Naar de inhoud
Gratis proefles
  1. Home
  2. Rijscholen
  3. Schaijk

Rijschool Schaijk: alle 3 rijscholen vergeleken

Alle rijscholen in Schaijk (Noord-Brabant) met hun officiële CBR-slagingspercentage en reviews van leerlingen. Kies je rijbewijs en vergelijk.

3rijscholen
70%geslaagd 1e examen auto (gem. Schaijk)
50%landelijk gemiddelde
Het gemeenschapshuis in Schaijk: alle rijscholen in Schaijk op een rij
Gratis en vrijblijvend

Gratis proefles in Schaijk

Probeer gratis en vrijblijvend een door ons geselecteerde rijschool in Schaijk. Vul alvast in wat je zoekt; je contactgegevens volgen op de volgende stap.

Proefles voor
Schakeling

Je naam en telefoonnummer vul je op de volgende stap in. Je aanvraag gaat naar maximaal 4 door ons geselecteerde rijscholen (meestal 1 of 2). Gratis, en je zit nergens aan vast.

Alle rijscholen in Schaijk vergelijken

3 rijscholen voor auto in Schaijk · meeste examens bovenaan
Percentage = geslaagd bij het eerste examen (CBR) · = landelijk gemiddelde

RijschoolGeslaagd 1e examenAlle examensExamensReviews
Van der Heijden's autorijschool 64% 60% 45 examens –
Autorijschool John van der Heijden 63% 70% 30 examens –
Rijschool Arjan Huizer 87% 74% 19 examens –
Ranglijst · CBR-cijfers

Beste autorijscholen in Schaijk (2026)

De autorijschool in Schaijk met genoeg examens voor de ranglijst. Kleur = vergeleken met het gemiddelde in Schaijk (70%).

  1. 1Van der Heijden's autorijschool25 eerste examens64%
Zo berekenen we deze ranglijst

We kijken naar één getal: het percentage leerlingen dat bij het eerste praktijkexamen voor het rijbewijs B slaagt. Alleen rijscholen met minstens 20 eerste examens doen mee (2 rijscholen in Schaijk hadden er minder). Bij een gelijk percentage delen rijscholen de plaats. Betalen voor een hogere plek kan niet. Landelijk slaagt 50% in één keer.

Bron: CBR · periode 1 oktober 2025 t/m 30 september 2026

CBR-cijfers · CBS

Rijschool Schaijk in cijfers

Rijscholen
3
Geslaagd 1e examen (auto)
70%
landelijk 50%
Geslaagd herexamen (auto)
60%
landelijk 50% · 35 herexamens
Inwoners
7.480
4,0 rijscholen per 10.000
17-jarigen
658
gemeente Maashorst (CBS)

Per rijbewijs in Schaijk

Geslaagd bij het eerste examen, gemiddeld over de rijscholen in Schaijk.

  • Auto3 rijscholen · 94 examens · boven landelijk
    70%landelijk 50%

Verloop slagingspercentage Schaijk

  • Gemiddelde Schaijk
  • Landelijk gemiddelde
Toon de cijfers per jaar
JaarSchaijkLandelijkExamens
2025/2669%50%59
2024/25–50%49
2023/2457%52%67
2022/2368%52%65
2021/2255%53%69
2020/2161%53%59
2019/20–51%42
2018/1970%49%56
2017/1852%50%61
2016/17–50%45
2015/1656%50%63
2014/1543%50%56

Bron: CBR en CBR open data · inwoners: CBS 2026 · periode 1 oktober 2025 t/m 30 september 2026

Autorijschool Schaijk kiezen

Zoek je een autorijschool in Schaijk? Het CBR noemt er 3. Hun leerlingen deden samen 59 eerste praktijkexamens voor het rijbewijs B, en 70% slaagde in één keer. Dat is boven het landelijk gemiddelde van 50%.

Kijk bij het kiezen vooral naar het percentage bij het eerste examen én naar het aantal examens: een hoog percentage over veel examens zegt meer dan over een handvol.

Wonen en autorijden in Schaijk

In Schaijk wonen ongeveer 7.480 mensen (CBS, 2026): één rijschool per 2.493 inwoners in de plaats.

In de gemeente Maashorst wonen 658 jongeren van 17 jaar (CBS, 2026): de leeftijd waarop je met rijles mag beginnen.

In Noord-Brabant heeft 66,8% van de 18- tot 24-jarigen een autorijbewijs, landelijk is dat 61,9% (CBS, cijfer per provincie).

In Schaijk heeft een huishouden gemiddeld 1,26 auto's (landelijk 0,9) en ligt de oprit van de snelweg gemiddeld 1,1 km van huis (CBS).

Examen doen vanuit Schaijk

De meeste leerlingen van rijscholen in Schaijk doen examen bij Examencentrum Nijmegen, hemelsbreed 14 km. Daar slaagde 70% van hen bij het eerste examen (alle kandidaten bij dat centrum: 52%).

Veelgestelde vragen over rijscholen in Schaijk

Hoeveel autorijscholen zijn er in Schaijk?

Het CBR telt in Schaijk 3 rijscholen.

Hoeveel leerlingen slagen in Schaijk in één keer?

Bij de autorijscholen in Schaijk slaagde gemiddeld 70% bij het eerste praktijkexamen (59 examens, CBR). Landelijk is dat 50%. Tellen we herexamens mee, dan is het 66%.

Wat is de beste rijschool in Schaijk?

Kijken we naar het eerste examen bij minstens 20 examens, dan scoort Van der Heijden's autorijschool het hoogst met 64% (25 examens). Bekijk ook de reviews: die vertellen hoe de lessen zijn.

Waar doe je rijexamen vanuit Schaijk?

De meeste leerlingen uit Schaijk doen examen bij CBR-examencentrum Nijmegen, hemelsbreed 14 km.

Kan ik in Schaijk rijles in een automaat nemen?

Het CBR noemt in Schaijk geen autorijschool met automaatles. Kijk ook in de plaatsen in de buurt.

Wat kost rijles in Schaijk?

Wij tonen alleen prijzen die rijscholen zelf publiceren. Wat je rijbewijs ongeveer kost, reken je uit met onze rekenhulp.

Kan ik een gratis proefles krijgen?

Ja, je vraagt een gratis proefles aan bij een door ons geselecteerde rijschool in de buurt.

Klopt er iets niet op deze pagina?

Meld een foutRijscholen in Schaijk

Over de cijfers: slagingspercentages en aantallen examens komen rechtstreeks van het CBR (stand 24 oktober 2026). Die passen we alleen aan als het CBR ze aanpast. Andere fouten, zoals in de contactgegevens, zoeken we zelf uit.

Wat klopt er niet?

Wij tonen de cijfers precies zoals het CBR ze publiceert. Zie je in de Rijschoolzoeker van het CBR zelf andere cijfers, laat het ons dan weten.

We gebruiken je e-mailadres alleen om op je melding te reageren. Zie onze privacyverklaring.