Naar de inhoud
Gratis proefles
  1. Home
  2. Rijscholen
  3. Dreischor

Rijschool Dreischor: CBR-cijfers en reviews

De rijschool in Dreischor (Zeeland) met hun officiële CBR-slagingspercentage en reviews van leerlingen. Kies je rijbewijs en vergelijk.

1rijschool
44%geslaagd 1e examen auto (gem. Dreischor)
50%landelijk gemiddelde
Molen Aeolus in Dreischor: vergelijk de rijscholen in Dreischor
Foto: A. van der Linde, Wikimedia Commons, CC BY-SA 3.0
Gratis en vrijblijvend

Gratis proefles in Dreischor

Probeer gratis en vrijblijvend een door ons geselecteerde rijschool in Dreischor. Vul alvast in wat je zoekt; je contactgegevens volgen op de volgende stap.

Proefles voor
Schakeling

Je naam en telefoonnummer vul je op de volgende stap in. Je aanvraag gaat naar maximaal 4 door ons geselecteerde rijscholen (meestal 1 of 2). Gratis, en je zit nergens aan vast.

Alle rijscholen in Dreischor vergelijken

1 rijschool voor auto in Dreischor · meeste examens bovenaan
Percentage = geslaagd bij het eerste examen (CBR) · = landelijk gemiddelde

RijschoolGeslaagd 1e examenAlle examensExamensReviews
Verkeersschool De Bogerd 44% 47% 99 examens ★ 5,0 (1)
Ranglijst · CBR-cijfers

Beste autorijscholen in Dreischor (2026)

De autorijschool in Dreischor met genoeg examens voor de ranglijst. Kleur = vergeleken met het gemiddelde in Dreischor (44%).

  1. 1Verkeersschool De Bogerd45 eerste examens44%
Zo berekenen we deze ranglijst

We kijken naar één getal: het percentage leerlingen dat bij het eerste praktijkexamen voor het rijbewijs B slaagt. Alleen rijscholen met minstens 20 eerste examens doen mee. Bij een gelijk percentage delen rijscholen de plaats. Betalen voor een hogere plek kan niet. Landelijk slaagt 50% in één keer.

Bron: CBR · periode 1 oktober 2025 t/m 30 september 2026

CBR-cijfers · CBS

Rijschool Dreischor in cijfers

Rijscholen
1
Geslaagd 1e examen (auto)
44%
landelijk 50%
Geslaagd herexamen (auto)
50%
landelijk 50% · 54 herexamens
Reviews
1
gemiddeld 5,0 van 5
Inwoners
940
10,6 rijscholen per 10.000
17-jarigen
353
gemeente Schouwen-Duiveland (CBS)

Per rijbewijs in Dreischor

Geslaagd bij het eerste examen, gemiddeld over de rijscholen in Dreischor.

  • Auto1 rijschool · 99 examens · onder landelijk
    44%landelijk 50%
  • Motor1 rijschool · 14 examens · rond landelijk
    75%landelijk 74%
  • Aanhanger1 rijschool · 18 examens · onder landelijk
    69%landelijk 78%

Bron: CBR · inwoners: CBS 2026 · periode 1 oktober 2025 t/m 30 september 2026

Autorijschool Dreischor kiezen

In Dreischor geeft één autorijschool les volgens het CBR. De leerlingen deden samen 45 eerste praktijkexamens voor het rijbewijs B, en 44% slaagde in één keer. Dat is onder het landelijk gemiddelde van 50%.

Kijk bij het kiezen vooral naar het percentage bij het eerste examen én naar het aantal examens: een hoog percentage over veel examens zegt meer dan over een handvol.

Rijles in Dreischor: de plaats in cijfers

In Dreischor wonen ongeveer 940 mensen (CBS, 2026): één rijschool per 940 inwoners in de plaats.

In de gemeente Schouwen-Duiveland wonen 353 jongeren van 17 jaar (CBS, 2026): de leeftijd waarop je met rijles mag beginnen.

In Zeeland heeft 68,5% van de 18- tot 24-jarigen een autorijbewijs, landelijk is dat 61,9% (CBS, cijfer per provincie).

In Dreischor heeft een huishouden gemiddeld 1,25 auto's (landelijk 0,9) en ligt de oprit van de snelweg gemiddeld 3,1 km van huis (CBS).

Examen doen vanuit Dreischor

De meeste leerlingen van rijscholen in Dreischor doen examen bij Examencentrum Goes, hemelsbreed 22 km. Daar slaagde 44% van hen bij het eerste examen (alle kandidaten bij dat centrum: 55%).

Motor, scooter en meer in Dreischor

Naast autorijles kun je in Dreischor terecht voor motor (1 rijschool, 75% in één keer geslaagd) en aanhanger (1 rijschool, 69% in één keer geslaagd). Kies het rijbewijs in de tabbladen bij de lijst.

Veelgestelde vragen over rijscholen in Dreischor

Hoeveel rijscholen zijn er in Dreischor?

Het CBR telt in Dreischor 1 rijschool.

Hoeveel leerlingen slagen in Dreischor in één keer?

Bij de autorijscholen in Dreischor slaagde gemiddeld 44% bij het eerste praktijkexamen (45 examens, CBR). Landelijk is dat 50%. Tellen we herexamens mee, dan is het 47%.

Wat is de beste rijschool in Dreischor?

Kijken we naar het eerste examen bij minstens 20 examens, dan scoort Verkeersschool De Bogerd het hoogst met 44% (45 examens). Bekijk ook de reviews: die vertellen hoe de lessen zijn.

Waar doe je rijexamen vanuit Dreischor?

De meeste leerlingen uit Dreischor doen examen bij CBR-examencentrum Goes, hemelsbreed 22 km.

Kan ik in Dreischor rijles in een automaat nemen?

Het CBR noemt in Dreischor geen autorijschool met automaatles. Kijk ook in de plaatsen in de buurt.

Wat kost rijles in Dreischor?

Wij tonen alleen prijzen die rijscholen zelf publiceren. Wat je rijbewijs ongeveer kost, reken je uit met de rekenhulp voor je rijbewijs.

Hoe vraag ik een gratis proefles aan?

Ja, je vraagt een gratis proefles aan bij een door ons geselecteerde rijschool in de buurt.

Klopt er iets niet op deze pagina?

Meld een foutRijscholen in Dreischor

Over de cijfers: slagingspercentages en aantallen examens komen rechtstreeks van het CBR (stand 24 oktober 2026). Die passen we alleen aan als het CBR ze aanpast. Andere fouten, zoals in de contactgegevens, zoeken we zelf uit.

Wat klopt er niet?

Wij tonen de cijfers precies zoals het CBR ze publiceert. Zie je in de Rijschoolzoeker van het CBR zelf andere cijfers, laat het ons dan weten.

We gebruiken je e-mailadres alleen om op je melding te reageren. Zie onze privacyverklaring.