Naar de inhoud
Gratis proefles
  1. Home
  2. Rijscholen
  3. Ruurlo

Rijschool Ruurlo: alle 3 rijscholen vergeleken

Alle rijscholen in Ruurlo (Gelderland) met hun officiële CBR-slagingspercentage en reviews van leerlingen. Kies je rijbewijs en vergelijk.

3rijscholen
52%geslaagd 1e examen auto (gem. Ruurlo)
50%landelijk gemiddelde
Kasteel Ruurlo: vergelijk de rijscholen in Ruurlo
Gratis en vrijblijvend

Gratis proefles in Ruurlo

Probeer gratis en vrijblijvend een door ons geselecteerde rijschool in Ruurlo. Vul alvast in wat je zoekt; je contactgegevens volgen op de volgende stap.

Proefles voor
Schakeling

Je naam en telefoonnummer vul je op de volgende stap in. Je aanvraag gaat naar maximaal 4 door ons geselecteerde rijscholen (meestal 1 of 2). Gratis, en je zit nergens aan vast.

Alle rijscholen in Ruurlo vergelijken

3 rijscholen voor auto in Ruurlo · meeste examens bovenaan
Percentage = geslaagd bij het eerste examen (CBR) · = landelijk gemiddelde

RijschoolGeslaagd 1e examenAlle examensExamensReviews
Remco Stegeman 32% 44% 75 examens –
Verkeersschool te Veldhuis 57% 64% 73 examens –
Autorijschool Chantal 68% 70% 37 examens –
Ranglijst · CBR-cijfers

Beste autorijscholen in Ruurlo (2026)

De 3 autorijscholen in Ruurlo waar de meeste leerlingen in één keer slagen. Kleur = vergeleken met het gemiddelde in Ruurlo (52%).

  1. 1Autorijschool Chantal25 eerste examens68%
  2. 2Verkeersschool te Veldhuis46 eerste examens57%
  3. 3Remco Stegeman34 eerste examens32%
Zo berekenen we deze ranglijst

We kijken naar één getal: het percentage leerlingen dat bij het eerste praktijkexamen voor het rijbewijs B slaagt. Alleen rijscholen met minstens 20 eerste examens doen mee. Bij een gelijk percentage delen rijscholen de plaats. Betalen voor een hogere plek kan niet. Landelijk slaagt 50% in één keer.

Bron: CBR · periode 1 oktober 2025 t/m 30 september 2026

CBR-cijfers · CBS

Rijschool Ruurlo in cijfers

Rijscholen
3
Geslaagd 1e examen (auto)
52%
landelijk 50%
Geslaagd herexamen (auto)
65%
landelijk 50% · 80 herexamens
Met automaatles
1
van de 3 autorijscholen
Inwoners
7.790
3,9 rijscholen per 10.000
17-jarigen
541
gemeente Berkelland (CBS)

Per rijbewijs in Ruurlo

Geslaagd bij het eerste examen, gemiddeld over de rijscholen in Ruurlo.

  • Auto3 rijscholen · 185 examens · rond landelijk
    52%landelijk 50%
  • Aanhanger1 rijschool · 42 examens · rond landelijk
    76%landelijk 78%

Bron: CBR · inwoners: CBS 2026 · periode 1 oktober 2025 t/m 30 september 2026

Autorijschool Ruurlo kiezen

In Ruurlo geven 3 autorijscholen les volgens het CBR. Hun leerlingen deden samen 105 eerste praktijkexamens voor het rijbewijs B, en 52% slaagde in één keer. Dat is ongeveer gelijk aan het landelijk gemiddelde van 50%.

Het belangrijkste getal is het percentage leerlingen dat in één keer slaagt. Weeg het aantal examens mee: bij weinig examens zegt een percentage nog niet veel.

Wonen en autorijden in Ruurlo

In Ruurlo wonen ongeveer 7.790 mensen (CBS, 2026): één rijschool per 2.597 inwoners in de plaats.

De gemeente Berkelland telt 541 zeventienjarigen (CBS, 2026); vanaf 17 mag je met rijles beginnen.

In Gelderland heeft 67,5% van de 18- tot 24-jarigen een autorijbewijs, landelijk is dat 61,9% (CBS, cijfer per provincie).

In Ruurlo heeft een huishouden gemiddeld 1,31 auto's (landelijk 0,9) en ligt de oprit van de snelweg gemiddeld 0,8 km van huis (CBS).

Examen doen vanuit Ruurlo

De meeste leerlingen van rijscholen in Ruurlo doen examen bij Examencentrum Doetinchem, hemelsbreed 18 km. Daar slaagde 52% van hen bij het eerste examen (alle kandidaten bij dat centrum: 56%).

Automaat rijles in Ruurlo

Wil je in een automaat rijden? In Ruurlo kan dat bij 1 rijschool (CBR). Met het filter Automaat in de lijst hierboven zie je ze direct.

Motor, scooter en meer in Ruurlo

Naast autorijles kun je in Ruurlo terecht voor aanhanger (1 rijschool, 76% in één keer geslaagd). Kies het rijbewijs in de tabbladen bij de lijst.

Veelgestelde vragen over rijscholen in Ruurlo

Hoeveel rijscholen zijn er in Ruurlo?

Het CBR telt in Ruurlo 3 rijscholen.

Hoeveel leerlingen slagen in Ruurlo in één keer?

Bij de autorijscholen in Ruurlo slaagde gemiddeld 52% bij het eerste praktijkexamen (105 examens, CBR). Landelijk is dat 50%. Tellen we herexamens mee, dan is het 57%.

Wat is de beste rijschool in Ruurlo?

Kijken we naar het eerste examen bij minstens 20 examens, dan scoort Autorijschool Chantal het hoogst met 68% (25 examens). Bekijk ook de reviews: die vertellen hoe de lessen zijn.

Waar doe je rijexamen vanuit Ruurlo?

De meeste leerlingen uit Ruurlo doen examen bij CBR-examencentrum Doetinchem, hemelsbreed 18 km.

Kan ik in Ruurlo rijles in een automaat nemen?

Ja, bij 1 van de 3 autorijscholen (CBR).

Wat kost rijles in Ruurlo?

Wij tonen alleen prijzen die rijscholen zelf publiceren. Wat je rijbewijs ongeveer kost, reken je uit met bereken wat je rijbewijs kost.

Kan ik een gratis proefles krijgen?

Ja, je vraagt een gratis proefles rijles aan bij een door ons geselecteerde rijschool in de buurt.

Klopt er iets niet op deze pagina?

Meld een foutRijscholen in Ruurlo

Over de cijfers: slagingspercentages en aantallen examens komen rechtstreeks van het CBR (stand 24 oktober 2026). Die passen we alleen aan als het CBR ze aanpast. Andere fouten, zoals in de contactgegevens, zoeken we zelf uit.

Wat klopt er niet?

Wij tonen de cijfers precies zoals het CBR ze publiceert. Zie je in de Rijschoolzoeker van het CBR zelf andere cijfers, laat het ons dan weten.

We gebruiken je e-mailadres alleen om op je melding te reageren. Zie onze privacyverklaring.