Naar de inhoud
Gratis proefles
  1. Home
  2. Rijscholen
  3. Berlicum

Rijschool Berlicum: alle 3 rijscholen vergeleken

Alle rijscholen in Berlicum (Noord-Brabant) met hun officiële CBR-slagingspercentage en reviews van leerlingen. Kies je rijbewijs en vergelijk.

3rijscholen
51%geslaagd 1e examen auto (gem. Berlicum)
50%landelijk gemiddelde
De Hervormde kerk van Berlicum: alle rijscholen in Berlicum op een rij
Foto: Johan Bakker, Wikimedia Commons, CC BY-SA 4.0
Gratis en vrijblijvend

Gratis proefles in Berlicum

Probeer gratis en vrijblijvend een door ons geselecteerde rijschool in Berlicum. Vul alvast in wat je zoekt; je contactgegevens volgen op de volgende stap.

Proefles voor
Schakeling

Je naam en telefoonnummer vul je op de volgende stap in. Je aanvraag gaat naar maximaal 4 door ons geselecteerde rijscholen (meestal 1 of 2). Gratis, en je zit nergens aan vast.

Alle rijscholen in Berlicum vergelijken

3 rijscholen voor auto in Berlicum · meeste examens bovenaan
Percentage = geslaagd bij het eerste examen (CBR) · = landelijk gemiddelde

RijschoolGeslaagd 1e examenAlle examensExamensReviews
Autorijschool Driezeeg 32% 41% 46 examens –
Autorijschool Boone 70% 65% 31 examens –
Rij en VerkeersAcademie – 50% 6 examens –
Ranglijst · CBR-cijfers

Beste autorijscholen in Berlicum (2026)

De 2 autorijscholen in Berlicum waar de meeste leerlingen in één keer slagen. Kleur = vergeleken met het gemiddelde in Berlicum (51%).

  1. 1Autorijschool Boone23 eerste examens70%
  2. 2Autorijschool Driezeeg22 eerste examens32%
Zo berekenen we deze ranglijst

We kijken naar één getal: het percentage leerlingen dat bij het eerste praktijkexamen voor het rijbewijs B slaagt. Alleen rijscholen met minstens 20 eerste examens doen mee (1 rijschool in Berlicum hadden er minder). Bij een gelijk percentage delen rijscholen de plaats. Betalen voor een hogere plek kan niet. Landelijk slaagt 50% in één keer.

Bron: CBR · periode 1 oktober 2025 t/m 30 september 2026

CBR-cijfers · CBS

Rijschool Berlicum in cijfers

Rijscholen
3
Geslaagd 1e examen (auto)
51%
landelijk 50%
Geslaagd herexamen (auto)
50%
landelijk 50% · 36 herexamens
Inwoners
11.000
2,7 rijscholen per 10.000
17-jarigen
384
gemeente Sint-Michielsgestel (CBS)

Per rijbewijs in Berlicum

Geslaagd bij het eerste examen, gemiddeld over de rijscholen in Berlicum.

  • Auto3 rijscholen · 83 examens · rond landelijk
    51%landelijk 50%

Bron: CBR · inwoners: CBS 2026 · periode 1 oktober 2025 t/m 30 september 2026

Autorijschool Berlicum kiezen

In Berlicum geven 3 autorijscholen les volgens het CBR. Hun leerlingen deden samen 47 eerste praktijkexamens voor het rijbewijs B, en 51% slaagde in één keer. Dat is ongeveer gelijk aan het landelijk gemiddelde van 50%.

Kijk bij het kiezen vooral naar het percentage bij het eerste examen én naar het aantal examens: een hoog percentage over veel examens zegt meer dan over een handvol.

Wonen en autorijden in Berlicum

In Berlicum wonen ongeveer 11.000 mensen (CBS, 2026): één rijschool per 3.667 inwoners in de plaats.

In de gemeente Sint-Michielsgestel wonen 384 jongeren van 17 jaar (CBS, 2026): de leeftijd waarop je met rijles mag beginnen.

In Noord-Brabant heeft 66,8% van de 18- tot 24-jarigen een autorijbewijs, landelijk is dat 61,9% (CBS, cijfer per provincie).

In Berlicum heeft een huishouden gemiddeld 1,22 auto's (landelijk 0,9) en ligt de oprit van de snelweg gemiddeld 1,7 km van huis (CBS).

Examen doen vanuit Berlicum

De meeste leerlingen van rijscholen in Berlicum doen examen bij Examencentrum Den Bosch, hemelsbreed 8 km. Daar slaagde 51% van hen bij het eerste examen (alle kandidaten bij dat centrum: 54%).

Veelgestelde vragen over rijscholen in Berlicum

Hoeveel autorijscholen zijn er in Berlicum?

Het CBR telt in Berlicum 3 rijscholen.

Hoeveel leerlingen slagen in Berlicum in één keer?

Bij de autorijscholen in Berlicum slaagde gemiddeld 51% bij het eerste praktijkexamen (47 examens, CBR). Landelijk is dat 50%. Tellen we herexamens mee, dan is het 51%.

Wat is de beste rijschool in Berlicum?

Kijken we naar het eerste examen bij minstens 20 examens, dan scoort Autorijschool Boone het hoogst met 70% (23 examens). Bekijk ook de reviews: die vertellen hoe de lessen zijn.

Waar doe je rijexamen vanuit Berlicum?

De meeste leerlingen uit Berlicum doen examen bij CBR-examencentrum Den Bosch, hemelsbreed 8 km.

Kan ik in Berlicum rijles in een automaat nemen?

Het CBR noemt in Berlicum geen autorijschool met automaatles. Kijk ook in de plaatsen in de buurt.

Wat kost rijles in Berlicum?

Wij tonen alleen prijzen die rijscholen zelf publiceren. Wat je rijbewijs ongeveer kost, reken je uit met de rekenhulp voor je rijbewijs.

Kan ik een gratis proefles krijgen?

Ja, je vraagt een gratis proefles aan bij een door ons geselecteerde rijschool in de buurt.

Klopt er iets niet op deze pagina?

Meld een foutRijscholen in Berlicum

Over de cijfers: slagingspercentages en aantallen examens komen rechtstreeks van het CBR (stand 24 oktober 2026). Die passen we alleen aan als het CBR ze aanpast. Andere fouten, zoals in de contactgegevens, zoeken we zelf uit.

Wat klopt er niet?

Wij tonen de cijfers precies zoals het CBR ze publiceert. Zie je in de Rijschoolzoeker van het CBR zelf andere cijfers, laat het ons dan weten.

We gebruiken je e-mailadres alleen om op je melding te reageren. Zie onze privacyverklaring.