Naar de inhoud
Gratis proefles
  1. Home
  2. Rijscholen
  3. Grijpskerk

Rijschool Grijpskerk: alle 2 rijscholen vergeleken

Alle rijscholen in Grijpskerk (Groningen) met hun officiële CBR-slagingspercentage en reviews van leerlingen. Kies je rijbewijs en vergelijk.

2rijscholen
43%geslaagd 1e examen auto (gem. Grijpskerk)
50%landelijk gemiddelde
Het kanaal in Grijpskerk: rijscholen in Grijpskerk vergelijken
Foto: Andre Hosper, Wikimedia Commons, CC BY-SA 4.0
Gratis en vrijblijvend

Gratis proefles in Grijpskerk

Probeer gratis en vrijblijvend een door ons geselecteerde rijschool in Grijpskerk. Vul alvast in wat je zoekt; je contactgegevens volgen op de volgende stap.

Proefles voor
Schakeling

Je naam en telefoonnummer vul je op de volgende stap in. Je aanvraag gaat naar maximaal 4 door ons geselecteerde rijscholen (meestal 1 of 2). Gratis, en je zit nergens aan vast.

Alle rijscholen in Grijpskerk vergelijken

2 rijscholen voor auto in Grijpskerk · meeste examens bovenaan
Percentage = geslaagd bij het eerste examen (CBR) · = landelijk gemiddelde

RijschoolGeslaagd 1e examenAlle examensExamensReviews
Rijschool Rozema 45% 44% 108 examens –
Rijschool Mooibroek 38% 47% 62 examens –
Ranglijst · CBR-cijfers

Beste autorijscholen in Grijpskerk (2026)

De 2 autorijscholen in Grijpskerk waar de meeste leerlingen in één keer slagen. Kleur = vergeleken met het gemiddelde in Grijpskerk (43%).

  1. 1Rijschool Rozema42 eerste examens45%
  2. 2Rijschool Mooibroek21 eerste examens38%
Zo berekenen we deze ranglijst

We kijken naar één getal: het percentage leerlingen dat bij het eerste praktijkexamen voor het rijbewijs B slaagt. Alleen rijscholen met minstens 20 eerste examens doen mee. Bij een gelijk percentage delen rijscholen de plaats. Betalen voor een hogere plek kan niet. Landelijk slaagt 50% in één keer.

Bron: CBR · periode 1 oktober 2025 t/m 30 september 2026

CBR-cijfers · CBS

Rijschool Grijpskerk in cijfers

Rijscholen
2
Geslaagd 1e examen (auto)
43%
landelijk 50%
Geslaagd herexamen (auto)
46%
landelijk 50% · 107 herexamens
Inwoners (gemeente)
65.067
0,3 rijscholen per 10.000
17-jarigen
836
gemeente Westerkwartier (CBS)

Per rijbewijs in Grijpskerk

Geslaagd bij het eerste examen, gemiddeld over de rijscholen in Grijpskerk.

  • Auto2 rijscholen · 170 examens · onder landelijk
    43%landelijk 50%
  • Aanhanger1 rijschool · 4 examens
    –te weinig examens

Verloop slagingspercentage Grijpskerk

  • Gemiddelde Grijpskerk
  • Landelijk gemiddelde
Toon de cijfers per jaar
JaarGrijpskerkLandelijkExamens
2025/2643%50%63
2024/2534%50%73
2023/2451%52%82
2022/2346%52%74
2021/2254%53%76
2020/21–53%43
2019/2040%51%67
2018/1944%49%57
2017/1840%50%60
2016/1738%50%52
2015/1648%50%71
2014/1541%50%58

Bron: CBR en CBR open data · inwoners: CBS 2026 · periode 1 oktober 2025 t/m 30 september 2026

Autorijschool Grijpskerk kiezen

Zoek je een autorijschool in Grijpskerk? Het CBR noemt er 2. Hun leerlingen deden samen 63 eerste praktijkexamens voor het rijbewijs B, en 43% slaagde in één keer. Dat is onder het landelijk gemiddelde van 50%.

Het belangrijkste getal is het percentage leerlingen dat in één keer slaagt. Weeg het aantal examens mee: bij weinig examens zegt een percentage nog niet veel.

Rijles in Grijpskerk: de plaats in cijfers

In de gemeente Westerkwartier wonen 65.067 mensen (CBS, 2026): één rijschool per 32.534 inwoners.

De gemeente Westerkwartier telt 836 zeventienjarigen (CBS, 2026); vanaf 17 mag je met rijles beginnen.

In Groningen heeft 57,2% van de 18- tot 24-jarigen een autorijbewijs, landelijk is dat 61,9% (CBS, cijfer per provincie).

In de gemeente Westerkwartier heeft een huishouden gemiddeld 1,2 auto's (landelijk 0,9) en ligt de oprit van de snelweg gemiddeld 1,2 km van huis (CBS).

Examen doen vanuit Grijpskerk

De meeste leerlingen van rijscholen in Grijpskerk doen examen bij Examencentrum Groningen, hemelsbreed 16 km. Daar slaagde 43% van hen bij het eerste examen (alle kandidaten bij dat centrum: 47%).

Motor, scooter en meer in Grijpskerk

Naast autorijles kun je in Grijpskerk terecht voor aanhanger (1 rijschool). Kies het rijbewijs in de tabbladen bij de lijst.

Veelgestelde vragen over rijscholen in Grijpskerk

Hoeveel rijscholen zijn er in Grijpskerk?

Het CBR telt in Grijpskerk 2 rijscholen.

Wat is het slagingspercentage van rijscholen in Grijpskerk?

Bij de autorijscholen in Grijpskerk slaagde gemiddeld 43% bij het eerste praktijkexamen (63 examens, CBR). Landelijk is dat 50%. Tellen we herexamens mee, dan is het 45%.

Wat is de beste rijschool in Grijpskerk?

Kijken we naar het eerste examen bij minstens 20 examens, dan scoort Rijschool Rozema het hoogst met 45% (42 examens). Bekijk ook de reviews: die vertellen hoe de lessen zijn.

Waar doe je rijexamen vanuit Grijpskerk?

De meeste leerlingen uit Grijpskerk doen examen bij CBR-examencentrum Groningen, hemelsbreed 16 km.

Kan ik in Grijpskerk rijles in een automaat nemen?

Het CBR noemt in Grijpskerk geen autorijschool met automaatles. Kijk ook in de plaatsen in de buurt.

Wat kost rijles in Grijpskerk?

Wij tonen alleen prijzen die rijscholen zelf publiceren. Wat je rijbewijs ongeveer kost, reken je uit met bereken wat je rijbewijs kost.

Hoe vraag ik een gratis proefles aan?

Ja, je vraagt een gratis proefles rijles aan bij een door ons geselecteerde rijschool in de buurt.

Klopt er iets niet op deze pagina?

Meld een foutRijscholen in Grijpskerk

Over de cijfers: slagingspercentages en aantallen examens komen rechtstreeks van het CBR (stand 24 oktober 2026). Die passen we alleen aan als het CBR ze aanpast. Andere fouten, zoals in de contactgegevens, zoeken we zelf uit.

Wat klopt er niet?

Wij tonen de cijfers precies zoals het CBR ze publiceert. Zie je in de Rijschoolzoeker van het CBR zelf andere cijfers, laat het ons dan weten.

We gebruiken je e-mailadres alleen om op je melding te reageren. Zie onze privacyverklaring.