Naar de inhoud
Gratis proefles
  1. Home
  2. Rijscholen
  3. Noardburgum

Rijschool Noardburgum: alle 2 rijscholen vergeleken

Alle rijscholen in Noardburgum (Fryslân) met hun officiële CBR-slagingspercentage en reviews van leerlingen. Kies je rijbewijs en vergelijk.

2rijscholen
44%geslaagd 1e examen auto (gem. Noardburgum)
50%landelijk gemiddelde
Een kerk in Noardburgum, waar je de rijscholen in Noardburgum kunt vergelijken
Foto: RomkeHoekstra, Wikimedia Commons, CC BY-SA 4.0
Gratis en vrijblijvend

Gratis proefles in Noardburgum

Probeer gratis en vrijblijvend een door ons geselecteerde rijschool in Noardburgum. Vul alvast in wat je zoekt; je contactgegevens volgen op de volgende stap.

Proefles voor
Schakeling

Je naam en telefoonnummer vul je op de volgende stap in. Je aanvraag gaat naar maximaal 4 door ons geselecteerde rijscholen (meestal 1 of 2). Gratis, en je zit nergens aan vast.

Alle rijscholen in Noardburgum vergelijken

2 rijscholen voor auto in Noardburgum · meeste examens bovenaan
Percentage = geslaagd bij het eerste examen (CBR) · = landelijk gemiddelde

RijschoolGeslaagd 1e examenAlle examensExamensReviews
Rijschool Elzinga 42% 44% 90 examens –
Rijschool de Jong-Tilkema 50% 56% 34 examens –
Ranglijst · CBR-cijfers

Beste autorijscholen in Noardburgum (2026)

De 2 autorijscholen in Noardburgum waar de meeste leerlingen in één keer slagen. Kleur = vergeleken met het gemiddelde in Noardburgum (44%).

  1. 1Rijschool de Jong-Tilkema20 eerste examens50%
  2. 2Rijschool Elzinga45 eerste examens42%
Zo berekenen we deze ranglijst

We kijken naar één getal: het percentage leerlingen dat bij het eerste praktijkexamen voor het rijbewijs B slaagt. Alleen rijscholen met minstens 20 eerste examens doen mee. Bij een gelijk percentage delen rijscholen de plaats. Betalen voor een hogere plek kan niet. Landelijk slaagt 50% in één keer.

Bron: CBR · periode 1 oktober 2025 t/m 30 september 2026

CBR-cijfers · CBS

Rijschool Noardburgum in cijfers

Rijscholen
2
Geslaagd 1e examen (auto)
44%
landelijk 50%
Geslaagd herexamen (auto)
51%
landelijk 50% · 59 herexamens
Inwoners
2.270
8,8 rijscholen per 10.000
17-jarigen
426
gemeente Tytsjerksteradiel (CBS)

Per rijbewijs in Noardburgum

Geslaagd bij het eerste examen, gemiddeld over de rijscholen in Noardburgum.

  • Auto2 rijscholen · 124 examens · onder landelijk
    44%landelijk 50%

Verloop slagingspercentage Noardburgum

  • Gemiddelde Noardburgum
  • Landelijk gemiddelde
Toon de cijfers per jaar
JaarNoardburgumLandelijkExamens
2025/2645%50%65
2024/2550%50%60
2023/24–52%45
2022/2353%52%51
2021/2245%53%58

Bron: CBR en CBR open data · inwoners: CBS 2026 · periode 1 oktober 2025 t/m 30 september 2026

Autorijschool Noardburgum kiezen

Het CBR telt in Noardburgum 2 autorijscholen. Hun leerlingen deden samen 65 eerste praktijkexamens voor het rijbewijs B, en 44% slaagde in één keer. Dat is onder het landelijk gemiddelde van 50%.

Kijk bij het kiezen vooral naar het percentage bij het eerste examen én naar het aantal examens: een hoog percentage over veel examens zegt meer dan over een handvol.

Rijles in Noardburgum: de plaats in cijfers

In Noardburgum wonen ongeveer 2.270 mensen (CBS, 2026): één rijschool per 1.135 inwoners in de plaats.

In de gemeente Tytsjerksteradiel wonen 426 jongeren van 17 jaar (CBS, 2026): de leeftijd waarop je met rijles mag beginnen.

In Fryslân heeft 66,7% van de 18- tot 24-jarigen een autorijbewijs, landelijk is dat 61,9% (CBS, cijfer per provincie).

In Noardburgum heeft een huishouden gemiddeld 1,32 auto's (landelijk 0,9) en ligt de oprit van de snelweg gemiddeld 0,6 km van huis (CBS).

Examen doen vanuit Noardburgum

De meeste leerlingen van rijscholen in Noardburgum doen examen bij Examencentrum Leeuwarden, hemelsbreed 17 km. Daar slaagde 44% van hen bij het eerste examen (alle kandidaten bij dat centrum: 46%).

Veelgestelde vragen over rijscholen in Noardburgum

Hoeveel autorijscholen zijn er in Noardburgum?

Het CBR telt in Noardburgum 2 rijscholen.

Wat is het slagingspercentage van rijscholen in Noardburgum?

Bij de autorijscholen in Noardburgum slaagde gemiddeld 44% bij het eerste praktijkexamen (65 examens, CBR). Landelijk is dat 50%. Tellen we herexamens mee, dan is het 47%.

Wat is de beste rijschool in Noardburgum?

Kijken we naar het eerste examen bij minstens 20 examens, dan scoort Rijschool de Jong-Tilkema het hoogst met 50% (20 examens). Bekijk ook de reviews: die vertellen hoe de lessen zijn.

Waar doe je rijexamen vanuit Noardburgum?

De meeste leerlingen uit Noardburgum doen examen bij CBR-examencentrum Leeuwarden, hemelsbreed 17 km.

Kan ik in Noardburgum rijles in een automaat nemen?

Het CBR noemt in Noardburgum geen autorijschool met automaatles. Kijk ook in de plaatsen in de buurt.

Wat kost rijles in Noardburgum?

Wij tonen alleen prijzen die rijscholen zelf publiceren. Wat je rijbewijs ongeveer kost, reken je uit met de kostencalculator.

Hoe vraag ik een gratis proefles aan?

Ja, je vraagt een gratis eerste rijles aan bij een door ons geselecteerde rijschool in de buurt.

Klopt er iets niet op deze pagina?

Meld een foutRijscholen in Noardburgum

Over de cijfers: slagingspercentages en aantallen examens komen rechtstreeks van het CBR (stand 24 oktober 2026). Die passen we alleen aan als het CBR ze aanpast. Andere fouten, zoals in de contactgegevens, zoeken we zelf uit.

Wat klopt er niet?

Wij tonen de cijfers precies zoals het CBR ze publiceert. Zie je in de Rijschoolzoeker van het CBR zelf andere cijfers, laat het ons dan weten.

We gebruiken je e-mailadres alleen om op je melding te reageren. Zie onze privacyverklaring.