Naar de inhoud
Gratis proefles
  1. Home
  2. Rijscholen
  3. Buren

Rijschool Buren: alle 2 rijscholen vergeleken

Alle rijscholen in Buren (Gelderland) met hun officiële CBR-slagingspercentage en reviews van leerlingen. Kies je rijbewijs en vergelijk.

2rijscholen
65%geslaagd 1e examen auto (gem. Buren)
50%landelijk gemiddelde
De Bulksteeg bij Buurmalsen, vlak bij Buren: alle rijscholen in Buren op een rij
Foto: Jan dijkstra, Wikimedia Commons, CC BY-SA 4.0
Gratis en vrijblijvend

Gratis proefles in Buren

Probeer gratis en vrijblijvend een door ons geselecteerde rijschool in Buren. Vul alvast in wat je zoekt; je contactgegevens volgen op de volgende stap.

Proefles voor
Schakeling

Je naam en telefoonnummer vul je op de volgende stap in. Je aanvraag gaat naar maximaal 4 door ons geselecteerde rijscholen (meestal 1 of 2). Gratis, en je zit nergens aan vast.

Alle rijscholen in Buren vergelijken

2 rijscholen voor auto in Buren · meeste examens bovenaan
Percentage = geslaagd bij het eerste examen (CBR) · = landelijk gemiddelde

RijschoolGeslaagd 1e examenAlle examensExamensReviews
Rijschool Kevin Boon 68% 68% 44 examens –
Autorijschool de Proefrit 59% 65% 26 examens –
Ranglijst · CBR-cijfers

Beste autorijscholen in Buren (2026)

De autorijschool in Buren met genoeg examens voor de ranglijst. Kleur = vergeleken met het gemiddelde in Buren (65%).

  1. 1Rijschool Kevin Boon31 eerste examens68%
Zo berekenen we deze ranglijst

We kijken naar één getal: het percentage leerlingen dat bij het eerste praktijkexamen voor het rijbewijs B slaagt. Alleen rijscholen met minstens 20 eerste examens doen mee (1 rijschool in Buren hadden er minder). Bij een gelijk percentage delen rijscholen de plaats. Betalen voor een hogere plek kan niet. Landelijk slaagt 50% in één keer.

Bron: CBR · periode 1 oktober 2025 t/m 30 september 2026

CBR-cijfers · CBS

Rijschool Buren in cijfers

Rijscholen
2
Geslaagd 1e examen (auto)
65%
landelijk 50%
Geslaagd herexamen (auto)
73%
landelijk 50% · 22 herexamens
Inwoners
2.600
7,7 rijscholen per 10.000
17-jarigen
291
gemeente Buren (CBS)

Per rijbewijs in Buren

Geslaagd bij het eerste examen, gemiddeld over de rijscholen in Buren.

  • Auto2 rijscholen · 70 examens · boven landelijk
    65%landelijk 50%
  • Motor2 rijscholen · 57 examens · boven landelijk
    93%landelijk 74%
  • Scooter1 rijschool · 32 examens · boven landelijk
    93%landelijk 80%
  • Aanhanger1 rijschool · 7 examens
    –te weinig examens

Verloop slagingspercentage Buren

  • Gemiddelde Buren
  • Landelijk gemiddelde
Toon de cijfers per jaar
JaarBurenLandelijkExamens
2025/26–50%48
2024/2565%50%51
2023/2472%52%53
2022/2370%52%69
2021/2267%53%69

Bron: CBR en CBR open data · inwoners: CBS 2026 · periode 1 oktober 2025 t/m 30 september 2026

Autorijschool Buren kiezen

In Buren geven 2 autorijscholen les volgens het CBR. Hun leerlingen deden samen 48 eerste praktijkexamens voor het rijbewijs B, en 65% slaagde in één keer. Dat is boven het landelijk gemiddelde van 50%.

Het belangrijkste getal is het percentage leerlingen dat in één keer slaagt. Weeg het aantal examens mee: bij weinig examens zegt een percentage nog niet veel.

Rijles in Buren: de plaats in cijfers

In Buren wonen ongeveer 2.600 mensen (CBS, 2026): één rijschool per 1.300 inwoners in de plaats.

In de gemeente Buren wonen 291 jongeren van 17 jaar (CBS, 2026): de leeftijd waarop je met rijles mag beginnen.

In Gelderland heeft 67,5% van de 18- tot 24-jarigen een autorijbewijs, landelijk is dat 61,9% (CBS, cijfer per provincie).

In Buren heeft een huishouden gemiddeld 1,24 auto's (landelijk 0,9) en ligt de oprit van de snelweg gemiddeld 0,4 km van huis (CBS).

Examen doen vanuit Buren

De meeste leerlingen van rijscholen in Buren doen examen bij Examencentrum Tiel, hemelsbreed 6 km. Daar slaagde 65% van hen bij het eerste examen (alle kandidaten bij dat centrum: 52%).

Motor, scooter en meer in Buren

Naast autorijles kun je in Buren terecht voor motor (2 rijscholen, 93% in één keer geslaagd), scooter (1 rijschool, 93% in één keer geslaagd) en aanhanger (1 rijschool). Kies het rijbewijs in de tabbladen bij de lijst.

Veelgestelde vragen over rijscholen in Buren

Hoeveel rijscholen zijn er in Buren?

Het CBR telt in Buren 2 rijscholen.

Hoeveel leerlingen slagen in Buren in één keer?

Bij de autorijscholen in Buren slaagde gemiddeld 65% bij het eerste praktijkexamen (48 examens, CBR). Landelijk is dat 50%. Tellen we herexamens mee, dan is het 67%.

Wat is de beste rijschool in Buren?

Kijken we naar het eerste examen bij minstens 20 examens, dan scoort Rijschool Kevin Boon het hoogst met 68% (31 examens). Bekijk ook de reviews: die vertellen hoe de lessen zijn.

Waar doe je rijexamen vanuit Buren?

De meeste leerlingen uit Buren doen examen bij CBR-examencentrum Tiel, hemelsbreed 6 km.

Kan ik in Buren rijles in een automaat nemen?

Het CBR noemt in Buren geen autorijschool met automaatles. Kijk ook in de plaatsen in de buurt.

Wat kost rijles in Buren?

Wij tonen alleen prijzen die rijscholen zelf publiceren. Wat je rijbewijs ongeveer kost, reken je uit met de rekenhulp voor je rijbewijs.

Kan ik een gratis proefles krijgen?

Ja, je vraagt een gratis proefles aan bij een door ons geselecteerde rijschool in de buurt.

Klopt er iets niet op deze pagina?

Meld een foutRijscholen in Buren

Over de cijfers: slagingspercentages en aantallen examens komen rechtstreeks van het CBR (stand 24 oktober 2026). Die passen we alleen aan als het CBR ze aanpast. Andere fouten, zoals in de contactgegevens, zoeken we zelf uit.

Wat klopt er niet?

Wij tonen de cijfers precies zoals het CBR ze publiceert. Zie je in de Rijschoolzoeker van het CBR zelf andere cijfers, laat het ons dan weten.

We gebruiken je e-mailadres alleen om op je melding te reageren. Zie onze privacyverklaring.