Naar de inhoud
Gratis proefles
  1. Home
  2. Rijscholen
  3. Zierikzee

Rijschool Zierikzee: alle 4 rijscholen vergeleken

Alle rijscholen in Zierikzee (Zeeland) met hun officiële CBR-slagingspercentage en reviews van leerlingen. Kies je rijbewijs en vergelijk.

4rijscholen
59%geslaagd 1e examen auto (gem. Zierikzee)
50%landelijk gemiddelde
De haven van Zierikzee bij avond: alle rijscholen in Zierikzee op een rij
Gratis en vrijblijvend

Gratis proefles in Zierikzee

Probeer gratis en vrijblijvend een door ons geselecteerde rijschool in Zierikzee. Vul alvast in wat je zoekt; je contactgegevens volgen op de volgende stap.

Proefles voor
Schakeling

Je naam en telefoonnummer vul je op de volgende stap in. Je aanvraag gaat naar maximaal 4 door ons geselecteerde rijscholen (meestal 1 of 2). Gratis, en je zit nergens aan vast.

Alle rijscholen in Zierikzee vergelijken

4 rijscholen voor auto in Zierikzee · meeste examens bovenaan
Percentage = geslaagd bij het eerste examen (CBR) · = landelijk gemiddelde

RijschoolGeslaagd 1e examenAlle examensExamensReviews
Rijschool SA 55% 61% 36 examens –
Drive 2 B 64% 77% 22 examens –
Safety-Care Opleidingen B.V. /Boerenrijbewijs – 38% 13 examens –
Autorijschool Anja – 38% 8 examens –
Ranglijst · CBR-cijfers

Beste autorijscholen in Zierikzee (2026)

De autorijschool in Zierikzee met genoeg examens voor de ranglijst. Kleur = vergeleken met het gemiddelde in Zierikzee (59%).

  1. 1Rijschool SA20 eerste examens55%
Zo berekenen we deze ranglijst

We kijken naar één getal: het percentage leerlingen dat bij het eerste praktijkexamen voor het rijbewijs B slaagt. Alleen rijscholen met minstens 20 eerste examens doen mee (3 rijscholen in Zierikzee hadden er minder). Bij een gelijk percentage delen rijscholen de plaats. Betalen voor een hogere plek kan niet. Landelijk slaagt 50% in één keer.

Bron: CBR · periode 1 oktober 2025 t/m 30 september 2026

CBR-cijfers · CBS

Rijschool Zierikzee in cijfers

Rijscholen
4
Geslaagd 1e examen (auto)
59%
landelijk 50%
Geslaagd herexamen (auto)
67%
landelijk 50% · 36 herexamens
Inwoners
12.000
3,3 rijscholen per 10.000
17-jarigen
353
gemeente Schouwen-Duiveland (CBS)

Per rijbewijs in Zierikzee

Geslaagd bij het eerste examen, gemiddeld over de rijscholen in Zierikzee.

  • Auto4 rijscholen · 79 examens · boven landelijk
    59%landelijk 50%
  • Tractor1 rijschool · 15 examens · boven landelijk
    100%landelijk 64%

Bron: CBR · inwoners: CBS 2026 · periode 1 oktober 2025 t/m 30 september 2026

Autorijschool Zierikzee kiezen

In Zierikzee geven 4 autorijscholen les volgens het CBR. Hun leerlingen deden samen 43 eerste praktijkexamens voor het rijbewijs B, en 59% slaagde in één keer. Dat is boven het landelijk gemiddelde van 50%.

Vergelijk op het eerste examen en kijk of er genoeg examens achter het percentage zitten; reviews van leerlingen vertellen daarna hoe de lessen voelen.

Wonen en autorijden in Zierikzee

In Zierikzee wonen ongeveer 12.000 mensen (CBS, 2026): één rijschool per 3.000 inwoners in de plaats.

De gemeente Schouwen-Duiveland telt 353 zeventienjarigen (CBS, 2026); vanaf 17 mag je met rijles beginnen.

In Zeeland heeft 68,5% van de 18- tot 24-jarigen een autorijbewijs, landelijk is dat 61,9% (CBS, cijfer per provincie).

In Zierikzee heeft een huishouden gemiddeld 0,99 auto's (landelijk 0,9) en ligt de oprit van de snelweg gemiddeld 1,0 km van huis (CBS).

Examen doen vanuit Zierikzee

De meeste leerlingen van rijscholen in Zierikzee doen examen bij Examencentrum Goes, hemelsbreed 17 km. Daar slaagde 53% van hen bij het eerste examen (alle kandidaten bij dat centrum: 55%).

Motor, scooter en meer in Zierikzee

Naast autorijles kun je in Zierikzee terecht voor tractor (1 rijschool, 100% in één keer geslaagd). Kies het rijbewijs in de tabbladen bij de lijst.

Veelgestelde vragen over rijscholen in Zierikzee

Hoeveel autorijscholen zijn er in Zierikzee?

Het CBR telt in Zierikzee 4 rijscholen.

Hoeveel leerlingen slagen in Zierikzee in één keer?

Bij de autorijscholen in Zierikzee slaagde gemiddeld 59% bij het eerste praktijkexamen (43 examens, CBR). Landelijk is dat 50%. Tellen we herexamens mee, dan is het 62%.

Wat is de beste rijschool in Zierikzee?

Kijken we naar het eerste examen bij minstens 20 examens, dan scoort Rijschool SA het hoogst met 55% (20 examens). Bekijk ook de reviews: die vertellen hoe de lessen zijn.

Waar doe je rijexamen vanuit Zierikzee?

De meeste leerlingen uit Zierikzee doen examen bij CBR-examencentrum Goes, hemelsbreed 17 km.

Kan ik in Zierikzee rijles in een automaat nemen?

Het CBR noemt in Zierikzee geen autorijschool met automaatles. Kijk ook in de plaatsen in de buurt.

Wat kost rijles in Zierikzee?

Wij tonen alleen prijzen die rijscholen zelf publiceren. Wat je rijbewijs ongeveer kost, reken je uit met de rekenhulp voor je rijbewijs.

Kan ik een gratis proefles krijgen?

Ja, je vraagt een gratis proefles aanvragen aan bij een door ons geselecteerde rijschool in de buurt.

Klopt er iets niet op deze pagina?

Meld een foutRijscholen in Zierikzee

Over de cijfers: slagingspercentages en aantallen examens komen rechtstreeks van het CBR (stand 24 oktober 2026). Die passen we alleen aan als het CBR ze aanpast. Andere fouten, zoals in de contactgegevens, zoeken we zelf uit.

Wat klopt er niet?

Wij tonen de cijfers precies zoals het CBR ze publiceert. Zie je in de Rijschoolzoeker van het CBR zelf andere cijfers, laat het ons dan weten.

We gebruiken je e-mailadres alleen om op je melding te reageren. Zie onze privacyverklaring.