Naar de inhoud
Gratis proefles
  1. Home
  2. Rijscholen
  3. Lopik

Rijschool Lopik: alle 3 rijscholen vergeleken

Alle rijscholen in Lopik (Utrecht) met hun officiële CBR-slagingspercentage en reviews van leerlingen. Kies je rijbewijs en vergelijk.

3rijscholen
49%geslaagd 1e examen auto (gem. Lopik)
50%landelijk gemiddelde
Het landschap bij Lopik, waar je de rijscholen in Lopik kunt vergelijken
Foto: Ben Bender, Wikimedia Commons, CC BY-SA 3.0
Gratis en vrijblijvend

Gratis proefles in Lopik

Probeer gratis en vrijblijvend een door ons geselecteerde rijschool in Lopik. Vul alvast in wat je zoekt; je contactgegevens volgen op de volgende stap.

Proefles voor
Schakeling

Je naam en telefoonnummer vul je op de volgende stap in. Je aanvraag gaat naar maximaal 4 door ons geselecteerde rijscholen (meestal 1 of 2). Gratis, en je zit nergens aan vast.

Alle rijscholen in Lopik vergelijken

3 rijscholen voor auto in Lopik · meeste examens bovenaan
Percentage = geslaagd bij het eerste examen (CBR) · = landelijk gemiddelde

RijschoolGeslaagd 1e examenAlle examensExamensReviews
BM Verkeersopleidingen 49% 51% 150 examens –
Gronloh-Bruinsma – 57% 7 examens –
Autorijschool "Tuls" – 40% 5 examens –
Ranglijst · CBR-cijfers

Beste autorijscholen in Lopik (2026)

De autorijschool in Lopik met genoeg examens voor de ranglijst. Kleur = vergeleken met het gemiddelde in Lopik (49%).

  1. 1BM Verkeersopleidingen71 eerste examens49%
Zo berekenen we deze ranglijst

We kijken naar één getal: het percentage leerlingen dat bij het eerste praktijkexamen voor het rijbewijs B slaagt. Alleen rijscholen met minstens 20 eerste examens doen mee (2 rijscholen in Lopik hadden er minder). Bij een gelijk percentage delen rijscholen de plaats. Betalen voor een hogere plek kan niet. Landelijk slaagt 50% in één keer.

Bron: CBR · periode 1 oktober 2025 t/m 30 september 2026

CBR-cijfers · CBS

Rijschool Lopik in cijfers

Rijscholen
3
Geslaagd 1e examen (auto)
49%
landelijk 50%
Geslaagd herexamen (auto)
52%
landelijk 50% · 86 herexamens
Inwoners
8.920
3,4 rijscholen per 10.000
17-jarigen
160
gemeente Lopik (CBS)

Per rijbewijs in Lopik

Geslaagd bij het eerste examen, gemiddeld over de rijscholen in Lopik.

  • Auto3 rijscholen · 162 examens · rond landelijk
    49%landelijk 50%
  • Motor2 rijscholen · 10 examens
    –te weinig examens
  • Aanhanger2 rijscholen · 40 examens · onder landelijk
    62%landelijk 78%
  • Tractor1 rijschool · 1 examens
    –te weinig examens

Verloop slagingspercentage Lopik

  • Gemiddelde Lopik
  • Landelijk gemiddelde
Toon de cijfers per jaar
JaarLopikLandelijkExamens
2025/2649%50%76
2024/2547%50%126
2023/2443%52%137
2022/2359%52%157
2021/2257%53%158
2020/2152%53%95
2019/2049%51%82
2018/1951%49%100
2017/1855%50%115
2016/1755%50%101
2015/1658%50%95
2014/1555%50%103

Bron: CBR en CBR open data · inwoners: CBS 2026 · periode 1 oktober 2025 t/m 30 september 2026

Autorijschool Lopik kiezen

Zoek je een autorijschool in Lopik? Het CBR noemt er 3. Hun leerlingen deden samen 76 eerste praktijkexamens voor het rijbewijs B, en 49% slaagde in één keer. Dat is ongeveer gelijk aan het landelijk gemiddelde van 50%.

Kijk bij het kiezen vooral naar het percentage bij het eerste examen én naar het aantal examens: een hoog percentage over veel examens zegt meer dan over een handvol.

Rijles in Lopik: de plaats in cijfers

In Lopik wonen ongeveer 8.920 mensen (CBS, 2026): één rijschool per 2.973 inwoners in de plaats.

De gemeente Lopik telt 160 zeventienjarigen (CBS, 2026); vanaf 17 mag je met rijles beginnen.

In Utrecht heeft 64,5% van de 18- tot 24-jarigen een autorijbewijs, landelijk is dat 61,9% (CBS, cijfer per provincie).

In Lopik heeft een huishouden gemiddeld 1,25 auto's (landelijk 0,9) en ligt de oprit van de snelweg gemiddeld 1,0 km van huis (CBS).

Examen doen vanuit Lopik

De meeste leerlingen van rijscholen in Lopik doen examen bij Examencentrum Utrecht, hemelsbreed 19 km. Daar slaagde 48% van hen bij het eerste examen (alle kandidaten bij dat centrum: 49%).

Motor, scooter en meer in Lopik

Naast autorijles kun je in Lopik terecht voor motor (2 rijscholen), aanhanger (2 rijscholen, 62% in één keer geslaagd) en tractor (1 rijschool). Kies het rijbewijs in de tabbladen bij de lijst.

Veelgestelde vragen over rijscholen in Lopik

Hoeveel autorijscholen zijn er in Lopik?

Het CBR telt in Lopik 3 rijscholen.

Wat is het slagingspercentage van rijscholen in Lopik?

Bij de autorijscholen in Lopik slaagde gemiddeld 49% bij het eerste praktijkexamen (76 examens, CBR). Landelijk is dat 50%. Tellen we herexamens mee, dan is het 51%.

Welke autorijschool in Lopik heeft het hoogste slagingspercentage?

Kijken we naar het eerste examen bij minstens 20 examens, dan scoort BM Verkeersopleidingen het hoogst met 49% (71 examens). Bekijk ook de reviews: die vertellen hoe de lessen zijn.

Waar doe je rijexamen vanuit Lopik?

De meeste leerlingen uit Lopik doen examen bij CBR-examencentrum Utrecht, hemelsbreed 19 km.

Kan ik in Lopik rijles in een automaat nemen?

Het CBR noemt in Lopik geen autorijschool met automaatles. Kijk ook in de plaatsen in de buurt.

Wat kost rijles in Lopik?

Wij tonen alleen prijzen die rijscholen zelf publiceren. Wat je rijbewijs ongeveer kost, reken je uit met de kostencalculator.

Kan ik een gratis proefles krijgen?

Ja, je vraagt een gratis proefles aanvragen aan bij een door ons geselecteerde rijschool in de buurt.

Klopt er iets niet op deze pagina?

Meld een foutRijscholen in Lopik

Over de cijfers: slagingspercentages en aantallen examens komen rechtstreeks van het CBR (stand 24 oktober 2026). Die passen we alleen aan als het CBR ze aanpast. Andere fouten, zoals in de contactgegevens, zoeken we zelf uit.

Wat klopt er niet?

Wij tonen de cijfers precies zoals het CBR ze publiceert. Zie je in de Rijschoolzoeker van het CBR zelf andere cijfers, laat het ons dan weten.

We gebruiken je e-mailadres alleen om op je melding te reageren. Zie onze privacyverklaring.