Naar de inhoud
Gratis proefles
  1. Home
  2. Rijscholen
  3. Nieuw Schoonebeek

Rijschool Nieuw Schoonebeek: CBR-cijfers en reviews

De rijschool in Nieuw Schoonebeek (Drenthe) met hun officiële CBR-slagingspercentage en reviews van leerlingen. Kies je rijbewijs en vergelijk.

1rijschool
53%geslaagd 1e examen auto (gem. Nieuw Schoonebeek)
50%landelijk gemiddelde
Een dijk bij Nieuw-Schoonebeek: alle rijscholen in Nieuw Schoonebeek op een rij
Foto: Roland Meijerink, Wikimedia Commons, CC BY 3.0
Gratis en vrijblijvend

Gratis proefles in Nieuw Schoonebeek

Probeer gratis en vrijblijvend een door ons geselecteerde rijschool in Nieuw Schoonebeek. Vul alvast in wat je zoekt; je contactgegevens volgen op de volgende stap.

Proefles voor
Schakeling

Je naam en telefoonnummer vul je op de volgende stap in. Je aanvraag gaat naar maximaal 4 door ons geselecteerde rijscholen (meestal 1 of 2). Gratis, en je zit nergens aan vast.

Alle rijscholen in Nieuw Schoonebeek vergelijken

1 rijschool voor auto in Nieuw Schoonebeek · meeste examens bovenaan
Percentage = geslaagd bij het eerste examen (CBR) · = landelijk gemiddelde

RijschoolGeslaagd 1e examenAlle examensExamensReviews
Autorijschool Schulte 53% 54% 54 examens –
Ranglijst · CBR-cijfers

Beste autorijscholen in Nieuw Schoonebeek (2026)

De autorijschool in Nieuw Schoonebeek met genoeg examens voor de ranglijst. Kleur = vergeleken met het gemiddelde in Nieuw Schoonebeek (53%).

  1. 1Autorijschool Schulte38 eerste examens53%
Zo berekenen we deze ranglijst

We kijken naar één getal: het percentage leerlingen dat bij het eerste praktijkexamen voor het rijbewijs B slaagt. Alleen rijscholen met minstens 20 eerste examens doen mee. Bij een gelijk percentage delen rijscholen de plaats. Betalen voor een hogere plek kan niet. Landelijk slaagt 50% in één keer.

Bron: CBR · periode 1 oktober 2025 t/m 30 september 2026

CBR-cijfers · CBS

Rijschool Nieuw Schoonebeek in cijfers

Rijscholen
1
Geslaagd 1e examen (auto)
53%
landelijk 50%
Inwoners
1.300
7,7 rijscholen per 10.000
17-jarigen
1.192
gemeente Emmen (CBS)

Per rijbewijs in Nieuw Schoonebeek

Geslaagd bij het eerste examen, gemiddeld over de rijscholen in Nieuw Schoonebeek.

  • Auto1 rijschool · 54 examens · boven landelijk
    53%landelijk 50%
  • Aanhanger1 rijschool · 15 examens · onder landelijk
    73%landelijk 78%

Verloop slagingspercentage Nieuw Schoonebeek

  • Gemiddelde Nieuw Schoonebeek
  • Landelijk gemiddelde
Toon de cijfers per jaar
JaarNieuw SchoonebeekLandelijkExamens
2025/26–50%38
2024/25–50%44
2023/24–52%40
2022/2356%52%50
2021/2257%53%58
2020/21–53%49
2019/20–51%47
2018/1956%49%54
2017/18–50%32
2016/17–50%47
2015/1666%50%50

Bron: CBR en CBR open data · inwoners: CBS 2026 · periode 1 oktober 2025 t/m 30 september 2026

Autorijschool Nieuw Schoonebeek kiezen

In Nieuw Schoonebeek geeft één autorijschool les volgens het CBR. De leerlingen deden samen 38 eerste praktijkexamens voor het rijbewijs B, en 53% slaagde in één keer. Dat is boven het landelijk gemiddelde van 50%.

