Naar de inhoud
Gratis proefles
  1. Home
  2. Rijscholen
  3. Zuidbroek

Rijschool Zuidbroek: alle 2 rijscholen vergeleken

Alle rijscholen in Zuidbroek (Groningen) met hun officiële CBR-slagingspercentage en reviews van leerlingen. Kies je rijbewijs en vergelijk.

2rijscholen
56%geslaagd 1e examen auto (gem. Zuidbroek)
50%landelijk gemiddelde
Zonsondergang bij Zuidbroek: alle rijscholen in Zuidbroek op een rij
Gratis en vrijblijvend

Gratis proefles in Zuidbroek

Probeer gratis en vrijblijvend een door ons geselecteerde rijschool in Zuidbroek. Vul alvast in wat je zoekt; je contactgegevens volgen op de volgende stap.

Proefles voor
Schakeling

Je naam en telefoonnummer vul je op de volgende stap in. Je aanvraag gaat naar maximaal 4 door ons geselecteerde rijscholen (meestal 1 of 2). Gratis, en je zit nergens aan vast.

Alle rijscholen in Zuidbroek vergelijken

2 rijscholen voor auto in Zuidbroek · meeste examens bovenaan
Percentage = geslaagd bij het eerste examen (CBR) · = landelijk gemiddelde

RijschoolGeslaagd 1e examenAlle examensExamensReviews
Rijschool Veendijk 56% 63% 38 examens –
Rijschool Vooruit – 64% 11 examens –
Ranglijst · CBR-cijfers

Beste autorijscholen in Zuidbroek (2026)

De autorijschool in Zuidbroek met genoeg examens voor de ranglijst. Kleur = vergeleken met het gemiddelde in Zuidbroek (56%).

  1. 1Rijschool Veendijk25 eerste examens56%
Zo berekenen we deze ranglijst

We kijken naar één getal: het percentage leerlingen dat bij het eerste praktijkexamen voor het rijbewijs B slaagt. Alleen rijscholen met minstens 20 eerste examens doen mee (1 rijschool in Zuidbroek hadden er minder). Bij een gelijk percentage delen rijscholen de plaats. Betalen voor een hogere plek kan niet. Landelijk slaagt 50% in één keer.

Bron: CBR · periode 1 oktober 2025 t/m 30 september 2026

CBR-cijfers · CBS

Rijschool Zuidbroek in cijfers

Rijscholen
2
Geslaagd 1e examen (auto)
56%
landelijk 50%
Inwoners
3.490
5,7 rijscholen per 10.000
17-jarigen
701
gemeente Midden-Groningen (CBS)

Per rijbewijs in Zuidbroek

Geslaagd bij het eerste examen, gemiddeld over de rijscholen in Zuidbroek.

  • Auto2 rijscholen · 49 examens · boven landelijk
    56%landelijk 50%
  • Aanhanger1 rijschool · 21 examens · boven landelijk
    89%landelijk 78%

Bron: CBR · inwoners: CBS 2026 · periode 1 oktober 2025 t/m 30 september 2026

Autorijschool Zuidbroek kiezen

In Zuidbroek geven 2 autorijscholen les volgens het CBR. Hun leerlingen deden samen 31 eerste praktijkexamens voor het rijbewijs B, en 56% slaagde in één keer. Dat is boven het landelijk gemiddelde van 50%.

Vergelijk op het eerste examen en kijk of er genoeg examens achter het percentage zitten; reviews van leerlingen vertellen daarna hoe de lessen voelen.

Rijbewijs halen in Zuidbroek

In Zuidbroek wonen ongeveer 3.490 mensen (CBS, 2026): één rijschool per 1.745 inwoners in de plaats.

De gemeente Midden-Groningen telt 701 zeventienjarigen (CBS, 2026); vanaf 17 mag je met rijles beginnen.

In Groningen heeft 57,2% van de 18- tot 24-jarigen een autorijbewijs, landelijk is dat 61,9% (CBS, cijfer per provincie).

In Zuidbroek heeft een huishouden gemiddeld 1,27 auto's (landelijk 0,9) en ligt de oprit van de snelweg gemiddeld 1,2 km van huis (CBS).

Examen doen vanuit Zuidbroek

De meeste leerlingen van rijscholen in Zuidbroek doen examen bij Examencentrum Winschoten, hemelsbreed 13 km. Daar slaagde 54% van hen bij het eerste examen (alle kandidaten bij dat centrum: 49%).

Motor, scooter en meer in Zuidbroek

Naast autorijles kun je in Zuidbroek terecht voor aanhanger (1 rijschool, 89% in één keer geslaagd). Kies het rijbewijs in de tabbladen bij de lijst.

Veelgestelde vragen over rijscholen in Zuidbroek

Hoeveel autorijscholen zijn er in Zuidbroek?

Het CBR telt in Zuidbroek 2 rijscholen.

Wat is het slagingspercentage van rijscholen in Zuidbroek?

Bij de autorijscholen in Zuidbroek slaagde gemiddeld 56% bij het eerste praktijkexamen (31 examens, CBR). Landelijk is dat 50%. Tellen we herexamens mee, dan is het 63%.

Wat is de beste rijschool in Zuidbroek?

Kijken we naar het eerste examen bij minstens 20 examens, dan scoort Rijschool Veendijk het hoogst met 56% (25 examens). Bekijk ook de reviews: die vertellen hoe de lessen zijn.

Waar doe je rijexamen vanuit Zuidbroek?

De meeste leerlingen uit Zuidbroek doen examen bij CBR-examencentrum Winschoten, hemelsbreed 13 km.

Kan ik in Zuidbroek rijles in een automaat nemen?

Het CBR noemt in Zuidbroek geen autorijschool met automaatles. Kijk ook in de plaatsen in de buurt.

Wat kost rijles in Zuidbroek?

Wij tonen alleen prijzen die rijscholen zelf publiceren. Wat je rijbewijs ongeveer kost, reken je uit met de kostencalculator.

Kan ik een gratis proefles krijgen?

Ja, je vraagt een gratis eerste rijles aan bij een door ons geselecteerde rijschool in de buurt.

Klopt er iets niet op deze pagina?

Meld een foutRijscholen in Zuidbroek

Over de cijfers: slagingspercentages en aantallen examens komen rechtstreeks van het CBR (stand 24 oktober 2026). Die passen we alleen aan als het CBR ze aanpast. Andere fouten, zoals in de contactgegevens, zoeken we zelf uit.

Wat klopt er niet?

Wij tonen de cijfers precies zoals het CBR ze publiceert. Zie je in de Rijschoolzoeker van het CBR zelf andere cijfers, laat het ons dan weten.

We gebruiken je e-mailadres alleen om op je melding te reageren. Zie onze privacyverklaring.