Naar de inhoud
Gratis proefles
  1. Home
  2. Rijscholen
  3. Grou

Rijschool Grou: alle 4 rijscholen vergeleken

Alle rijscholen in Grou (Fryslân) met hun officiële CBR-slagingspercentage en reviews van leerlingen. Kies je rijbewijs en vergelijk.

4rijscholen
40%geslaagd 1e examen auto (gem. Grou)
50%landelijk gemiddelde
Bootjes aan het water in Grou, waar je de rijscholen in Grou kunt vergelijken
Gratis en vrijblijvend

Gratis proefles in Grou

Probeer gratis en vrijblijvend een door ons geselecteerde rijschool in Grou. Vul alvast in wat je zoekt; je contactgegevens volgen op de volgende stap.

Proefles voor
Schakeling

Je naam en telefoonnummer vul je op de volgende stap in. Je aanvraag gaat naar maximaal 4 door ons geselecteerde rijscholen (meestal 1 of 2). Gratis, en je zit nergens aan vast.

Alle rijscholen in Grou vergelijken

4 rijscholen voor auto in Grou · meeste examens bovenaan
Percentage = geslaagd bij het eerste examen (CBR) · = landelijk gemiddelde

RijschoolGeslaagd 1e examenAlle examensExamensReviews
Verkeersschool Pieffers 23% 41% 68 examens –
Verkeersschool Ploegsma 60% 62% 34 examens –
Rijschool Mark Huisman 44% 35% 26 examens –
Handelsonderneming en Dienstverlening Herrema 30% 47% 17 examens –
Ranglijst · CBR-cijfers

Beste autorijscholen in Grou (2026)

De 2 autorijscholen in Grou waar de meeste leerlingen in één keer slagen. Kleur = vergeleken met het gemiddelde in Grou (40%).

  1. 1Verkeersschool Ploegsma20 eerste examens60%
  2. 2Verkeersschool Pieffers22 eerste examens23%
Zo berekenen we deze ranglijst

We kijken naar één getal: het percentage leerlingen dat bij het eerste praktijkexamen voor het rijbewijs B slaagt. Alleen rijscholen met minstens 20 eerste examens doen mee (2 rijscholen in Grou hadden er minder). Bij een gelijk percentage delen rijscholen de plaats. Betalen voor een hogere plek kan niet. Landelijk slaagt 50% in één keer.

Bron: CBR · periode 1 oktober 2025 t/m 30 september 2026

CBR-cijfers · CBS

Rijschool Grou in cijfers

Rijscholen
4
Geslaagd 1e examen (auto)
40%
landelijk 50%
Geslaagd herexamen (auto)
51%
landelijk 50% · 77 herexamens
Met automaatles
1
van de 4 autorijscholen
Inwoners
5.780
6,9 rijscholen per 10.000
17-jarigen
1.464
gemeente Leeuwarden (CBS)

Per rijbewijs in Grou

Geslaagd bij het eerste examen, gemiddeld over de rijscholen in Grou.

  • Auto4 rijscholen · 145 examens · onder landelijk
    40%landelijk 50%

Bron: CBR · inwoners: CBS 2026 · periode 1 oktober 2025 t/m 30 september 2026

Autorijschool Grou kiezen

Het CBR telt in Grou 4 autorijscholen. Hun leerlingen deden samen 68 eerste praktijkexamens voor het rijbewijs B, en 40% slaagde in één keer. Dat is onder het landelijk gemiddelde van 50%.

Kijk bij het kiezen vooral naar het percentage bij het eerste examen én naar het aantal examens: een hoog percentage over veel examens zegt meer dan over een handvol.

Wonen en autorijden in Grou

In Grou wonen ongeveer 5.780 mensen (CBS, 2026): één rijschool per 1.445 inwoners in de plaats.

De gemeente Leeuwarden telt 1.464 zeventienjarigen (CBS, 2026); vanaf 17 mag je met rijles beginnen.

In Fryslân heeft 66,7% van de 18- tot 24-jarigen een autorijbewijs, landelijk is dat 61,9% (CBS, cijfer per provincie).

In Grou heeft een huishouden gemiddeld 1,06 auto's (landelijk 0,9) en ligt de oprit van de snelweg gemiddeld 1,3 km van huis (CBS).

Examen doen vanuit Grou

De meeste leerlingen van rijscholen in Grou doen examen bij Examencentrum Leeuwarden, hemelsbreed 14 km. Daar slaagde 24% van hen bij het eerste examen (alle kandidaten bij dat centrum: 46%). Ook Examencentrum Heerenveen (14 km) worden veel gebruikt.

Automaat rijles in Grou

Wil je in een automaat rijden? In Grou kan dat bij 1 rijschool (CBR). Met het filter Automaat in de lijst hierboven zie je ze direct.

Veelgestelde vragen over rijscholen in Grou

Hoeveel rijscholen zijn er in Grou?

Het CBR telt in Grou 4 rijscholen.

Wat is het slagingspercentage van rijscholen in Grou?

Bij de autorijscholen in Grou slaagde gemiddeld 40% bij het eerste praktijkexamen (68 examens, CBR). Landelijk is dat 50%. Tellen we herexamens mee, dan is het 46%.

Welke autorijschool in Grou heeft het hoogste slagingspercentage?

Kijken we naar het eerste examen bij minstens 20 examens, dan scoort Verkeersschool Ploegsma het hoogst met 60% (20 examens). Bekijk ook de reviews: die vertellen hoe de lessen zijn.

Waar doe je rijexamen vanuit Grou?

De meeste leerlingen uit Grou doen examen bij CBR-examencentrum Leeuwarden, hemelsbreed 14 km.

Kan ik in Grou rijles in een automaat nemen?

Ja, bij 1 van de 4 autorijscholen (CBR).

Wat kost rijles in Grou?

Wij tonen alleen prijzen die rijscholen zelf publiceren. Wat je rijbewijs ongeveer kost, reken je uit met onze rekenhulp.

Kan ik een gratis proefles krijgen?

Ja, je vraagt een gratis proefles rijles aan bij een door ons geselecteerde rijschool in de buurt.

Klopt er iets niet op deze pagina?

Meld een foutRijscholen in Grou

Over de cijfers: slagingspercentages en aantallen examens komen rechtstreeks van het CBR (stand 24 oktober 2026). Die passen we alleen aan als het CBR ze aanpast. Andere fouten, zoals in de contactgegevens, zoeken we zelf uit.

Wat klopt er niet?

Wij tonen de cijfers precies zoals het CBR ze publiceert. Zie je in de Rijschoolzoeker van het CBR zelf andere cijfers, laat het ons dan weten.

We gebruiken je e-mailadres alleen om op je melding te reageren. Zie onze privacyverklaring.