Naar de inhoud
Gratis proefles
  1. Home
  2. Rijscholen
  3. Lunteren

Rijschool Lunteren: alle 3 rijscholen vergeleken

Alle rijscholen in Lunteren (Gelderland) met hun officiële CBR-slagingspercentage en reviews van leerlingen. Kies je rijbewijs en vergelijk.

3rijscholen
60%geslaagd 1e examen auto (gem. Lunteren)
50%landelijk gemiddelde
Herfstbos bij Lunteren: rijscholen in Lunteren vergelijken
Gratis en vrijblijvend

Gratis proefles in Lunteren

Probeer gratis en vrijblijvend een door ons geselecteerde rijschool in Lunteren. Vul alvast in wat je zoekt; je contactgegevens volgen op de volgende stap.

Proefles voor
Schakeling

Je naam en telefoonnummer vul je op de volgende stap in. Je aanvraag gaat naar maximaal 4 door ons geselecteerde rijscholen (meestal 1 of 2). Gratis, en je zit nergens aan vast.

Alle rijscholen in Lunteren vergelijken

3 rijscholen voor auto in Lunteren · meeste examens bovenaan
Percentage = geslaagd bij het eerste examen (CBR) · = landelijk gemiddelde

RijschoolGeslaagd 1e examenAlle examensExamensReviews
Autorijschool Henny 57% 60% 53 examens –
Verkeersschool Groeneveld 36% 46% 50 examens –
Jelier Rijles en Instructie 81% 77% 43 examens –
Ranglijst · CBR-cijfers

Beste autorijscholen in Lunteren (2026)

De 3 autorijscholen in Lunteren waar de meeste leerlingen in één keer slagen. Kleur = vergeleken met het gemiddelde in Lunteren (60%).

  1. 1Jelier Rijles en Instructie31 eerste examens81%
  2. 2Autorijschool Henny30 eerste examens57%
  3. 3Verkeersschool Groeneveld25 eerste examens36%
Zo berekenen we deze ranglijst

We kijken naar één getal: het percentage leerlingen dat bij het eerste praktijkexamen voor het rijbewijs B slaagt. Alleen rijscholen met minstens 20 eerste examens doen mee. Bij een gelijk percentage delen rijscholen de plaats. Betalen voor een hogere plek kan niet. Landelijk slaagt 50% in één keer.

Bron: CBR · periode 1 oktober 2025 t/m 30 september 2026

CBR-cijfers · CBS

Rijschool Lunteren in cijfers

Rijscholen
3
Geslaagd 1e examen (auto)
60%
landelijk 50%
Geslaagd herexamen (auto)
62%
landelijk 50% · 60 herexamens
Inwoners
14.300
2,1 rijscholen per 10.000
17-jarigen
1.559
gemeente Ede (CBS)

Per rijbewijs in Lunteren

Geslaagd bij het eerste examen, gemiddeld over de rijscholen in Lunteren.

  • Auto3 rijscholen · 146 examens · boven landelijk
    60%landelijk 50%
  • Aanhanger1 rijschool · 6 examens
    –te weinig examens

Verloop slagingspercentage Lunteren

  • Gemiddelde Lunteren
  • Landelijk gemiddelde
Toon de cijfers per jaar
JaarLunterenLandelijkExamens
2025/2659%50%86
2024/2558%50%85
2023/2464%52%67
2022/23–52%39
2021/22–53%44
2020/21–53%35
2019/20–51%46
2018/1955%49%62
2017/1860%50%55
2016/17–50%48
2015/1660%50%73
2014/1552%50%50

Bron: CBR en CBR open data · inwoners: CBS 2026 · periode 1 oktober 2025 t/m 30 september 2026

Autorijschool Lunteren kiezen

Zoek je een autorijschool in Lunteren? Het CBR noemt er 3. Hun leerlingen deden samen 86 eerste praktijkexamens voor het rijbewijs B, en 60% slaagde in één keer. Dat is boven het landelijk gemiddelde van 50%.

Vergelijk op het eerste examen en kijk of er genoeg examens achter het percentage zitten; reviews van leerlingen vertellen daarna hoe de lessen voelen.

Rijbewijs halen in Lunteren

In Lunteren wonen ongeveer 14.300 mensen (CBS, 2026): één rijschool per 4.767 inwoners in de plaats.

In de gemeente Ede wonen 1.559 jongeren van 17 jaar (CBS, 2026): de leeftijd waarop je met rijles mag beginnen.

In Gelderland heeft 67,5% van de 18- tot 24-jarigen een autorijbewijs, landelijk is dat 61,9% (CBS, cijfer per provincie).

In Lunteren heeft een huishouden gemiddeld 1,28 auto's (landelijk 0,9) en ligt de oprit van de snelweg gemiddeld 2,0 km van huis (CBS).

Examen doen vanuit Lunteren

De meeste leerlingen van rijscholen in Lunteren doen examen bij Examencentrum Leusden, hemelsbreed 15 km. Daar slaagde 52% van hen bij het eerste examen (alle kandidaten bij dat centrum: 51%). Ook Examencentrum Apeldoorn (27 km) worden veel gebruikt.

Motor, scooter en meer in Lunteren

Naast autorijles kun je in Lunteren terecht voor aanhanger (1 rijschool). Kies het rijbewijs in de tabbladen bij de lijst.

Veelgestelde vragen over rijscholen in Lunteren

Hoeveel rijscholen zijn er in Lunteren?

Het CBR telt in Lunteren 3 rijscholen.

Hoeveel leerlingen slagen in Lunteren in één keer?

Bij de autorijscholen in Lunteren slaagde gemiddeld 60% bij het eerste praktijkexamen (86 examens, CBR). Landelijk is dat 50%. Tellen we herexamens mee, dan is het 60%.

Wat is de beste rijschool in Lunteren?

Kijken we naar het eerste examen bij minstens 20 examens, dan scoort Jelier Rijles en Instructie het hoogst met 81% (31 examens). Bekijk ook de reviews: die vertellen hoe de lessen zijn.

Waar doe je rijexamen vanuit Lunteren?

De meeste leerlingen uit Lunteren doen examen bij CBR-examencentrum Leusden, hemelsbreed 15 km.

Kan ik in Lunteren rijles in een automaat nemen?

Het CBR noemt in Lunteren geen autorijschool met automaatles. Kijk ook in de plaatsen in de buurt.

Wat kost rijles in Lunteren?

Wij tonen alleen prijzen die rijscholen zelf publiceren. Wat je rijbewijs ongeveer kost, reken je uit met de kostencalculator.

Kan ik een gratis proefles krijgen?

Ja, je vraagt een gratis proefles aanvragen aan bij een door ons geselecteerde rijschool in de buurt.

Klopt er iets niet op deze pagina?

Meld een foutRijscholen in Lunteren

Over de cijfers: slagingspercentages en aantallen examens komen rechtstreeks van het CBR (stand 24 oktober 2026). Die passen we alleen aan als het CBR ze aanpast. Andere fouten, zoals in de contactgegevens, zoeken we zelf uit.

Wat klopt er niet?

Wij tonen de cijfers precies zoals het CBR ze publiceert. Zie je in de Rijschoolzoeker van het CBR zelf andere cijfers, laat het ons dan weten.

We gebruiken je e-mailadres alleen om op je melding te reageren. Zie onze privacyverklaring.