Vergelijk op het eerste examen en kijk of er genoeg examens achter het percentage zitten; reviews van leerlingen vertellen daarna hoe de lessen voelen.

Wonen en autorijden in Nieuw Schoonebeek

In Nieuw Schoonebeek wonen ongeveer 1.300 mensen (CBS, 2026): één rijschool per 1.300 inwoners in de plaats.

In de gemeente Emmen wonen 1.192 jongeren van 17 jaar (CBS, 2026): de leeftijd waarop je met rijles mag beginnen.

In Drenthe heeft 69,6% van de 18- tot 24-jarigen een autorijbewijs, landelijk is dat 61,9% (CBS, cijfer per provincie).

In Nieuw Schoonebeek heeft een huishouden gemiddeld 1,41 auto's (landelijk 0,9) en ligt de oprit van de snelweg gemiddeld 0,6 km van huis (CBS).

Examen doen vanuit Nieuw Schoonebeek

De meeste leerlingen van rijscholen in Nieuw Schoonebeek doen examen bij Examencentrum Emmen, hemelsbreed 15 km. Daar slaagde 53% van hen bij het eerste examen (alle kandidaten bij dat centrum: 49%).

Motor, scooter en meer in Nieuw Schoonebeek

Naast autorijles kun je in Nieuw Schoonebeek terecht voor aanhanger (1 rijschool, 73% in één keer geslaagd). Kies het rijbewijs in de tabbladen bij de lijst.

Veelgestelde vragen over rijscholen in Nieuw Schoonebeek

Hoeveel autorijscholen zijn er in Nieuw Schoonebeek?

Het CBR telt in Nieuw Schoonebeek 1 rijschool.

Wat is het slagingspercentage van rijscholen in Nieuw Schoonebeek?

Bij de autorijscholen in Nieuw Schoonebeek slaagde gemiddeld 53% bij het eerste praktijkexamen (38 examens, CBR). Landelijk is dat 50%. Tellen we herexamens mee, dan is het 54%.

Wat is de beste rijschool in Nieuw Schoonebeek?

Kijken we naar het eerste examen bij minstens 20 examens, dan scoort Autorijschool Schulte het hoogst met 53% (38 examens). Bekijk ook de reviews: die vertellen hoe de lessen zijn.

Waar doe je rijexamen vanuit Nieuw Schoonebeek?

De meeste leerlingen uit Nieuw Schoonebeek doen examen bij CBR-examencentrum Emmen, hemelsbreed 15 km.

Kan ik in Nieuw Schoonebeek rijles in een automaat nemen?

Het CBR noemt in Nieuw Schoonebeek geen autorijschool met automaatles. Kijk ook in de plaatsen in de buurt.

Wat kost rijles in Nieuw Schoonebeek?

Wij tonen alleen prijzen die rijscholen zelf publiceren. Wat je rijbewijs ongeveer kost, reken je uit met bereken wat je rijbewijs kost.

Kan ik een gratis proefles krijgen?

Ja, je vraagt een gratis eerste rijles aan bij een door ons geselecteerde rijschool in de buurt.

Klopt er iets niet op deze pagina?

Meld een foutRijscholen in Nieuw Schoonebeek

Over de cijfers: slagingspercentages en aantallen examens komen rechtstreeks van het CBR (stand 24 oktober 2026). Die passen we alleen aan als het CBR ze aanpast. Andere fouten, zoals in de contactgegevens, zoeken we zelf uit.

Wat klopt er niet?

Wij tonen de cijfers precies zoals het CBR ze publiceert. Zie je in de Rijschoolzoeker van het CBR zelf andere cijfers, laat het ons dan weten.

We gebruiken je e-mailadres alleen om op je melding te reageren. Zie onze privacyverklaring.