Naar de inhoud
Gratis proefles
  1. Home
  2. Rijscholen
  3. Meteren

Rijschool Meteren: alle 3 rijscholen vergeleken

Alle rijscholen in Meteren (Gelderland) met hun officiële CBR-slagingspercentage en reviews van leerlingen. Kies je rijbewijs en vergelijk.

3rijscholen
73%geslaagd 1e examen auto (gem. Meteren)
50%landelijk gemiddelde
Een sloot langs een spoordijk met bovenleiding bij Meteren: alle rijscholen in Meteren op een rij
Foto: Chris Booms, Wikimedia Commons, CC BY-SA 4.0
Gratis en vrijblijvend

Gratis proefles in Meteren

Probeer gratis en vrijblijvend een door ons geselecteerde rijschool in Meteren. Vul alvast in wat je zoekt; je contactgegevens volgen op de volgende stap.

Proefles voor
Schakeling

Je naam en telefoonnummer vul je op de volgende stap in. Je aanvraag gaat naar maximaal 4 door ons geselecteerde rijscholen (meestal 1 of 2). Gratis, en je zit nergens aan vast.

Alle rijscholen in Meteren vergelijken

3 rijscholen voor auto in Meteren · meeste examens bovenaan
Percentage = geslaagd bij het eerste examen (CBR) · = landelijk gemiddelde

RijschoolGeslaagd 1e examenAlle examensExamensReviews
Rijschool van Elteren 63% 57% 51 examens –
VARANDO 85% 73% 40 examens –
Rijschool RijStart – 50% 4 examens –
Ranglijst · CBR-cijfers

Beste autorijscholen in Meteren (2026)

De 2 autorijscholen in Meteren waar de meeste leerlingen in één keer slagen. Kleur = vergeleken met het gemiddelde in Meteren (73%).

  1. 1VARANDO27 eerste examens85%
  2. 2Rijschool van Elteren30 eerste examens63%
Zo berekenen we deze ranglijst

We kijken naar één getal: het percentage leerlingen dat bij het eerste praktijkexamen voor het rijbewijs B slaagt. Alleen rijscholen met minstens 20 eerste examens doen mee (1 rijschool in Meteren hadden er minder). Bij een gelijk percentage delen rijscholen de plaats. Betalen voor een hogere plek kan niet. Landelijk slaagt 50% in één keer.

Bron: CBR · periode 1 oktober 2025 t/m 30 september 2026

CBR-cijfers · CBS

Rijschool Meteren in cijfers

Rijscholen
3
Geslaagd 1e examen (auto)
73%
landelijk 50%
Geslaagd herexamen (auto)
47%
landelijk 50% · 36 herexamens
Inwoners
5.850
5,1 rijscholen per 10.000
17-jarigen
653
gemeente West Betuwe (CBS)

Per rijbewijs in Meteren

Geslaagd bij het eerste examen, gemiddeld over de rijscholen in Meteren.

  • Auto3 rijscholen · 95 examens · boven landelijk
    73%landelijk 50%

Bron: CBR · inwoners: CBS 2026 · periode 1 oktober 2025 t/m 30 september 2026

Autorijschool Meteren kiezen

In Meteren geven 3 autorijscholen les volgens het CBR. Hun leerlingen deden samen 59 eerste praktijkexamens voor het rijbewijs B, en 73% slaagde in één keer. Dat is boven het landelijk gemiddelde van 50%.

Kijk bij het kiezen vooral naar het percentage bij het eerste examen én naar het aantal examens: een hoog percentage over veel examens zegt meer dan over een handvol.

Wonen en autorijden in Meteren

In Meteren wonen ongeveer 5.850 mensen (CBS, 2026): één rijschool per 1.950 inwoners in de plaats.

In de gemeente West Betuwe wonen 653 jongeren van 17 jaar (CBS, 2026): de leeftijd waarop je met rijles mag beginnen.

In Gelderland heeft 67,5% van de 18- tot 24-jarigen een autorijbewijs, landelijk is dat 61,9% (CBS, cijfer per provincie).

In Meteren heeft een huishouden gemiddeld 1,26 auto's (landelijk 0,9) en ligt de oprit van de snelweg gemiddeld 1,2 km van huis (CBS).

Examen doen vanuit Meteren

De meeste leerlingen van rijscholen in Meteren doen examen bij Examencentrum Tiel, hemelsbreed 11 km. Daar slaagde 73% van hen bij het eerste examen (alle kandidaten bij dat centrum: 52%).

Veelgestelde vragen over rijscholen in Meteren

Hoeveel autorijscholen zijn er in Meteren?

Het CBR telt in Meteren 3 rijscholen.

Hoeveel leerlingen slagen in Meteren in één keer?

Bij de autorijscholen in Meteren slaagde gemiddeld 73% bij het eerste praktijkexamen (59 examens, CBR). Landelijk is dat 50%. Tellen we herexamens mee, dan is het 64%.

Wat is de beste rijschool in Meteren?

Kijken we naar het eerste examen bij minstens 20 examens, dan scoort VARANDO het hoogst met 85% (27 examens). Bekijk ook de reviews: die vertellen hoe de lessen zijn.

Waar doe je rijexamen vanuit Meteren?

De meeste leerlingen uit Meteren doen examen bij CBR-examencentrum Tiel, hemelsbreed 11 km.

Kan ik in Meteren rijles in een automaat nemen?

Het CBR noemt in Meteren geen autorijschool met automaatles. Kijk ook in de plaatsen in de buurt.

Wat kost rijles in Meteren?

Wij tonen alleen prijzen die rijscholen zelf publiceren. Wat je rijbewijs ongeveer kost, reken je uit met de rekenhulp voor je rijbewijs.

Hoe vraag ik een gratis proefles aan?

Ja, je vraagt een gratis eerste rijles aan bij een door ons geselecteerde rijschool in de buurt.

Klopt er iets niet op deze pagina?

Meld een foutRijscholen in Meteren

Over de cijfers: slagingspercentages en aantallen examens komen rechtstreeks van het CBR (stand 24 oktober 2026). Die passen we alleen aan als het CBR ze aanpast. Andere fouten, zoals in de contactgegevens, zoeken we zelf uit.

Wat klopt er niet?

Wij tonen de cijfers precies zoals het CBR ze publiceert. Zie je in de Rijschoolzoeker van het CBR zelf andere cijfers, laat het ons dan weten.

We gebruiken je e-mailadres alleen om op je melding te reageren. Zie onze privacyverklaring.