Naar de inhoud
Gratis proefles
  1. Home
  2. Rijscholen
  3. Leiden

Rijschool Leiden: alle 21 rijscholen vergeleken

Alle rijscholen in Leiden (Zuid-Holland) met hun officiële CBR-slagingspercentage en reviews van leerlingen. Kies je rijbewijs en vergelijk.

21rijscholen
44%geslaagd 1e examen auto (gem. Leiden)
50%landelijk gemiddelde
Een gracht met historische huizen in Leiden: vergelijk de rijscholen in Leiden
Gratis en vrijblijvend

Gratis proefles in Leiden

Probeer gratis en vrijblijvend een door ons geselecteerde rijschool in Leiden. Vul alvast in wat je zoekt; je contactgegevens volgen op de volgende stap.

Proefles voor
Schakeling

Je naam en telefoonnummer vul je op de volgende stap in. Je aanvraag gaat naar maximaal 4 door ons geselecteerde rijscholen (meestal 1 of 2). Gratis, en je zit nergens aan vast.

Alle rijscholen in Leiden vergelijken

13 rijscholen voor auto in Leiden · meeste examens bovenaan
Percentage = geslaagd bij het eerste examen (CBR) · = landelijk gemiddelde

RijschoolGeslaagd 1e examenAlle examensExamensReviews
Autorijschool Noordzee 47% 52% 204 examens –
Autorijschool Parijs 24% 32% 88 examens ★ 3,3 (3)
Al-Abeer Rijschool 25% 34% 77 examens –
Rijschool Leyden 55% 56% 72 examens –
Snelway Rijopleidingen Leiden 50% 56% 43 examens –
Rijschool Faries 27% 38% 39 examens –
Autorijschool van der Pluijm 58% 59% 32 examens ★ 2,3 (3)
RijschooL "de ZijL" 40% 58% 24 examens –
Sabire – 23% 22 examens –
Autorijschool Yvonne Wood 75% 78% 18 examens –

Toon alle 13 rijscholen →

Ranglijst · CBR-cijfers

Beste autorijscholen in Leiden (2026)

De 5 autorijscholen in Leiden waar de meeste leerlingen in één keer slagen. Kleur = vergeleken met het gemiddelde in Leiden (44%).

  1. 1Autorijschool van der Pluijm24 eerste examens58%
  2. 2Rijschool Leyden40 eerste examens55%
  3. 3Autorijschool Noordzee99 eerste examens47%
  4. 4Al-Abeer Rijschool36 eerste examens25%
  5. 5Autorijschool Parijs33 eerste examens24%
Zo berekenen we deze ranglijst

We kijken naar één getal: het percentage leerlingen dat bij het eerste praktijkexamen voor het rijbewijs B slaagt. Alleen rijscholen met minstens 20 eerste examens doen mee (8 rijscholen in Leiden hadden er minder). Bij een gelijk percentage delen rijscholen de plaats. Betalen voor een hogere plek kan niet. Landelijk slaagt 50% in één keer.

Bron: CBR · periode 1 oktober 2025 t/m 30 september 2026

Klopt er iets niet op deze pagina?

Meld een foutRijscholen in Leiden

Over de cijfers: slagingspercentages en aantallen examens komen rechtstreeks van het CBR (stand 24 oktober 2026). Die passen we alleen aan als het CBR ze aanpast. Andere fouten, zoals in de contactgegevens, zoeken we zelf uit.

Wat klopt er niet?

Wij tonen de cijfers precies zoals het CBR ze publiceert. Zie je in de Rijschoolzoeker van het CBR zelf andere cijfers, laat het ons dan weten.

We gebruiken je e-mailadres alleen om op je melding te reageren. Zie onze privacyverklaring.