Naar de inhoud
Gratis proefles
  1. Home
  2. Rijscholen
  3. Brielle

Rijschool Brielle: alle 4 rijscholen vergeleken

Alle rijscholen in Brielle (Zuid-Holland) met hun officiële CBR-slagingspercentage en reviews van leerlingen. Kies je rijbewijs en vergelijk.

4rijscholen
69%geslaagd 1e examen auto (gem. Brielle)
50%landelijk gemiddelde
Een straatje in Brielle: alle rijscholen in Brielle op een rij
Gratis en vrijblijvend

Gratis proefles in Brielle

Probeer gratis en vrijblijvend een door ons geselecteerde rijschool in Brielle. Vul alvast in wat je zoekt; je contactgegevens volgen op de volgende stap.

Proefles voor
Schakeling

Je naam en telefoonnummer vul je op de volgende stap in. Je aanvraag gaat naar maximaal 4 door ons geselecteerde rijscholen (meestal 1 of 2). Gratis, en je zit nergens aan vast.

Alle rijscholen in Brielle vergelijken

4 rijscholen voor auto in Brielle · meeste examens bovenaan
Percentage = geslaagd bij het eerste examen (CBR) · = landelijk gemiddelde

RijschoolGeslaagd 1e examenAlle examensExamensReviews
Autorijschool Kruisinga 69% 62% 89 examens –
Ellen van der Hoek 62% 65% 34 examens –
Autorijschool Hellen 83% 73% 22 examens –
Rijschool Allez – 50% 18 examens –
Ranglijst · CBR-cijfers

Beste autorijscholen in Brielle (2026)

De 2 autorijscholen in Brielle waar de meeste leerlingen in één keer slagen. Kleur = vergeleken met het gemiddelde in Brielle (69%).

  1. 1Autorijschool Kruisinga55 eerste examens69%
  2. 2Ellen van der Hoek21 eerste examens62%
Zo berekenen we deze ranglijst

We kijken naar één getal: het percentage leerlingen dat bij het eerste praktijkexamen voor het rijbewijs B slaagt. Alleen rijscholen met minstens 20 eerste examens doen mee (2 rijscholen in Brielle hadden er minder). Bij een gelijk percentage delen rijscholen de plaats. Betalen voor een hogere plek kan niet. Landelijk slaagt 50% in één keer.

Bron: CBR · periode 1 oktober 2025 t/m 30 september 2026

CBR-cijfers · CBS

Rijschool Brielle in cijfers

Rijscholen
4
Geslaagd 1e examen (auto)
69%
landelijk 50%
Geslaagd herexamen (auto)
54%
landelijk 50% · 67 herexamens
Met automaatles
1
van de 4 autorijscholen
Inwoners
14.300
2,8 rijscholen per 10.000
17-jarigen
816
gemeente Voorne aan Zee (CBS)

Per rijbewijs in Brielle

Geslaagd bij het eerste examen, gemiddeld over de rijscholen in Brielle.

  • Auto4 rijscholen · 163 examens · boven landelijk
    69%landelijk 50%

Verloop slagingspercentage Brielle

  • Gemiddelde Brielle
  • Landelijk gemiddelde
Toon de cijfers per jaar
JaarBrielleLandelijkExamens
2025/2669%50%96
2024/2559%50%118
2023/2458%52%95
2022/2362%52%111
2021/2260%53%98
2020/2140%53%70
2019/2056%51%94
2018/1944%49%140
2017/1849%50%133
2016/1752%50%92
2015/1628%50%85
2014/1548%50%62

Bron: CBR en CBR open data · inwoners: CBS 2026 · periode 1 oktober 2025 t/m 30 september 2026

Autorijschool Brielle kiezen

Het CBR telt in Brielle 4 autorijscholen. Hun leerlingen deden samen 96 eerste praktijkexamens voor het rijbewijs B, en 69% slaagde in één keer. Dat is boven het landelijk gemiddelde van 50%.

Het belangrijkste getal is het percentage leerlingen dat in één keer slaagt. Weeg het aantal examens mee: bij weinig examens zegt een percentage nog niet veel.

Wonen en autorijden in Brielle

In Brielle wonen ongeveer 14.300 mensen (CBS, 2026): één rijschool per 3.575 inwoners in de plaats.

In de gemeente Voorne aan Zee wonen 816 jongeren van 17 jaar (CBS, 2026): de leeftijd waarop je met rijles mag beginnen.

In Zuid-Holland heeft 57,6% van de 18- tot 24-jarigen een autorijbewijs, landelijk is dat 61,9% (CBS, cijfer per provincie).

In Brielle heeft een huishouden gemiddeld 1,09 auto's (landelijk 0,9) en ligt de oprit van de snelweg gemiddeld 0,9 km van huis (CBS).

Examen doen vanuit Brielle

De meeste leerlingen van rijscholen in Brielle doen examen bij Examencentrum Spijkenisse, hemelsbreed 13 km. Daar slaagde 69% van hen bij het eerste examen (alle kandidaten bij dat centrum: 44%).

Automaat rijles in Brielle

1 van de 4 autorijscholen in Brielle geven volgens het CBR rijles in een automaat. Met het filter Automaat in de lijst hierboven zie je ze direct.

Veelgestelde vragen over rijscholen in Brielle

Hoeveel autorijscholen zijn er in Brielle?

Het CBR telt in Brielle 4 rijscholen.

Wat is het slagingspercentage van rijscholen in Brielle?

Bij de autorijscholen in Brielle slaagde gemiddeld 69% bij het eerste praktijkexamen (96 examens, CBR). Landelijk is dat 50%. Tellen we herexamens mee, dan is het 63%.

Welke autorijschool in Brielle heeft het hoogste slagingspercentage?

Kijken we naar het eerste examen bij minstens 20 examens, dan scoort Autorijschool Kruisinga het hoogst met 69% (55 examens). Bekijk ook de reviews: die vertellen hoe de lessen zijn.

Waar doe je rijexamen vanuit Brielle?

De meeste leerlingen uit Brielle doen examen bij CBR-examencentrum Spijkenisse, hemelsbreed 13 km.

Kan ik in Brielle rijles in een automaat nemen?

Ja, bij 1 van de 4 autorijscholen (CBR).

Wat kost rijles in Brielle?

Wij tonen alleen prijzen die rijscholen zelf publiceren. Wat je rijbewijs ongeveer kost, reken je uit met de rekenhulp voor je rijbewijs.

Kan ik een gratis proefles krijgen?

Ja, je vraagt een gratis proefles aanvragen aan bij een door ons geselecteerde rijschool in de buurt.

Klopt er iets niet op deze pagina?

Meld een foutRijscholen in Brielle

Over de cijfers: slagingspercentages en aantallen examens komen rechtstreeks van het CBR (stand 24 oktober 2026). Die passen we alleen aan als het CBR ze aanpast. Andere fouten, zoals in de contactgegevens, zoeken we zelf uit.

Wat klopt er niet?

Wij tonen de cijfers precies zoals het CBR ze publiceert. Zie je in de Rijschoolzoeker van het CBR zelf andere cijfers, laat het ons dan weten.

We gebruiken je e-mailadres alleen om op je melding te reageren. Zie onze privacyverklaring.