Naar de inhoud
Gratis proefles
  1. Home
  2. Rijscholen
  3. Heino

Rijschool Heino: alle 3 rijscholen vergeleken

Alle rijscholen in Heino (Overijssel) met hun officiële CBR-slagingspercentage en reviews van leerlingen. Kies je rijbewijs en vergelijk.

3rijscholen
44%geslaagd 1e examen auto (gem. Heino)
50%landelijk gemiddelde
Een boerderij in Laag Zuthem op een oude foto, vlak bij Heino: alle rijscholen in Heino op een rij
Foto: Brandts Buys, L. (Fotograaf), Wikimedia Commons, CC BY-SA 4.0
Gratis en vrijblijvend

Gratis proefles in Heino

Probeer gratis en vrijblijvend een door ons geselecteerde rijschool in Heino. Vul alvast in wat je zoekt; je contactgegevens volgen op de volgende stap.

Proefles voor
Schakeling

Je naam en telefoonnummer vul je op de volgende stap in. Je aanvraag gaat naar maximaal 4 door ons geselecteerde rijscholen (meestal 1 of 2). Gratis, en je zit nergens aan vast.

Alle rijscholen in Heino vergelijken

3 rijscholen voor auto in Heino · meeste examens bovenaan
Percentage = geslaagd bij het eerste examen (CBR) · = landelijk gemiddelde

RijschoolGeslaagd 1e examenAlle examensExamensReviews
Autorijschool Nawabi 34% 34% 89 examens –
Autorijschool "Rob Hartholt" 39% 48% 44 examens –
KOETSIER Rijopleidingen 69% 67% 24 examens –
Ranglijst · CBR-cijfers

Beste autorijscholen in Heino (2026)

De 2 autorijscholen in Heino waar de meeste leerlingen in één keer slagen. Kleur = vergeleken met het gemiddelde in Heino (44%).

  1. 1Autorijschool "Rob Hartholt"23 eerste examens39%
  2. 2Autorijschool Nawabi32 eerste examens34%
Zo berekenen we deze ranglijst

We kijken naar één getal: het percentage leerlingen dat bij het eerste praktijkexamen voor het rijbewijs B slaagt. Alleen rijscholen met minstens 20 eerste examens doen mee (1 rijschool in Heino hadden er minder). Bij een gelijk percentage delen rijscholen de plaats. Betalen voor een hogere plek kan niet. Landelijk slaagt 50% in één keer.

Bron: CBR · periode 1 oktober 2025 t/m 30 september 2026

CBR-cijfers · CBS

Rijschool Heino in cijfers

Rijscholen
3
Geslaagd 1e examen (auto)
44%
landelijk 50%
Geslaagd herexamen (auto)
42%
landelijk 50% · 86 herexamens
Inwoners
7.400
4,1 rijscholen per 10.000
17-jarigen
437
gemeente Raalte (CBS)

Per rijbewijs in Heino

Geslaagd bij het eerste examen, gemiddeld over de rijscholen in Heino.

  • Auto3 rijscholen · 157 examens · onder landelijk
    44%landelijk 50%
  • Motor1 rijschool · 10 examens
    –te weinig examens
  • Aanhanger1 rijschool · 43 examens · boven landelijk
    82%landelijk 78%

Verloop slagingspercentage Heino

  • Gemiddelde Heino
  • Landelijk gemiddelde
Toon de cijfers per jaar
JaarHeinoLandelijkExamens
2025/2644%50%71
2024/2533%50%64
2023/2439%52%77
2022/2348%52%89
2021/2240%53%63
2020/21–53%48
2019/2040%51%53
2018/1937%49%59
2017/1839%50%56
2016/1730%50%57
2015/16–50%47
2014/1531%50%51

Bron: CBR en CBR open data · inwoners: CBS 2026 · periode 1 oktober 2025 t/m 30 september 2026

Autorijschool Heino kiezen

Het CBR telt in Heino 3 autorijscholen. Hun leerlingen deden samen 71 eerste praktijkexamens voor het rijbewijs B, en 44% slaagde in één keer. Dat is onder het landelijk gemiddelde van 50%.

Vergelijk op het eerste examen en kijk of er genoeg examens achter het percentage zitten; reviews van leerlingen vertellen daarna hoe de lessen voelen.

Rijbewijs halen in Heino

In Heino wonen ongeveer 7.400 mensen (CBS, 2026): één rijschool per 2.467 inwoners in de plaats.

In de gemeente Raalte wonen 437 jongeren van 17 jaar (CBS, 2026): de leeftijd waarop je met rijles mag beginnen.

In Overijssel heeft 67,2% van de 18- tot 24-jarigen een autorijbewijs, landelijk is dat 61,9% (CBS, cijfer per provincie).

In Heino heeft een huishouden gemiddeld 1,23 auto's (landelijk 0,9) en ligt de oprit van de snelweg gemiddeld 1,4 km van huis (CBS).

Examen doen vanuit Heino

De meeste leerlingen van rijscholen in Heino doen examen bij Examencentrum Zwolle, hemelsbreed 15 km. Daar slaagde 44% van hen bij het eerste examen (alle kandidaten bij dat centrum: 48%).

Motor, scooter en meer in Heino

Naast autorijles kun je in Heino terecht voor motor (1 rijschool) en aanhanger (1 rijschool, 82% in één keer geslaagd). Kies het rijbewijs in de tabbladen bij de lijst.

Veelgestelde vragen over rijscholen in Heino

Hoeveel rijscholen zijn er in Heino?

Het CBR telt in Heino 3 rijscholen.

Hoeveel leerlingen slagen in Heino in één keer?

Bij de autorijscholen in Heino slaagde gemiddeld 44% bij het eerste praktijkexamen (71 examens, CBR). Landelijk is dat 50%. Tellen we herexamens mee, dan is het 43%.

Welke autorijschool in Heino heeft het hoogste slagingspercentage?

Kijken we naar het eerste examen bij minstens 20 examens, dan scoort Autorijschool "Rob Hartholt" het hoogst met 39% (23 examens). Bekijk ook de reviews: die vertellen hoe de lessen zijn.

Waar doe je rijexamen vanuit Heino?

De meeste leerlingen uit Heino doen examen bij CBR-examencentrum Zwolle, hemelsbreed 15 km.

Kan ik in Heino rijles in een automaat nemen?

Het CBR noemt in Heino geen autorijschool met automaatles. Kijk ook in de plaatsen in de buurt.

Wat kost rijles in Heino?

Wij tonen alleen prijzen die rijscholen zelf publiceren. Wat je rijbewijs ongeveer kost, reken je uit met de rekenhulp voor je rijbewijs.

Hoe vraag ik een gratis proefles aan?

Ja, je vraagt een gratis eerste rijles aan bij een door ons geselecteerde rijschool in de buurt.

Klopt er iets niet op deze pagina?

Meld een foutRijscholen in Heino

Over de cijfers: slagingspercentages en aantallen examens komen rechtstreeks van het CBR (stand 24 oktober 2026). Die passen we alleen aan als het CBR ze aanpast. Andere fouten, zoals in de contactgegevens, zoeken we zelf uit.

Wat klopt er niet?

Wij tonen de cijfers precies zoals het CBR ze publiceert. Zie je in de Rijschoolzoeker van het CBR zelf andere cijfers, laat het ons dan weten.

We gebruiken je e-mailadres alleen om op je melding te reageren. Zie onze privacyverklaring.