagde in één keer. Dat is onder het landelijk gemiddelde van 50%.

Het belangrijkste getal is het percentage leerlingen dat in één keer slaagt. Weeg het aantal examens mee: bij weinig examens zegt een percentage nog niet veel.

Rijles in Eastermar: de plaats in cijfers

In Eastermar wonen ongeveer 1.580 mensen (CBS, 2026): één rijschool per 790 inwoners in de plaats.

In de gemeente Tytsjerksteradiel wonen 426 jongeren van 17 jaar (CBS, 2026): de leeftijd waarop je met rijles mag beginnen.

In Fryslân heeft 66,7% van de 18- tot 24-jarigen een autorijbewijs, landelijk is dat 61,9% (CBS, cijfer per provincie).

In Eastermar heeft een huishouden gemiddeld 1,25 auto's (landelijk 0,9) en ligt de oprit van de snelweg gemiddeld 4,6 km van huis (CBS).

Examen doen vanuit Eastermar

De meeste leerlingen van rijscholen in Eastermar doen examen bij Examencentrum Leeuwarden, hemelsbreed 20 km. Daar slaagde 57% van hen bij het eerste examen (alle kandidaten bij dat centrum: 46%). Ook Examencentrum Heerenveen (26 km) worden veel gebruikt.

Veelgestelde vragen over rijscholen in Eastermar

Hoeveel rijscholen zijn er in Eastermar?

Het CBR telt in Eastermar 2 rijscholen.

Hoeveel leerlingen slagen in Eastermar in één keer?

Bij de autorijscholen in Eastermar slaagde gemiddeld 44% bij het eerste praktijkexamen (80 examens, CBR). Landelijk is dat 50%. Tellen we herexamens mee, dan is het 47%.

Wat is de beste rijschool in Eastermar?

Kijken we naar het eerste examen bij minstens 20 examens, dan scoort Rijschool Bert de Vries het hoogst met 60% (42 examens). Bekijk ook de reviews: die vertellen hoe de lessen zijn.

Waar doe je rijexamen vanuit Eastermar?

De meeste leerlingen uit Eastermar doen examen bij CBR-examencentrum Leeuwarden, hemelsbreed 20 km.

Kan ik in Eastermar rijles in een automaat nemen?

Het CBR noemt in Eastermar geen autorijschool met automaatles. Kijk ook in de plaatsen in de buurt.

Wat kost rijles in Eastermar?

Wij tonen alleen prijzen die rijscholen zelf publiceren. Wat je rijbewijs ongeveer kost, reken je uit met bereken wat je rijbewijs kost.

Hoe vraag ik een gratis proefles aan?

Ja, je vraagt een gratis eerste rijles aan bij een door ons geselecteerde rijschool in de buurt.

Klopt er iets niet op deze pagina?

Meld een foutRijscholen in Eastermar

Over de cijfers: slagingspercentages en aantallen examens komen rechtstreeks van het CBR (stand 24 oktober 2026). Die passen we alleen aan als het CBR ze aanpast. Andere fouten, zoals in de contactgegevens, zoeken we zelf uit.

Wat klopt er niet?

Wij tonen de cijfers precies zoals het CBR ze publiceert. Zie je in de Rijschoolzoeker van het CBR zelf andere cijfers, laat het ons dan weten.

We gebruiken je e-mailadres alleen om op je melding te reageren. Zie onze privacyverklaring.