Naar de inhoud
Gratis proefles
  1. Home
  2. Rijscholen
  3. Nistelrode

Rijschool Nistelrode: alle 3 rijscholen vergeleken

Alle rijscholen in Nistelrode (Noord-Brabant) met hun officiële CBR-slagingspercentage en reviews van leerlingen. Kies je rijbewijs en vergelijk.

3rijscholen
60%geslaagd 1e examen auto (gem. Nistelrode)
50%landelijk gemiddelde
Een standerdmolen in Nistelrode: vergelijk de rijscholen in Nistelrode
Foto: Unknown authorUnknown author, Wikimedia Commons, CC BY-SA 4.0
Gratis en vrijblijvend

Gratis proefles in Nistelrode

Probeer gratis en vrijblijvend een door ons geselecteerde rijschool in Nistelrode. Vul alvast in wat je zoekt; je contactgegevens volgen op de volgende stap.

Proefles voor
Schakeling

Je naam en telefoonnummer vul je op de volgende stap in. Je aanvraag gaat naar maximaal 4 door ons geselecteerde rijscholen (meestal 1 of 2). Gratis, en je zit nergens aan vast.

Alle rijscholen in Nistelrode vergelijken

3 rijscholen voor auto in Nistelrode · meeste examens bovenaan
Percentage = geslaagd bij het eerste examen (CBR) · = landelijk gemiddelde

RijschoolGeslaagd 1e examenAlle examensExamensReviews
Rijschool Nistelrode 60% 63% 102 examens –
Palmyra Rijschool – 44% 27 examens –
Autorijschool Excellent 8 – 73% 11 examens –
Ranglijst · CBR-cijfers

Beste autorijscholen in Nistelrode (2026)

De autorijschool in Nistelrode met genoeg examens voor de ranglijst. Kleur = vergeleken met het gemiddelde in Nistelrode (60%).

  1. 1Rijschool Nistelrode62 eerste examens60%
Zo berekenen we deze ranglijst

We kijken naar één getal: het percentage leerlingen dat bij het eerste praktijkexamen voor het rijbewijs B slaagt. Alleen rijscholen met minstens 20 eerste examens doen mee (2 rijscholen in Nistelrode hadden er minder). Bij een gelijk percentage delen rijscholen de plaats. Betalen voor een hogere plek kan niet. Landelijk slaagt 50% in één keer.

Bron: CBR · periode 1 oktober 2025 t/m 30 september 2026

CBR-cijfers · CBS

Rijschool Nistelrode in cijfers

Rijscholen
3
Geslaagd 1e examen (auto)
60%
landelijk 50%
Geslaagd herexamen (auto)
65%
landelijk 50% · 63 herexamens
Inwoners
6.860
4,4 rijscholen per 10.000
17-jarigen
371
gemeente Bernheze (CBS)

Per rijbewijs in Nistelrode

Geslaagd bij het eerste examen, gemiddeld over de rijscholen in Nistelrode.

  • Auto3 rijscholen · 140 examens · boven landelijk
    60%landelijk 50%
  • Motor1 rijschool · 13 examens · boven landelijk
    80%landelijk 74%

Verloop slagingspercentage Nistelrode

  • Gemiddelde Nistelrode
  • Landelijk gemiddelde
Toon de cijfers per jaar
JaarNistelrodeLandelijkExamens
2025/2656%50%77
2024/2562%50%82
2023/2469%52%67
2022/2363%52%68
2021/2267%53%75
2020/21–53%32
2019/20–51%31
2018/1964%49%69
2017/1838%50%60
2016/17–50%46
2015/1663%50%52
2014/1564%50%55

Bron: CBR en CBR open data · inwoners: CBS 2026 · periode 1 oktober 2025 t/m 30 september 2026

Autorijschool Nistelrode kiezen

Zoek je een autorijschool in Nistelrode? Het CBR noemt er 3. Hun leerlingen deden samen 77 eerste praktijkexamens voor het rijbewijs B, en 60% slaagde in één keer. Dat is boven het landelijk gemiddelde van 50%.

Kijk bij het kiezen vooral naar het percentage bij het eerste examen én naar het aantal examens: een hoog percentage over veel examens zegt meer dan over een handvol.

Rijles in Nistelrode: de plaats in cijfers

In Nistelrode wonen ongeveer 6.860 mensen (CBS, 2026): één rijschool per 2.287 inwoners in de plaats.

In de gemeente Bernheze wonen 371 jongeren van 17 jaar (CBS, 2026): de leeftijd waarop je met rijles mag beginnen.

In Noord-Brabant heeft 66,8% van de 18- tot 24-jarigen een autorijbewijs, landelijk is dat 61,9% (CBS, cijfer per provincie).

In Nistelrode heeft een huishouden gemiddeld 1,22 auto's (landelijk 0,9) en ligt de oprit van de snelweg gemiddeld 2,0 km van huis (CBS).

Examen doen vanuit Nistelrode

De meeste leerlingen van rijscholen in Nistelrode doen examen bij Examencentrum Den Bosch, hemelsbreed 19 km. Daar slaagde 56% van hen bij het eerste examen (alle kandidaten bij dat centrum: 54%).

Motor, scooter en meer in Nistelrode

Naast autorijles kun je in Nistelrode terecht voor motor (1 rijschool, 80% in één keer geslaagd). Kies het rijbewijs in de tabbladen bij de lijst.

Veelgestelde vragen over rijscholen in Nistelrode

Hoeveel rijscholen zijn er in Nistelrode?

Het CBR telt in Nistelrode 3 rijscholen.

Wat is het slagingspercentage van rijscholen in Nistelrode?

Bij de autorijscholen in Nistelrode slaagde gemiddeld 60% bij het eerste praktijkexamen (77 examens, CBR). Landelijk is dat 50%. Tellen we herexamens mee, dan is het 60%.

Wat is de beste rijschool in Nistelrode?

Kijken we naar het eerste examen bij minstens 20 examens, dan scoort Rijschool Nistelrode het hoogst met 60% (62 examens). Bekijk ook de reviews: die vertellen hoe de lessen zijn.

Waar doe je rijexamen vanuit Nistelrode?

De meeste leerlingen uit Nistelrode doen examen bij CBR-examencentrum Den Bosch, hemelsbreed 19 km.

Kan ik in Nistelrode rijles in een automaat nemen?

Het CBR noemt in Nistelrode geen autorijschool met automaatles. Kijk ook in de plaatsen in de buurt.

Wat kost rijles in Nistelrode?

Wij tonen alleen prijzen die rijscholen zelf publiceren. Wat je rijbewijs ongeveer kost, reken je uit met onze rekenhulp.

Hoe vraag ik een gratis proefles aan?

Ja, je vraagt een gratis proefles aan bij een door ons geselecteerde rijschool in de buurt.

Klopt er iets niet op deze pagina?

Meld een foutRijscholen in Nistelrode

Over de cijfers: slagingspercentages en aantallen examens komen rechtstreeks van het CBR (stand 24 oktober 2026). Die passen we alleen aan als het CBR ze aanpast. Andere fouten, zoals in de contactgegevens, zoeken we zelf uit.

Wat klopt er niet?

Wij tonen de cijfers precies zoals het CBR ze publiceert. Zie je in de Rijschoolzoeker van het CBR zelf andere cijfers, laat het ons dan weten.

We gebruiken je e-mailadres alleen om op je melding te reageren. Zie onze privacyverklaring.