Naar de inhoud
Gratis proefles
  1. Home
  2. Rijscholen
  3. Neede

Rijschool Neede: alle 3 rijscholen vergeleken

Alle rijscholen in Neede (Gelderland) met hun officiële CBR-slagingspercentage en reviews van leerlingen. Kies je rijbewijs en vergelijk.

3rijscholen
59%geslaagd 1e examen auto (gem. Neede)
50%landelijk gemiddelde
Een boerderij in Neede: alle rijscholen in Neede op een rij
Foto: Gerard Dukker, Wikimedia Commons, CC BY-SA 4.0
Gratis en vrijblijvend

Gratis proefles in Neede

Probeer gratis en vrijblijvend een door ons geselecteerde rijschool in Neede. Vul alvast in wat je zoekt; je contactgegevens volgen op de volgende stap.

Proefles voor
Schakeling

Je naam en telefoonnummer vul je op de volgende stap in. Je aanvraag gaat naar maximaal 4 door ons geselecteerde rijscholen (meestal 1 of 2). Gratis, en je zit nergens aan vast.

Alle rijscholen in Neede vergelijken

3 rijscholen voor auto in Neede · meeste examens bovenaan
Percentage = geslaagd bij het eerste examen (CBR) · = landelijk gemiddelde

RijschoolGeslaagd 1e examenAlle examensExamensReviews
Rijschool Astrid 57% 57% 67 examens ★ 5,0 (2)
Autorijschool van Asselt 61% 61% 46 examens –
Rijschool Dekker – 17% 12 examens ★ 3,0 (2)
Ranglijst · CBR-cijfers

Beste autorijscholen in Neede (2026)

De 2 autorijscholen in Neede waar de meeste leerlingen in één keer slagen. Kleur = vergeleken met het gemiddelde in Neede (59%).

  1. 1Autorijschool van Asselt31 eerste examens61%
  2. 2Rijschool Astrid37 eerste examens57%
Zo berekenen we deze ranglijst

We kijken naar één getal: het percentage leerlingen dat bij het eerste praktijkexamen voor het rijbewijs B slaagt. Alleen rijscholen met minstens 20 eerste examens doen mee (1 rijschool in Neede hadden er minder). Bij een gelijk percentage delen rijscholen de plaats. Betalen voor een hogere plek kan niet. Landelijk slaagt 50% in één keer.

Bron: CBR · periode 1 oktober 2025 t/m 30 september 2026

CBR-cijfers · CBS

Rijschool Neede in cijfers

Rijscholen
3
Geslaagd 1e examen (auto)
59%
landelijk 50%
Geslaagd herexamen (auto)
55%
landelijk 50% · 51 herexamens
Met automaatles
1
van de 3 autorijscholen
Reviews
4
gemiddeld 4,0 van 5
Inwoners
9.250
3,2 rijscholen per 10.000
17-jarigen
541
gemeente Berkelland (CBS)

Per rijbewijs in Neede

Geslaagd bij het eerste examen, gemiddeld over de rijscholen in Neede.

  • Auto3 rijscholen · 125 examens · boven landelijk
    59%landelijk 50%
  • Motor1 rijschool · 90 examens · onder landelijk
    62%landelijk 74%

Verloop slagingspercentage Neede

  • Gemiddelde Neede
  • Landelijk gemiddelde
Toon de cijfers per jaar
JaarNeedeLandelijkExamens
2025/2654%50%74
2024/2556%50%78
2023/2436%52%64
2022/2341%52%73

Bron: CBR en CBR open data · inwoners: CBS 2026 · periode 1 oktober 2025 t/m 30 september 2026

Autorijschool Neede kiezen

Het CBR telt in Neede 3 autorijscholen. Hun leerlingen deden samen 74 eerste praktijkexamens voor het rijbewijs B, en 59% slaagde in één keer. Dat is boven het landelijk gemiddelde van 50%.

Vergelijk op het eerste examen en kijk of er genoeg examens achter het percentage zitten; reviews van leerlingen vertellen daarna hoe de lessen voelen.

Wonen en autorijden in Neede

In Neede wonen ongeveer 9.250 mensen (CBS, 2026): één rijschool per 3.083 inwoners in de plaats.

In de gemeente Berkelland wonen 541 jongeren van 17 jaar (CBS, 2026): de leeftijd waarop je met rijles mag beginnen.

In Gelderland heeft 67,5% van de 18- tot 24-jarigen een autorijbewijs, landelijk is dat 61,9% (CBS, cijfer per provincie).

In Neede heeft een huishouden gemiddeld 1,22 auto's (landelijk 0,9) en ligt de oprit van de snelweg gemiddeld 0,8 km van huis (CBS).

Examen doen vanuit Neede

De meeste leerlingen van rijscholen in Neede doen examen bij Examencentrum Doetinchem, hemelsbreed 28 km. Daar slaagde 56% van hen bij het eerste examen (alle kandidaten bij dat centrum: 56%). Ook Examencentrum Hengelo (21 km) worden veel gebruikt.

Automaat rijles in Neede

Automaat rijles is in Neede mogelijk bij 1 van de 3 autorijscholen, volgens het CBR. Met het filter Automaat in de lijst hierboven zie je ze direct.

Motor, scooter en meer in Neede

Naast autorijles kun je in Neede terecht voor motor (1 rijschool, 62% in één keer geslaagd). Kies het rijbewijs in de tabbladen bij de lijst.

Veelgestelde vragen over rijscholen in Neede

Hoeveel autorijscholen zijn er in Neede?

Het CBR telt in Neede 3 rijscholen.

Hoeveel leerlingen slagen in Neede in één keer?

Bij de autorijscholen in Neede slaagde gemiddeld 59% bij het eerste praktijkexamen (74 examens, CBR). Landelijk is dat 50%. Tellen we herexamens mee, dan is het 55%.

Welke autorijschool in Neede heeft het hoogste slagingspercentage?

Kijken we naar het eerste examen bij minstens 20 examens, dan scoort Autorijschool van Asselt het hoogst met 61% (31 examens). Bekijk ook de reviews: die vertellen hoe de lessen zijn.

Waar doe je rijexamen vanuit Neede?

De meeste leerlingen uit Neede doen examen bij CBR-examencentrum Doetinchem, hemelsbreed 28 km.

Kan ik in Neede rijles in een automaat nemen?

Ja, bij 1 van de 3 autorijscholen (CBR).

Wat kost rijles in Neede?

Wij tonen alleen prijzen die rijscholen zelf publiceren. Wat je rijbewijs ongeveer kost, reken je uit met de kostencalculator.

Kan ik een gratis proefles krijgen?

Ja, je vraagt een gratis proefles rijles aan bij een door ons geselecteerde rijschool in de buurt.

Klopt er iets niet op deze pagina?

Meld een foutRijscholen in Neede

Over de cijfers: slagingspercentages en aantallen examens komen rechtstreeks van het CBR (stand 24 oktober 2026). Die passen we alleen aan als het CBR ze aanpast. Andere fouten, zoals in de contactgegevens, zoeken we zelf uit.

Wat klopt er niet?

Wij tonen de cijfers precies zoals het CBR ze publiceert. Zie je in de Rijschoolzoeker van het CBR zelf andere cijfers, laat het ons dan weten.

We gebruiken je e-mailadres alleen om op je melding te reageren. Zie onze privacyverklaring.