Naar de inhoud
Gratis proefles
  1. Home
  2. Rijscholen
  3. Tolkamer

Rijschool Tolkamer: alle 2 rijscholen vergeleken

Alle rijscholen in Tolkamer (Gelderland) met hun officiële CBR-slagingspercentage en reviews van leerlingen. Kies je rijbewijs en vergelijk.

2rijscholen
61%geslaagd 1e examen auto (gem. Tolkamer)
50%landelijk gemiddelde
Een weg in Tolkamer: rijscholen in Tolkamer vergelijken
Gratis en vrijblijvend

Gratis proefles in Tolkamer

Probeer gratis en vrijblijvend een door ons geselecteerde rijschool in Tolkamer. Vul alvast in wat je zoekt; je contactgegevens volgen op de volgende stap.

Proefles voor
Schakeling

Je naam en telefoonnummer vul je op de volgende stap in. Je aanvraag gaat naar maximaal 4 door ons geselecteerde rijscholen (meestal 1 of 2). Gratis, en je zit nergens aan vast.

Alle rijscholen in Tolkamer vergelijken

2 rijscholen voor auto in Tolkamer · meeste examens bovenaan
Percentage = geslaagd bij het eerste examen (CBR) · = landelijk gemiddelde

RijschoolGeslaagd 1e examenAlle examensExamensReviews
Autorijschool Heijmink 61% 63% 62 examens –
Algemene Rijopleiding P. Groenen 60% 55% 20 examens –
Ranglijst · CBR-cijfers

Beste autorijscholen in Tolkamer (2026)

De autorijschool in Tolkamer met genoeg examens voor de ranglijst. Kleur = vergeleken met het gemiddelde in Tolkamer (61%).

  1. 1Autorijschool Heijmink36 eerste examens61%
Zo berekenen we deze ranglijst

We kijken naar één getal: het percentage leerlingen dat bij het eerste praktijkexamen voor het rijbewijs B slaagt. Alleen rijscholen met minstens 20 eerste examens doen mee (1 rijschool in Tolkamer hadden er minder). Bij een gelijk percentage delen rijscholen de plaats. Betalen voor een hogere plek kan niet. Landelijk slaagt 50% in één keer.

Bron: CBR · periode 1 oktober 2025 t/m 30 september 2026

CBR-cijfers · CBS

Rijschool Tolkamer in cijfers

Rijscholen
2
Geslaagd 1e examen (auto)
61%
landelijk 50%
Geslaagd herexamen (auto)
61%
landelijk 50% · 31 herexamens
Met automaatles
1
van de 2 autorijscholen
Inwoners
2.840
7,0 rijscholen per 10.000
17-jarigen
479
gemeente Zevenaar (CBS)

Per rijbewijs in Tolkamer

Geslaagd bij het eerste examen, gemiddeld over de rijscholen in Tolkamer.

  • Auto2 rijscholen · 82 examens · boven landelijk
    61%landelijk 50%
  • Aanhanger1 rijschool · 55 examens · boven landelijk
    87%landelijk 78%

Verloop slagingspercentage Tolkamer

  • Gemiddelde Tolkamer
  • Landelijk gemiddelde
Toon de cijfers per jaar
JaarTolkamerLandelijkExamens
2025/2661%50%51
2024/25–50%46
2023/2462%52%55
2022/2352%52%63
2021/2250%53%54
2020/21–53%48
2019/20–51%46
2018/1942%49%55
2017/1852%50%61
2016/1747%50%57
2015/1648%50%54
2014/1551%50%53

Bron: CBR en CBR open data · inwoners: CBS 2026 · periode 1 oktober 2025 t/m 30 september 2026

Autorijschool Tolkamer kiezen

Zoek je een autorijschool in Tolkamer? Het CBR noemt er 2. Hun leerlingen deden samen 51 eerste praktijkexamens voor het rijbewijs B, en 61% slaagde in één keer. Dat is boven het landelijk gemiddelde van 50%.

Vergelijk op het eerste examen en kijk of er genoeg examens achter het percentage zitten; reviews van leerlingen vertellen daarna hoe de lessen voelen.

Wonen en autorijden in Tolkamer

In Tolkamer wonen ongeveer 2.840 mensen (CBS, 2026): één rijschool per 1.420 inwoners in de plaats.

In de gemeente Zevenaar wonen 479 jongeren van 17 jaar (CBS, 2026): de leeftijd waarop je met rijles mag beginnen.

In Gelderland heeft 67,5% van de 18- tot 24-jarigen een autorijbewijs, landelijk is dat 61,9% (CBS, cijfer per provincie).

In Tolkamer heeft een huishouden gemiddeld 1,23 auto's (landelijk 0,9) en ligt de oprit van de snelweg gemiddeld 1,2 km van huis (CBS).

Examen doen vanuit Tolkamer

De meeste leerlingen van rijscholen in Tolkamer doen examen bij Examencentrum Doetinchem, hemelsbreed 17 km. Daar slaagde 61% van hen bij het eerste examen (alle kandidaten bij dat centrum: 56%).

Automaat rijles in Tolkamer

Wil je in een automaat rijden? In Tolkamer kan dat bij 1 rijschool (CBR). Met het filter Automaat in de lijst hierboven zie je ze direct.

Motor, scooter en meer in Tolkamer

Naast autorijles kun je in Tolkamer terecht voor aanhanger (1 rijschool, 87% in één keer geslaagd). Kies het rijbewijs in de tabbladen bij de lijst.

Veelgestelde vragen over rijscholen in Tolkamer

Hoeveel rijscholen zijn er in Tolkamer?

Het CBR telt in Tolkamer 2 rijscholen.

Wat is het slagingspercentage van rijscholen in Tolkamer?

Bij de autorijscholen in Tolkamer slaagde gemiddeld 61% bij het eerste praktijkexamen (51 examens, CBR). Landelijk is dat 50%. Tellen we herexamens mee, dan is het 61%.

Wat is de beste rijschool in Tolkamer?

Kijken we naar het eerste examen bij minstens 20 examens, dan scoort Autorijschool Heijmink het hoogst met 61% (36 examens). Bekijk ook de reviews: die vertellen hoe de lessen zijn.

Waar doe je rijexamen vanuit Tolkamer?

De meeste leerlingen uit Tolkamer doen examen bij CBR-examencentrum Doetinchem, hemelsbreed 17 km.

Kan ik in Tolkamer rijles in een automaat nemen?

Ja, bij 1 van de 2 autorijscholen (CBR).

Wat kost rijles in Tolkamer?

Wij tonen alleen prijzen die rijscholen zelf publiceren. Wat je rijbewijs ongeveer kost, reken je uit met de rekenhulp voor je rijbewijs.

Hoe vraag ik een gratis proefles aan?

Ja, je vraagt een gratis proefles rijles aan bij een door ons geselecteerde rijschool in de buurt.

Klopt er iets niet op deze pagina?

Meld een foutRijscholen in Tolkamer

Over de cijfers: slagingspercentages en aantallen examens komen rechtstreeks van het CBR (stand 24 oktober 2026). Die passen we alleen aan als het CBR ze aanpast. Andere fouten, zoals in de contactgegevens, zoeken we zelf uit.

Wat klopt er niet?

Wij tonen de cijfers precies zoals het CBR ze publiceert. Zie je in de Rijschoolzoeker van het CBR zelf andere cijfers, laat het ons dan weten.

We gebruiken je e-mailadres alleen om op je melding te reageren. Zie onze privacyverklaring.