Naar de inhoud
Gratis proefles
  1. Home
  2. Rijscholen
  3. Oldekerk

Rijschool Oldekerk: alle 2 rijscholen vergeleken

Alle rijscholen in Oldekerk (Groningen) met hun officiële CBR-slagingspercentage en reviews van leerlingen. Kies je rijbewijs en vergelijk.

2rijscholen
46%geslaagd 1e examen auto (gem. Oldekerk)
50%landelijk gemiddelde
De klokkenstoel van Oldekerk: rijscholen in Oldekerk vergelijken
Foto: RomkeHoekstra, Wikimedia Commons, CC BY-SA 4.0
Gratis en vrijblijvend

Gratis proefles in Oldekerk

Probeer gratis en vrijblijvend een door ons geselecteerde rijschool in Oldekerk. Vul alvast in wat je zoekt; je contactgegevens volgen op de volgende stap.

Proefles voor
Schakeling

Je naam en telefoonnummer vul je op de volgende stap in. Je aanvraag gaat naar maximaal 4 door ons geselecteerde rijscholen (meestal 1 of 2). Gratis, en je zit nergens aan vast.

Alle rijscholen in Oldekerk vergelijken

2 rijscholen voor auto in Oldekerk · meeste examens bovenaan
Percentage = geslaagd bij het eerste examen (CBR) · = landelijk gemiddelde

RijschoolGeslaagd 1e examenAlle examensExamensReviews
Rijschool Menno 44% 49% 76 examens –
Rijschool Groningen 47% 45% 58 examens –
Ranglijst · CBR-cijfers

Beste autorijscholen in Oldekerk (2026)

De 2 autorijscholen in Oldekerk waar de meeste leerlingen in één keer slagen. Kleur = vergeleken met het gemiddelde in Oldekerk (46%).

  1. 1Rijschool Groningen30 eerste examens47%
  2. 2Rijschool Menno27 eerste examens44%
Zo berekenen we deze ranglijst

We kijken naar één getal: het percentage leerlingen dat bij het eerste praktijkexamen voor het rijbewijs B slaagt. Alleen rijscholen met minstens 20 eerste examens doen mee. Bij een gelijk percentage delen rijscholen de plaats. Betalen voor een hogere plek kan niet. Landelijk slaagt 50% in één keer.

Bron: CBR · periode 1 oktober 2025 t/m 30 september 2026

CBR-cijfers · CBS

Rijschool Oldekerk in cijfers

Rijscholen
2
Geslaagd 1e examen (auto)
46%
landelijk 50%
Geslaagd herexamen (auto)
48%
landelijk 50% · 77 herexamens
Inwoners
960
20,8 rijscholen per 10.000
17-jarigen
836
gemeente Westerkwartier (CBS)

Per rijbewijs in Oldekerk

Geslaagd bij het eerste examen, gemiddeld over de rijscholen in Oldekerk.

  • Auto2 rijscholen · 134 examens · onder landelijk
    46%landelijk 50%

Verloop slagingspercentage Oldekerk

  • Gemiddelde Oldekerk
  • Landelijk gemiddelde
Toon de cijfers per jaar
JaarOldekerkLandelijkExamens
2025/2646%50%57
2024/2546%50%65
2023/2449%52%81
2022/2346%52%68
2021/2255%53%51

Bron: CBR en CBR open data · inwoners: CBS 2026 · periode 1 oktober 2025 t/m 30 september 2026

Autorijschool Oldekerk kiezen

In Oldekerk geven 2 autorijscholen les volgens het CBR. Hun leerlingen deden samen 57 eerste praktijkexamens voor het rijbewijs B, en 46% slaagde in één keer. Dat is onder het landelijk gemiddelde van 50%.

Vergelijk op het eerste examen en kijk of er genoeg examens achter het percentage zitten; reviews van leerlingen vertellen daarna hoe de lessen voelen.

Rijles in Oldekerk: de plaats in cijfers

In Oldekerk wonen ongeveer 960 mensen (CBS, 2026): één rijschool per 480 inwoners in de plaats.

In de gemeente Westerkwartier wonen 836 jongeren van 17 jaar (CBS, 2026): de leeftijd waarop je met rijles mag beginnen.

In Groningen heeft 57,2% van de 18- tot 24-jarigen een autorijbewijs, landelijk is dat 61,9% (CBS, cijfer per provincie).

In Oldekerk heeft een huishouden gemiddeld 1,42 auto's (landelijk 0,9) en ligt de oprit van de snelweg gemiddeld 0,2 km van huis (CBS).

Examen doen vanuit Oldekerk

De meeste leerlingen van rijscholen in Oldekerk doen examen bij Examencentrum Groningen, hemelsbreed 13 km. Daar slaagde 46% van hen bij het eerste examen (alle kandidaten bij dat centrum: 47%).

Veelgestelde vragen over rijscholen in Oldekerk

Hoeveel rijscholen zijn er in Oldekerk?

Het CBR telt in Oldekerk 2 rijscholen.

Wat is het slagingspercentage van rijscholen in Oldekerk?

Bij de autorijscholen in Oldekerk slaagde gemiddeld 46% bij het eerste praktijkexamen (57 examens, CBR). Landelijk is dat 50%. Tellen we herexamens mee, dan is het 47%.

Welke autorijschool in Oldekerk heeft het hoogste slagingspercentage?

Kijken we naar het eerste examen bij minstens 20 examens, dan scoort Rijschool Groningen het hoogst met 47% (30 examens). Bekijk ook de reviews: die vertellen hoe de lessen zijn.

Waar doe je rijexamen vanuit Oldekerk?

De meeste leerlingen uit Oldekerk doen examen bij CBR-examencentrum Groningen, hemelsbreed 13 km.

Kan ik in Oldekerk rijles in een automaat nemen?

Het CBR noemt in Oldekerk geen autorijschool met automaatles. Kijk ook in de plaatsen in de buurt.

Wat kost rijles in Oldekerk?

Wij tonen alleen prijzen die rijscholen zelf publiceren. Wat je rijbewijs ongeveer kost, reken je uit met bereken wat je rijbewijs kost.

Hoe vraag ik een gratis proefles aan?

Ja, je vraagt een gratis proefles aan bij een door ons geselecteerde rijschool in de buurt.

Klopt er iets niet op deze pagina?

Meld een foutRijscholen in Oldekerk

Over de cijfers: slagingspercentages en aantallen examens komen rechtstreeks van het CBR (stand 24 oktober 2026). Die passen we alleen aan als het CBR ze aanpast. Andere fouten, zoals in de contactgegevens, zoeken we zelf uit.

Wat klopt er niet?

Wij tonen de cijfers precies zoals het CBR ze publiceert. Zie je in de Rijschoolzoeker van het CBR zelf andere cijfers, laat het ons dan weten.

We gebruiken je e-mailadres alleen om op je melding te reageren. Zie onze privacyverklaring.