Naar de inhoud
Gratis proefles
  1. Home
  2. Rijscholen
  3. Dinxperlo

Rijschool Dinxperlo: alle 2 rijscholen vergeleken

Alle rijscholen in Dinxperlo (Gelderland) met hun officiële CBR-slagingspercentage en reviews van leerlingen. Kies je rijbewijs en vergelijk.

2rijscholen
64%geslaagd 1e examen auto (gem. Dinxperlo)
50%landelijk gemiddelde
De Liboriuskerk in Dinxperlo: vergelijk de rijscholen in Dinxperlo
Gratis en vrijblijvend

Gratis proefles in Dinxperlo

Probeer gratis en vrijblijvend een door ons geselecteerde rijschool in Dinxperlo. Vul alvast in wat je zoekt; je contactgegevens volgen op de volgende stap.

Proefles voor
Schakeling

Je naam en telefoonnummer vul je op de volgende stap in. Je aanvraag gaat naar maximaal 4 door ons geselecteerde rijscholen (meestal 1 of 2). Gratis, en je zit nergens aan vast.

Alle rijscholen in Dinxperlo vergelijken

2 rijscholen voor auto in Dinxperlo · meeste examens bovenaan
Percentage = geslaagd bij het eerste examen (CBR) · = landelijk gemiddelde

RijschoolGeslaagd 1e examenAlle examensExamensReviews
Autorijschool Frank en Emiel te Grotenhuis 64% 64% 70 examens ★ 5,0 (1)
Rijschool Nico 63% 71% 34 examens –
Ranglijst · CBR-cijfers

Beste autorijscholen in Dinxperlo (2026)

De 2 autorijscholen in Dinxperlo waar de meeste leerlingen in één keer slagen. Kleur = vergeleken met het gemiddelde in Dinxperlo (64%).

  1. 1Autorijschool Frank en Emiel te Grotenhuis42 eerste examens64%
  2. 2Rijschool Nico24 eerste examens63%
Zo berekenen we deze ranglijst

We kijken naar één getal: het percentage leerlingen dat bij het eerste praktijkexamen voor het rijbewijs B slaagt. Alleen rijscholen met minstens 20 eerste examens doen mee. Bij een gelijk percentage delen rijscholen de plaats. Betalen voor een hogere plek kan niet. Landelijk slaagt 50% in één keer.

Bron: CBR · periode 1 oktober 2025 t/m 30 september 2026

CBR-cijfers · CBS

Rijschool Dinxperlo in cijfers

Rijscholen
2
Geslaagd 1e examen (auto)
64%
landelijk 50%
Geslaagd herexamen (auto)
71%
landelijk 50% · 38 herexamens
Reviews
1
gemiddeld 5,0 van 5
Inwoners
7.370
2,7 rijscholen per 10.000
17-jarigen
336
gemeente Aalten (CBS)

Per rijbewijs in Dinxperlo

Geslaagd bij het eerste examen, gemiddeld over de rijscholen in Dinxperlo.

  • Auto2 rijscholen · 104 examens · boven landelijk
    64%landelijk 50%

Verloop slagingspercentage Dinxperlo

  • Gemiddelde Dinxperlo
  • Landelijk gemiddelde
Toon de cijfers per jaar
JaarDinxperloLandelijkExamens
2025/2664%50%66
2024/2548%50%97
2023/2447%52%103
2022/2357%52%107
2021/2253%53%125
2020/2146%53%89
2019/2054%51%68
2018/1951%49%86
2017/1849%50%76
2016/1748%50%100
2015/1654%50%69
2014/1558%50%52

Bron: CBR en CBR open data · inwoners: CBS 2026 · periode 1 oktober 2025 t/m 30 september 2026

Autorijschool Dinxperlo kiezen

In Dinxperlo geven 2 autorijscholen les volgens het CBR. Hun leerlingen deden samen 66 eerste praktijkexamens voor het rijbewijs B, en 64% slaagde in één keer. Dat is boven het landelijk gemiddelde van 50%.

Het belangrijkste getal is het percentage leerlingen dat in één keer slaagt. Weeg het aantal examens mee: bij weinig examens zegt een percentage nog niet veel.

Rijles in Dinxperlo: de plaats in cijfers

In Dinxperlo wonen ongeveer 7.370 mensen (CBS, 2026): één rijschool per 3.685 inwoners in de plaats.

In de gemeente Aalten wonen 336 jongeren van 17 jaar (CBS, 2026): de leeftijd waarop je met rijles mag beginnen.

In Gelderland heeft 67,5% van de 18- tot 24-jarigen een autorijbewijs, landelijk is dat 61,9% (CBS, cijfer per provincie).

In Dinxperlo heeft een huishouden gemiddeld 1,18 auto's (landelijk 0,9) en ligt de oprit van de snelweg gemiddeld 1,1 km van huis (CBS).

Examen doen vanuit Dinxperlo

De meeste leerlingen van rijscholen in Dinxperlo doen examen bij Examencentrum Doetinchem, hemelsbreed 15 km. Daar slaagde 63% van hen bij het eerste examen (alle kandidaten bij dat centrum: 56%).

Veelgestelde vragen over rijscholen in Dinxperlo

Hoeveel rijscholen zijn er in Dinxperlo?

Het CBR telt in Dinxperlo 2 rijscholen.

Hoeveel leerlingen slagen in Dinxperlo in één keer?

Bij de autorijscholen in Dinxperlo slaagde gemiddeld 64% bij het eerste praktijkexamen (66 examens, CBR). Landelijk is dat 50%. Tellen we herexamens mee, dan is het 66%.

Welke autorijschool in Dinxperlo heeft het hoogste slagingspercentage?

Kijken we naar het eerste examen bij minstens 20 examens, dan scoort Autorijschool Frank en Emiel te Grotenhuis het hoogst met 64% (42 examens). Bekijk ook de reviews: die vertellen hoe de lessen zijn.

Waar doe je rijexamen vanuit Dinxperlo?

De meeste leerlingen uit Dinxperlo doen examen bij CBR-examencentrum Doetinchem, hemelsbreed 15 km.

Kan ik in Dinxperlo rijles in een automaat nemen?

Het CBR noemt in Dinxperlo geen autorijschool met automaatles. Kijk ook in de plaatsen in de buurt.

Wat kost rijles in Dinxperlo?

Wij tonen alleen prijzen die rijscholen zelf publiceren. Wat je rijbewijs ongeveer kost, reken je uit met de rekenhulp voor je rijbewijs.

Kan ik een gratis proefles krijgen?

Ja, je vraagt een gratis eerste rijles aan bij een door ons geselecteerde rijschool in de buurt.

Klopt er iets niet op deze pagina?

Meld een foutRijscholen in Dinxperlo

Over de cijfers: slagingspercentages en aantallen examens komen rechtstreeks van het CBR (stand 24 oktober 2026). Die passen we alleen aan als het CBR ze aanpast. Andere fouten, zoals in de contactgegevens, zoeken we zelf uit.

Wat klopt er niet?

Wij tonen de cijfers precies zoals het CBR ze publiceert. Zie je in de Rijschoolzoeker van het CBR zelf andere cijfers, laat het ons dan weten.

We gebruiken je e-mailadres alleen om op je melding te reageren. Zie onze privacyverklaring.