Naar de inhoud
Gratis proefles
  1. Home
  2. Rijscholen
  3. Dieren

Rijschool Dieren: alle 3 rijscholen vergeleken

Alle rijscholen in Dieren (Gelderland) met hun officiële CBR-slagingspercentage en reviews van leerlingen. Kies je rijbewijs en vergelijk.

3rijscholen
48%geslaagd 1e examen auto (gem. Dieren)
50%landelijk gemiddelde
Een veerpont op de rivier bij Dieren, waar je de rijscholen in Dieren kunt vergelijken
Gratis en vrijblijvend

Gratis proefles in Dieren

Probeer gratis en vrijblijvend een door ons geselecteerde rijschool in Dieren. Vul alvast in wat je zoekt; je contactgegevens volgen op de volgende stap.

Proefles voor
Schakeling

Je naam en telefoonnummer vul je op de volgende stap in. Je aanvraag gaat naar maximaal 4 door ons geselecteerde rijscholen (meestal 1 of 2). Gratis, en je zit nergens aan vast.

Alle rijscholen in Dieren vergelijken

3 rijscholen voor auto in Dieren · meeste examens bovenaan
Percentage = geslaagd bij het eerste examen (CBR) · = landelijk gemiddelde

RijschoolGeslaagd 1e examenAlle examensExamensReviews
Rijschool Verkeer 42% 44% 61 examens –
Autorijschool Peter Fransen 56% 53% 30 examens ★ 1,0 (1)
Aarass Rijopleidingen – 39% 23 examens –
Ranglijst · CBR-cijfers

Beste autorijscholen in Dieren (2026)

De autorijschool in Dieren met genoeg examens voor de ranglijst. Kleur = vergeleken met het gemiddelde in Dieren (48%).

  1. 1Rijschool Verkeer24 eerste examens42%
Zo berekenen we deze ranglijst

We kijken naar één getal: het percentage leerlingen dat bij het eerste praktijkexamen voor het rijbewijs B slaagt. Alleen rijscholen met minstens 20 eerste examens doen mee (2 rijscholen in Dieren hadden er minder). Bij een gelijk percentage delen rijscholen de plaats. Betalen voor een hogere plek kan niet. Landelijk slaagt 50% in één keer.

Bron: CBR · periode 1 oktober 2025 t/m 30 september 2026

CBR-cijfers · CBS

Rijschool Dieren in cijfers

Rijscholen
3
Geslaagd 1e examen (auto)
48%
landelijk 50%
Geslaagd herexamen (auto)
47%
landelijk 50% · 66 herexamens
Reviews
1
gemiddeld 1,0 van 5
Inwoners
13.400
2,2 rijscholen per 10.000
17-jarigen
490
gemeente Rheden (CBS)

Per rijbewijs in Dieren

Geslaagd bij het eerste examen, gemiddeld over de rijscholen in Dieren.

  • Auto3 rijscholen · 114 examens · rond landelijk
    48%landelijk 50%

Verloop slagingspercentage Dieren

  • Gemiddelde Dieren
  • Landelijk gemiddelde
Toon de cijfers per jaar
JaarDierenLandelijkExamens
2025/26–50%48
2024/25–50%40
2023/24–52%45
2022/2345%52%60
2021/22–53%45
2020/21–53%44
2019/20–51%31
2018/19–49%43
2017/1846%50%54
2016/17–50%49
2015/1632%50%50

Bron: CBR en CBR open data · inwoners: CBS 2026 · periode 1 oktober 2025 t/m 30 september 2026

Autorijschool Dieren kiezen

Zoek je een autorijschool in Dieren? Het CBR noemt er 3. Hun leerlingen deden samen 48 eerste praktijkexamens voor het rijbewijs B, en 48% slaagde in één keer. Dat is ongeveer gelijk aan het landelijk gemiddelde van 50%.

Vergelijk op het eerste examen en kijk of er genoeg examens achter het percentage zitten; reviews van leerlingen vertellen daarna hoe de lessen voelen.

Rijles in Dieren: de plaats in cijfers

In Dieren wonen ongeveer 13.400 mensen (CBS, 2026): één rijschool per 4.467 inwoners in de plaats.

In de gemeente Rheden wonen 490 jongeren van 17 jaar (CBS, 2026): de leeftijd waarop je met rijles mag beginnen.

In Gelderland heeft 67,5% van de 18- tot 24-jarigen een autorijbewijs, landelijk is dat 61,9% (CBS, cijfer per provincie).

In Dieren heeft een huishouden gemiddeld 1,02 auto's (landelijk 0,9) en ligt de oprit van de snelweg gemiddeld 0,9 km van huis (CBS).

Examen doen vanuit Dieren

De meeste leerlingen van rijscholen in Dieren doen examen bij Examencentrum Arnhem, hemelsbreed 19 km. Daar slaagde 37% van hen bij het eerste examen (alle kandidaten bij dat centrum: 53%). Ook Examencentrum Doetinchem (18 km) worden veel gebruikt.

Veelgestelde vragen over rijscholen in Dieren

Hoeveel rijscholen zijn er in Dieren?

Het CBR telt in Dieren 3 rijscholen.

Wat is het slagingspercentage van rijscholen in Dieren?

Bij de autorijscholen in Dieren slaagde gemiddeld 48% bij het eerste praktijkexamen (48 examens, CBR). Landelijk is dat 50%. Tellen we herexamens mee, dan is het 45%.

Wat is de beste rijschool in Dieren?

Kijken we naar het eerste examen bij minstens 20 examens, dan scoort Rijschool Verkeer het hoogst met 42% (24 examens). Bekijk ook de reviews: die vertellen hoe de lessen zijn.

Waar doe je rijexamen vanuit Dieren?

De meeste leerlingen uit Dieren doen examen bij CBR-examencentrum Arnhem, hemelsbreed 19 km.

Kan ik in Dieren rijles in een automaat nemen?

Het CBR noemt in Dieren geen autorijschool met automaatles. Kijk ook in de plaatsen in de buurt.

Wat kost rijles in Dieren?

Wij tonen alleen prijzen die rijscholen zelf publiceren. Wat je rijbewijs ongeveer kost, reken je uit met onze rekenhulp.

Kan ik een gratis proefles krijgen?

Ja, je vraagt een gratis eerste rijles aan bij een door ons geselecteerde rijschool in de buurt.

Klopt er iets niet op deze pagina?

Meld een foutRijscholen in Dieren

Over de cijfers: slagingspercentages en aantallen examens komen rechtstreeks van het CBR (stand 24 oktober 2026). Die passen we alleen aan als het CBR ze aanpast. Andere fouten, zoals in de contactgegevens, zoeken we zelf uit.

Wat klopt er niet?

Wij tonen de cijfers precies zoals het CBR ze publiceert. Zie je in de Rijschoolzoeker van het CBR zelf andere cijfers, laat het ons dan weten.

We gebruiken je e-mailadres alleen om op je melding te reageren. Zie onze privacyverklaring.