Naar de inhoud
Gratis proefles
  1. Home
  2. Rijscholen
  3. Zwartemeer

Rijschool Zwartemeer: alle 4 rijscholen vergeleken

Alle rijscholen in Zwartemeer (Drenthe) met hun officiële CBR-slagingspercentage en reviews van leerlingen. Kies je rijbewijs en vergelijk.

4rijscholen
37%geslaagd 1e examen auto (gem. Zwartemeer)
50%landelijk gemiddelde
De Runde bij Zwartemeer: alle rijscholen in Zwartemeer op een rij
Gratis en vrijblijvend

Gratis proefles in Zwartemeer

Probeer gratis en vrijblijvend een door ons geselecteerde rijschool in Zwartemeer. Vul alvast in wat je zoekt; je contactgegevens volgen op de volgende stap.

Proefles voor
Schakeling

Je naam en telefoonnummer vul je op de volgende stap in. Je aanvraag gaat naar maximaal 4 door ons geselecteerde rijscholen (meestal 1 of 2). Gratis, en je zit nergens aan vast.

Alle rijscholen in Zwartemeer vergelijken

4 rijscholen voor auto in Zwartemeer · meeste examens bovenaan
Percentage = geslaagd bij het eerste examen (CBR) · = landelijk gemiddelde

RijschoolGeslaagd 1e examenAlle examensExamensReviews
Autorijschool Wim Doornink 40% 39% 87 examens ★ 5,0 (1)
Autorijschool Ashok 29% 20% 54 examens –
Rij-bij-Ell – 42% 19 examens –
Rijschool Dominiek – 43% 7 examens –
Ranglijst · CBR-cijfers

Beste autorijscholen in Zwartemeer (2026)

De autorijschool in Zwartemeer met genoeg examens voor de ranglijst. Kleur = vergeleken met het gemiddelde in Zwartemeer (37%).

  1. 1Autorijschool Wim Doornink40 eerste examens40%
Zo berekenen we deze ranglijst

We kijken naar één getal: het percentage leerlingen dat bij het eerste praktijkexamen voor het rijbewijs B slaagt. Alleen rijscholen met minstens 20 eerste examens doen mee (3 rijscholen in Zwartemeer hadden er minder). Bij een gelijk percentage delen rijscholen de plaats. Betalen voor een hogere plek kan niet. Landelijk slaagt 50% in één keer.

Bron: CBR · periode 1 oktober 2025 t/m 30 september 2026

CBR-cijfers · CBS

Rijschool Zwartemeer in cijfers

Rijscholen
4
Geslaagd 1e examen (auto)
37%
landelijk 50%
Geslaagd herexamen (auto)
31%
landelijk 50% · 103 herexamens
Reviews
1
gemiddeld 5,0 van 5
Inwoners
3.080
13,0 rijscholen per 10.000
17-jarigen
1.192
gemeente Emmen (CBS)

Per rijbewijs in Zwartemeer

Geslaagd bij het eerste examen, gemiddeld over de rijscholen in Zwartemeer.

  • Auto4 rijscholen · 167 examens · onder landelijk
    37%landelijk 50%

Verloop slagingspercentage Zwartemeer

  • Gemiddelde Zwartemeer
  • Landelijk gemiddelde
Toon de cijfers per jaar
JaarZwartemeerLandelijkExamens
2025/2638%50%64
2024/2540%50%82
2023/2451%52%57
2022/2346%52%54
2021/2245%53%67
2020/21–53%49
2019/20–51%42
2018/1933%49%70
2017/1844%50%63
2016/1742%50%53

Bron: CBR en CBR open data · inwoners: CBS 2026 · periode 1 oktober 2025 t/m 30 september 2026

Autorijschool Zwartemeer kiezen

Zoek je een autorijschool in Zwartemeer? Het CBR noemt er 4. Hun leerlingen deden samen 64 eerste praktijkexamens voor het rijbewijs B, en 37% slaagde in één keer. Dat is onder het landelijk gemiddelde van 50%.

Het belangrijkste getal is het percentage leerlingen dat in één keer slaagt. Weeg het aantal examens mee: bij weinig examens zegt een percentage nog niet veel.

Rijles in Zwartemeer: de plaats in cijfers

In Zwartemeer wonen ongeveer 3.080 mensen (CBS, 2026): één rijschool per 770 inwoners in de plaats.

De gemeente Emmen telt 1.192 zeventienjarigen (CBS, 2026); vanaf 17 mag je met rijles beginnen.

In Drenthe heeft 69,6% van de 18- tot 24-jarigen een autorijbewijs, landelijk is dat 61,9% (CBS, cijfer per provincie).

In Zwartemeer heeft een huishouden gemiddeld 1,33 auto's (landelijk 0,9) en ligt de oprit van de snelweg gemiddeld 1,5 km van huis (CBS).

Examen doen vanuit Zwartemeer

De meeste leerlingen van rijscholen in Zwartemeer doen examen bij Examencentrum Emmen, hemelsbreed 11 km. Daar slaagde 37% van hen bij het eerste examen (alle kandidaten bij dat centrum: 49%).

Veelgestelde vragen over rijscholen in Zwartemeer

Hoeveel rijscholen zijn er in Zwartemeer?

Het CBR telt in Zwartemeer 4 rijscholen.

Hoeveel leerlingen slagen in Zwartemeer in één keer?

Bij de autorijscholen in Zwartemeer slaagde gemiddeld 37% bij het eerste praktijkexamen (64 examens, CBR). Landelijk is dat 50%. Tellen we herexamens mee, dan is het 33%.

Wat is de beste rijschool in Zwartemeer?

Kijken we naar het eerste examen bij minstens 20 examens, dan scoort Autorijschool Wim Doornink het hoogst met 40% (40 examens). Bekijk ook de reviews: die vertellen hoe de lessen zijn.

Waar doe je rijexamen vanuit Zwartemeer?

De meeste leerlingen uit Zwartemeer doen examen bij CBR-examencentrum Emmen, hemelsbreed 11 km.

Kan ik in Zwartemeer rijles in een automaat nemen?

Het CBR noemt in Zwartemeer geen autorijschool met automaatles. Kijk ook in de plaatsen in de buurt.

Wat kost rijles in Zwartemeer?

Wij tonen alleen prijzen die rijscholen zelf publiceren. Wat je rijbewijs ongeveer kost, reken je uit met onze rekenhulp.

Kan ik een gratis proefles krijgen?

Ja, je vraagt een gratis eerste rijles aan bij een door ons geselecteerde rijschool in de buurt.

Klopt er iets niet op deze pagina?

Meld een foutRijscholen in Zwartemeer

Over de cijfers: slagingspercentages en aantallen examens komen rechtstreeks van het CBR (stand 24 oktober 2026). Die passen we alleen aan als het CBR ze aanpast. Andere fouten, zoals in de contactgegevens, zoeken we zelf uit.

Wat klopt er niet?

Wij tonen de cijfers precies zoals het CBR ze publiceert. Zie je in de Rijschoolzoeker van het CBR zelf andere cijfers, laat het ons dan weten.

We gebruiken je e-mailadres alleen om op je melding te reageren. Zie onze privacyverklaring.