Naar de inhoud
Gratis proefles
  1. Home
  2. Rijscholen
  3. Margraten

Rijschool Margraten: alle 3 rijscholen vergeleken

Alle rijscholen in Margraten (Limburg) met hun officiële CBR-slagingspercentage en reviews van leerlingen. Kies je rijbewijs en vergelijk.

3rijscholen
78%geslaagd 1e examen auto (gem. Margraten)
50%landelijk gemiddelde
De kerk van Sint Geertruid, vlak bij Margraten: alle rijscholen in Margraten op een rij
Gratis en vrijblijvend

Gratis proefles in Margraten

Probeer gratis en vrijblijvend een door ons geselecteerde rijschool in Margraten. Vul alvast in wat je zoekt; je contactgegevens volgen op de volgende stap.

Proefles voor
Schakeling

Je naam en telefoonnummer vul je op de volgende stap in. Je aanvraag gaat naar maximaal 4 door ons geselecteerde rijscholen (meestal 1 of 2). Gratis, en je zit nergens aan vast.

Alle rijscholen in Margraten vergelijken

3 rijscholen voor auto in Margraten · meeste examens bovenaan
Percentage = geslaagd bij het eerste examen (CBR) · = landelijk gemiddelde

RijschoolGeslaagd 1e examenAlle examensExamensReviews
Roger Frissen Verkeersopleidingen 97% 98% 40 examens –
Autorijschool Huub Debie 29% 43% 30 examens –
Rijschool Taalman – 67% 6 examens –
Ranglijst · CBR-cijfers

Beste autorijscholen in Margraten (2026)

De autorijschool in Margraten met genoeg examens voor de ranglijst. Kleur = vergeleken met het gemiddelde in Margraten (78%).

  1. 1Roger Frissen Verkeersopleidingen35 eerste examens97%
Zo berekenen we deze ranglijst

We kijken naar één getal: het percentage leerlingen dat bij het eerste praktijkexamen voor het rijbewijs B slaagt. Alleen rijscholen met minstens 20 eerste examens doen mee (2 rijscholen in Margraten hadden er minder). Bij een gelijk percentage delen rijscholen de plaats. Betalen voor een hogere plek kan niet. Landelijk slaagt 50% in één keer.

Bron: CBR · periode 1 oktober 2025 t/m 30 september 2026

CBR-cijfers · CBS

Rijschool Margraten in cijfers

Rijscholen
3
Geslaagd 1e examen (auto)
78%
landelijk 50%
Geslaagd herexamen (auto)
70%
landelijk 50% · 23 herexamens
Inwoners
3.920
7,7 rijscholen per 10.000
17-jarigen
256
gemeente Eijsden-Margraten (CBS)

Per rijbewijs in Margraten

Geslaagd bij het eerste examen, gemiddeld over de rijscholen in Margraten.

  • Auto3 rijscholen · 76 examens · boven landelijk
    78%landelijk 50%
  • Aanhanger1 rijschool · 22 examens · boven landelijk
    100%landelijk 78%

Verloop slagingspercentage Margraten

  • Gemiddelde Margraten
  • Landelijk gemiddelde
Toon de cijfers per jaar
JaarMargratenLandelijkExamens
2025/2675%50%53
2024/2573%50%55
2023/2472%52%60
2022/2371%52%72
2021/2261%53%80
2020/2160%53%68
2019/2062%51%58
2018/1963%49%71
2017/1853%50%77
2016/1765%50%96
2015/1655%50%120
2014/1573%50%63

Bron: CBR en CBR open data · inwoners: CBS 2026 · periode 1 oktober 2025 t/m 30 september 2026

Autorijschool Margraten kiezen

Het CBR telt in Margraten 3 autorijscholen. Hun leerlingen deden samen 53 eerste praktijkexamens voor het rijbewijs B, en 78% slaagde in één keer. Dat is boven het landelijk gemiddelde van 50%.

Kijk bij het kiezen vooral naar het percentage bij het eerste examen én naar het aantal examens: een hoog percentage over veel examens zegt meer dan over een handvol.

Rijbewijs halen in Margraten

In Margraten wonen ongeveer 3.920 mensen (CBS, 2026): één rijschool per 1.307 inwoners in de plaats.

In de gemeente Eijsden-Margraten wonen 256 jongeren van 17 jaar (CBS, 2026): de leeftijd waarop je met rijles mag beginnen.

In Limburg heeft 61,4% van de 18- tot 24-jarigen een autorijbewijs, landelijk is dat 61,9% (CBS, cijfer per provincie).

In Margraten heeft een huishouden gemiddeld 1,22 auto's (landelijk 0,9) en ligt de oprit van de snelweg gemiddeld 0,6 km van huis (CBS).

Examen doen vanuit Margraten

De meeste leerlingen van rijscholen in Margraten doen examen bij Examencentrum Maastricht, hemelsbreed 9 km. Daar slaagde 75% van hen bij het eerste examen (alle kandidaten bij dat centrum: 65%).

Motor, scooter en meer in Margraten

Naast autorijles kun je in Margraten terecht voor aanhanger (1 rijschool, 100% in één keer geslaagd). Kies het rijbewijs in de tabbladen bij de lijst.

Veelgestelde vragen over rijscholen in Margraten

Hoeveel rijscholen zijn er in Margraten?

Het CBR telt in Margraten 3 rijscholen.

Hoeveel leerlingen slagen in Margraten in één keer?

Bij de autorijscholen in Margraten slaagde gemiddeld 78% bij het eerste praktijkexamen (53 examens, CBR). Landelijk is dat 50%. Tellen we herexamens mee, dan is het 74%.

Welke autorijschool in Margraten heeft het hoogste slagingspercentage?

Kijken we naar het eerste examen bij minstens 20 examens, dan scoort Roger Frissen Verkeersopleidingen het hoogst met 97% (35 examens). Bekijk ook de reviews: die vertellen hoe de lessen zijn.

Waar doe je rijexamen vanuit Margraten?

De meeste leerlingen uit Margraten doen examen bij CBR-examencentrum Maastricht, hemelsbreed 9 km.

Kan ik in Margraten rijles in een automaat nemen?

Het CBR noemt in Margraten geen autorijschool met automaatles. Kijk ook in de plaatsen in de buurt.

Wat kost rijles in Margraten?

Wij tonen alleen prijzen die rijscholen zelf publiceren. Wat je rijbewijs ongeveer kost, reken je uit met de rekenhulp voor je rijbewijs.

Kan ik een gratis proefles krijgen?

Ja, je vraagt een gratis proefles rijles aan bij een door ons geselecteerde rijschool in de buurt.

Klopt er iets niet op deze pagina?

Meld een foutRijscholen in Margraten

Over de cijfers: slagingspercentages en aantallen examens komen rechtstreeks van het CBR (stand 24 oktober 2026). Die passen we alleen aan als het CBR ze aanpast. Andere fouten, zoals in de contactgegevens, zoeken we zelf uit.

Wat klopt er niet?

Wij tonen de cijfers precies zoals het CBR ze publiceert. Zie je in de Rijschoolzoeker van het CBR zelf andere cijfers, laat het ons dan weten.

We gebruiken je e-mailadres alleen om op je melding te reageren. Zie onze privacyverklaring.