Naar de inhoud
Gratis proefles
  1. Home
  2. Rijscholen
  3. Gemonde

Rijschool Gemonde: alle 2 rijscholen vergeleken

Alle rijscholen in Gemonde (Noord-Brabant) met hun officiële CBR-slagingspercentage en reviews van leerlingen. Kies je rijbewijs en vergelijk.

2rijscholen
65%geslaagd 1e examen auto (gem. Gemonde)
50%landelijk gemiddelde
De Dommel bij Gemonde: rijscholen in Gemonde vergelijken
Gratis en vrijblijvend

Gratis proefles in Gemonde

Probeer gratis en vrijblijvend een door ons geselecteerde rijschool in Gemonde. Vul alvast in wat je zoekt; je contactgegevens volgen op de volgende stap.

Proefles voor
Schakeling

Je naam en telefoonnummer vul je op de volgende stap in. Je aanvraag gaat naar maximaal 4 door ons geselecteerde rijscholen (meestal 1 of 2). Gratis, en je zit nergens aan vast.

Alle rijscholen in Gemonde vergelijken

2 rijscholen voor auto in Gemonde · meeste examens bovenaan
Percentage = geslaagd bij het eerste examen (CBR) · = landelijk gemiddelde

RijschoolGeslaagd 1e examenAlle examensExamensReviews
Autorijschool Gestel 65% 60% 167 examens ★ 2,3 (3)
Rijschool Seen 64% 63% 41 examens –
Ranglijst · CBR-cijfers

Beste autorijscholen in Gemonde (2026)

De 2 autorijscholen in Gemonde waar de meeste leerlingen in één keer slagen. Kleur = vergeleken met het gemiddelde in Gemonde (65%).

  1. 1Autorijschool Gestel92 eerste examens65%
  2. 2Rijschool Seen25 eerste examens64%
Zo berekenen we deze ranglijst

We kijken naar één getal: het percentage leerlingen dat bij het eerste praktijkexamen voor het rijbewijs B slaagt. Alleen rijscholen met minstens 20 eerste examens doen mee. Bij een gelijk percentage delen rijscholen de plaats. Betalen voor een hogere plek kan niet. Landelijk slaagt 50% in één keer.

Bron: CBR · periode 1 oktober 2025 t/m 30 september 2026

CBR-cijfers · CBS

Rijschool Gemonde in cijfers

Rijscholen
2
Geslaagd 1e examen (auto)
65%
landelijk 50%
Geslaagd herexamen (auto)
56%
landelijk 50% · 91 herexamens
Reviews
3
gemiddeld 2,3 van 5
Inwoners
2.200
9,1 rijscholen per 10.000
17-jarigen
384
gemeente Sint-Michielsgestel (CBS)

Per rijbewijs in Gemonde

Geslaagd bij het eerste examen, gemiddeld over de rijscholen in Gemonde.

  • Auto2 rijscholen · 208 examens · boven landelijk
    65%landelijk 50%
  • Aanhanger1 rijschool · 72 examens · boven landelijk
    87%landelijk 78%

Verloop slagingspercentage Gemonde

  • Gemiddelde Gemonde
  • Landelijk gemiddelde
Toon de cijfers per jaar
JaarGemondeLandelijkExamens
2025/2665%50%117
2024/2556%50%153
2023/2467%52%159
2022/2359%52%150
2021/2261%53%169
2020/2164%53%127
2019/2062%51%129
2018/1964%49%188
2017/1868%50%139
2016/1767%50%142
2015/1676%50%124
2014/1573%50%113

Bron: CBR en CBR open data · inwoners: CBS 2026 · periode 1 oktober 2025 t/m 30 september 2026

Autorijschool Gemonde kiezen

Het CBR telt in Gemonde 2 autorijscholen. Hun leerlingen deden samen 117 eerste praktijkexamens voor het rijbewijs B, en 65% slaagde in één keer. Dat is boven het landelijk gemiddelde van 50%.

Kijk bij het kiezen vooral naar het percentage bij het eerste examen én naar het aantal examens: een hoog percentage over veel examens zegt meer dan over een handvol.

Rijbewijs halen in Gemonde

In Gemonde wonen ongeveer 2.200 mensen (CBS, 2026): één rijschool per 1.100 inwoners in de plaats.

De gemeente Sint-Michielsgestel telt 384 zeventienjarigen (CBS, 2026); vanaf 17 mag je met rijles beginnen.

In Noord-Brabant heeft 66,8% van de 18- tot 24-jarigen een autorijbewijs, landelijk is dat 61,9% (CBS, cijfer per provincie).

In Gemonde heeft een huishouden gemiddeld 1,39 auto's (landelijk 0,9) en ligt de oprit van de snelweg gemiddeld 2,3 km van huis (CBS).

Examen doen vanuit Gemonde

De meeste leerlingen van rijscholen in Gemonde doen examen bij Examencentrum Den Bosch, hemelsbreed 11 km. Daar slaagde 65% van hen bij het eerste examen (alle kandidaten bij dat centrum: 54%).

Motor, scooter en meer in Gemonde

Naast autorijles kun je in Gemonde terecht voor aanhanger (1 rijschool, 87% in één keer geslaagd). Kies het rijbewijs in de tabbladen bij de lijst.

Veelgestelde vragen over rijscholen in Gemonde

Hoeveel rijscholen zijn er in Gemonde?

Het CBR telt in Gemonde 2 rijscholen.

Wat is het slagingspercentage van rijscholen in Gemonde?

Bij de autorijscholen in Gemonde slaagde gemiddeld 65% bij het eerste praktijkexamen (117 examens, CBR). Landelijk is dat 50%. Tellen we herexamens mee, dan is het 61%.

Welke autorijschool in Gemonde heeft het hoogste slagingspercentage?

Kijken we naar het eerste examen bij minstens 20 examens, dan scoort Autorijschool Gestel het hoogst met 65% (92 examens). Bekijk ook de reviews: die vertellen hoe de lessen zijn.

Waar doe je rijexamen vanuit Gemonde?

De meeste leerlingen uit Gemonde doen examen bij CBR-examencentrum Den Bosch, hemelsbreed 11 km.

Kan ik in Gemonde rijles in een automaat nemen?

Het CBR noemt in Gemonde geen autorijschool met automaatles. Kijk ook in de plaatsen in de buurt.

Wat kost rijles in Gemonde?

Wij tonen alleen prijzen die rijscholen zelf publiceren. Wat je rijbewijs ongeveer kost, reken je uit met bereken wat je rijbewijs kost.

Hoe vraag ik een gratis proefles aan?

Ja, je vraagt een gratis proefles aan bij een door ons geselecteerde rijschool in de buurt.

Klopt er iets niet op deze pagina?

Meld een foutRijscholen in Gemonde

Over de cijfers: slagingspercentages en aantallen examens komen rechtstreeks van het CBR (stand 24 oktober 2026). Die passen we alleen aan als het CBR ze aanpast. Andere fouten, zoals in de contactgegevens, zoeken we zelf uit.

Wat klopt er niet?

Wij tonen de cijfers precies zoals het CBR ze publiceert. Zie je in de Rijschoolzoeker van het CBR zelf andere cijfers, laat het ons dan weten.

We gebruiken je e-mailadres alleen om op je melding te reageren. Zie onze privacyverklaring.