Naar de inhoud
Gratis proefles
  1. Home
  2. Rijscholen
  3. Heerjansdam

Rijschool Heerjansdam: alle 3 rijscholen vergeleken

Alle rijscholen in Heerjansdam (Zuid-Holland) met hun officiële CBR-slagingspercentage en reviews van leerlingen. Kies je rijbewijs en vergelijk.

3rijscholen
53%geslaagd 1e examen auto (gem. Heerjansdam)
50%landelijk gemiddelde
De algemene begraafplaats van Heerjansdam: vergelijk de rijscholen in Heerjansdam
Foto: Agaath, Wikimedia Commons, CC BY-SA 4.0
Gratis en vrijblijvend

Gratis proefles in Heerjansdam

Probeer gratis en vrijblijvend een door ons geselecteerde rijschool in Heerjansdam. Vul alvast in wat je zoekt; je contactgegevens volgen op de volgende stap.

Proefles voor
Schakeling

Je naam en telefoonnummer vul je op de volgende stap in. Je aanvraag gaat naar maximaal 4 door ons geselecteerde rijscholen (meestal 1 of 2). Gratis, en je zit nergens aan vast.

Alle rijscholen in Heerjansdam vergelijken

3 rijscholen voor auto in Heerjansdam · meeste examens bovenaan
Percentage = geslaagd bij het eerste examen (CBR) · = landelijk gemiddelde

RijschoolGeslaagd 1e examenAlle examensExamensReviews
Autorijschool Landzicht 60% 57% 51 examens –
Auto-Motor-Bromfiets A. de Jong 45% 55% 47 examens –
Rijschool-Kapiteijn – 56% 9 examens –
Ranglijst · CBR-cijfers

Beste autorijscholen in Heerjansdam (2026)

De 2 autorijscholen in Heerjansdam waar de meeste leerlingen in één keer slagen. Kleur = vergeleken met het gemiddelde in Heerjansdam (53%).

  1. 1Autorijschool Landzicht25 eerste examens60%
  2. 2Auto-Motor-Bromfiets A. de Jong22 eerste examens45%
Zo berekenen we deze ranglijst

We kijken naar één getal: het percentage leerlingen dat bij het eerste praktijkexamen voor het rijbewijs B slaagt. Alleen rijscholen met minstens 20 eerste examens doen mee (1 rijschool in Heerjansdam hadden er minder). Bij een gelijk percentage delen rijscholen de plaats. Betalen voor een hogere plek kan niet. Landelijk slaagt 50% in één keer.

Bron: CBR · periode 1 oktober 2025 t/m 30 september 2026

CBR-cijfers · CBS

Rijschool Heerjansdam in cijfers

Rijscholen
3
Geslaagd 1e examen (auto)
53%
landelijk 50%
Geslaagd herexamen (auto)
60%
landelijk 50% · 53 herexamens
Inwoners
3.800
7,9 rijscholen per 10.000
17-jarigen
520
gemeente Zwijndrecht (CBS)

Per rijbewijs in Heerjansdam

Geslaagd bij het eerste examen, gemiddeld over de rijscholen in Heerjansdam.

  • Auto3 rijscholen · 107 examens · boven landelijk
    53%landelijk 50%

Verloop slagingspercentage Heerjansdam

  • Gemiddelde Heerjansdam
  • Landelijk gemiddelde
Toon de cijfers per jaar
JaarHeerjansdamLandelijkExamens
2025/2652%50%54
2024/2556%50%57
2023/2460%52%62
2022/2357%52%87
2021/2263%53%86
2020/21–53%47
2019/2067%51%60
2018/1951%49%80
2017/1862%50%69
2016/1767%50%96
2015/1658%50%76
2014/1555%50%65

Bron: CBR en CBR open data · inwoners: CBS 2026 · periode 1 oktober 2025 t/m 30 september 2026

Autorijschool Heerjansdam kiezen

Zoek je een autorijschool in Heerjansdam? Het CBR noemt er 3. Hun leerlingen deden samen 54 eerste praktijkexamens voor het rijbewijs B, en 53% slaagde in één keer. Dat is boven het landelijk gemiddelde van 50%.

Kijk bij het kiezen vooral naar het percentage bij het eerste examen én naar het aantal examens: een hoog percentage over veel examens zegt meer dan over een handvol.

Rijbewijs halen in Heerjansdam

In Heerjansdam wonen ongeveer 3.800 mensen (CBS, 2026): één rijschool per 1.267 inwoners in de plaats.

De gemeente Zwijndrecht telt 520 zeventienjarigen (CBS, 2026); vanaf 17 mag je met rijles beginnen.

In Zuid-Holland heeft 57,6% van de 18- tot 24-jarigen een autorijbewijs, landelijk is dat 61,9% (CBS, cijfer per provincie).

In Heerjansdam heeft een huishouden gemiddeld 1,16 auto's (landelijk 0,9) en ligt de oprit van de snelweg gemiddeld 4,4 km van huis (CBS).

Examen doen vanuit Heerjansdam

De meeste leerlingen van rijscholen in Heerjansdam doen examen bij Examencentrum Barendrecht, hemelsbreed 4 km. Daar slaagde 54% van hen bij het eerste examen (alle kandidaten bij dat centrum: 39%).

Veelgestelde vragen over rijscholen in Heerjansdam

Hoeveel autorijscholen zijn er in Heerjansdam?

Het CBR telt in Heerjansdam 3 rijscholen.

Hoeveel leerlingen slagen in Heerjansdam in één keer?

Bij de autorijscholen in Heerjansdam slaagde gemiddeld 53% bij het eerste praktijkexamen (54 examens, CBR). Landelijk is dat 50%. Tellen we herexamens mee, dan is het 56%.

Welke autorijschool in Heerjansdam heeft het hoogste slagingspercentage?

Kijken we naar het eerste examen bij minstens 20 examens, dan scoort Autorijschool Landzicht het hoogst met 60% (25 examens). Bekijk ook de reviews: die vertellen hoe de lessen zijn.

Waar doe je rijexamen vanuit Heerjansdam?

De meeste leerlingen uit Heerjansdam doen examen bij CBR-examencentrum Barendrecht, hemelsbreed 4 km.

Kan ik in Heerjansdam rijles in een automaat nemen?

Het CBR noemt in Heerjansdam geen autorijschool met automaatles. Kijk ook in de plaatsen in de buurt.

Wat kost rijles in Heerjansdam?

Wij tonen alleen prijzen die rijscholen zelf publiceren. Wat je rijbewijs ongeveer kost, reken je uit met de kostencalculator.

Kan ik een gratis proefles krijgen?

Ja, je vraagt een gratis proefles rijles aan bij een door ons geselecteerde rijschool in de buurt.

Klopt er iets niet op deze pagina?

Meld een foutRijscholen in Heerjansdam

Over de cijfers: slagingspercentages en aantallen examens komen rechtstreeks van het CBR (stand 24 oktober 2026). Die passen we alleen aan als het CBR ze aanpast. Andere fouten, zoals in de contactgegevens, zoeken we zelf uit.

Wat klopt er niet?

Wij tonen de cijfers precies zoals het CBR ze publiceert. Zie je in de Rijschoolzoeker van het CBR zelf andere cijfers, laat het ons dan weten.

We gebruiken je e-mailadres alleen om op je melding te reageren. Zie onze privacyverklaring.