Naar de inhoud
Gratis proefles
  1. Home
  2. Rijscholen
  3. Scharnegoutum

Rijschool Scharnegoutum: alle 2 rijscholen vergeleken

Alle rijscholen in Scharnegoutum (Fryslân) met hun officiële CBR-slagingspercentage en reviews van leerlingen. Kies je rijbewijs en vergelijk.

2rijscholen
53%geslaagd 1e examen auto (gem. Scharnegoutum)
50%landelijk gemiddelde
Een huis in Scharnegoutum: rijscholen in Scharnegoutum vergelijken
Foto: A. J. van der Wal, Wikimedia Commons, CC BY-SA 4.0
Gratis en vrijblijvend

Gratis proefles in Scharnegoutum

Probeer gratis en vrijblijvend een door ons geselecteerde rijschool in Scharnegoutum. Vul alvast in wat je zoekt; je contactgegevens volgen op de volgende stap.

Proefles voor
Schakeling

Je naam en telefoonnummer vul je op de volgende stap in. Je aanvraag gaat naar maximaal 4 door ons geselecteerde rijscholen (meestal 1 of 2). Gratis, en je zit nergens aan vast.

Alle rijscholen in Scharnegoutum vergelijken

2 rijscholen voor auto in Scharnegoutum · meeste examens bovenaan
Percentage = geslaagd bij het eerste examen (CBR) · = landelijk gemiddelde

RijschoolGeslaagd 1e examenAlle examensExamensReviews
Autorijschool Hoekstra 58% 60% 50 examens –
Flip Autorijschool 40% 50% 26 examens –
Ranglijst · CBR-cijfers

Beste autorijscholen in Scharnegoutum (2026)

De autorijschool in Scharnegoutum met genoeg examens voor de ranglijst. Kleur = vergeleken met het gemiddelde in Scharnegoutum (53%).

  1. 1Autorijschool Hoekstra26 eerste examens58%
Zo berekenen we deze ranglijst

We kijken naar één getal: het percentage leerlingen dat bij het eerste praktijkexamen voor het rijbewijs B slaagt. Alleen rijscholen met minstens 20 eerste examens doen mee (1 rijschool in Scharnegoutum hadden er minder). Bij een gelijk percentage delen rijscholen de plaats. Betalen voor een hogere plek kan niet. Landelijk slaagt 50% in één keer.

Bron: CBR · periode 1 oktober 2025 t/m 30 september 2026

CBR-cijfers · CBS

Rijschool Scharnegoutum in cijfers

Rijscholen
2
Geslaagd 1e examen (auto)
53%
landelijk 50%
Geslaagd herexamen (auto)
60%
landelijk 50% · 40 herexamens
Inwoners
1.580
12,7 rijscholen per 10.000
17-jarigen
1.072
gemeente Súdwest-Fryslân (CBS)

Per rijbewijs in Scharnegoutum

Geslaagd bij het eerste examen, gemiddeld over de rijscholen in Scharnegoutum.

  • Auto2 rijscholen · 76 examens · boven landelijk
    53%landelijk 50%

Verloop slagingspercentage Scharnegoutum

  • Gemiddelde Scharnegoutum
  • Landelijk gemiddelde
Toon de cijfers per jaar
JaarScharnegoutumLandelijkExamens
2025/26–50%36
2024/2560%50%63
2023/24–52%46
2022/2360%52%57
2021/2265%53%71
2020/2159%53%54
2019/2056%51%63
2018/1946%49%84
2017/1863%50%90
2016/1749%50%69
2015/1665%50%54

Bron: CBR en CBR open data · inwoners: CBS 2026 · periode 1 oktober 2025 t/m 30 september 2026

Autorijschool Scharnegoutum kiezen

In Scharnegoutum geven 2 autorijscholen les volgens het CBR. Hun leerlingen deden samen 36 eerste praktijkexamens voor het rijbewijs B, en 53% slaagde in één keer. Dat is boven het landelijk gemiddelde van 50%.

Vergelijk op het eerste examen en kijk of er genoeg examens achter het percentage zitten; reviews van leerlingen vertellen daarna hoe de lessen voelen.

Rijbewijs halen in Scharnegoutum

In Scharnegoutum wonen ongeveer 1.580 mensen (CBS, 2026): één rijschool per 790 inwoners in de plaats.

In de gemeente Súdwest-Fryslân wonen 1.072 jongeren van 17 jaar (CBS, 2026): de leeftijd waarop je met rijles mag beginnen.

In Fryslân heeft 66,7% van de 18- tot 24-jarigen een autorijbewijs, landelijk is dat 61,9% (CBS, cijfer per provincie).

In Scharnegoutum heeft een huishouden gemiddeld 1,23 auto's (landelijk 0,9) en ligt de oprit van de snelweg gemiddeld 0,9 km van huis (CBS).

Examen doen vanuit Scharnegoutum

De meeste leerlingen van rijscholen in Scharnegoutum doen examen bij Examencentrum Sneek, hemelsbreed 4 km. Daar slaagde 53% van hen bij het eerste examen (alle kandidaten bij dat centrum: 54%).

Veelgestelde vragen over rijscholen in Scharnegoutum

Hoeveel autorijscholen zijn er in Scharnegoutum?

Het CBR telt in Scharnegoutum 2 rijscholen.

Hoeveel leerlingen slagen in Scharnegoutum in één keer?

Bij de autorijscholen in Scharnegoutum slaagde gemiddeld 53% bij het eerste praktijkexamen (36 examens, CBR). Landelijk is dat 50%. Tellen we herexamens mee, dan is het 57%.

Wat is de beste rijschool in Scharnegoutum?

Kijken we naar het eerste examen bij minstens 20 examens, dan scoort Autorijschool Hoekstra het hoogst met 58% (26 examens). Bekijk ook de reviews: die vertellen hoe de lessen zijn.

Waar doe je rijexamen vanuit Scharnegoutum?

De meeste leerlingen uit Scharnegoutum doen examen bij CBR-examencentrum Sneek, hemelsbreed 4 km.

Kan ik in Scharnegoutum rijles in een automaat nemen?

Het CBR noemt in Scharnegoutum geen autorijschool met automaatles. Kijk ook in de plaatsen in de buurt.

Wat kost rijles in Scharnegoutum?

Wij tonen alleen prijzen die rijscholen zelf publiceren. Wat je rijbewijs ongeveer kost, reken je uit met onze rekenhulp.

Hoe vraag ik een gratis proefles aan?

Ja, je vraagt een gratis proefles aanvragen aan bij een door ons geselecteerde rijschool in de buurt.

Klopt er iets niet op deze pagina?

Meld een foutRijscholen in Scharnegoutum

Over de cijfers: slagingspercentages en aantallen examens komen rechtstreeks van het CBR (stand 24 oktober 2026). Die passen we alleen aan als het CBR ze aanpast. Andere fouten, zoals in de contactgegevens, zoeken we zelf uit.

Wat klopt er niet?

Wij tonen de cijfers precies zoals het CBR ze publiceert. Zie je in de Rijschoolzoeker van het CBR zelf andere cijfers, laat het ons dan weten.

We gebruiken je e-mailadres alleen om op je melding te reageren. Zie onze privacyverklaring.