Naar de inhoud
Gratis proefles
  1. Home
  2. Rijscholen
  3. Zaandam

Rijschool Zaandam: alle 43 rijscholen vergeleken

Alle rijscholen in Zaandam (Noord-Holland) met hun officiële CBR-slagingspercentage en reviews van leerlingen. Kies je rijbewijs en vergelijk.

43rijscholen
48%geslaagd 1e examen auto (gem. Zaandam)
50%landelijk gemiddelde
De groene Zaanse gevels in het centrum van Zaandam: vergelijk de rijscholen in Zaandam
Gratis en vrijblijvend

Gratis proefles in Zaandam

Probeer gratis en vrijblijvend een door ons geselecteerde rijschool in Zaandam. Vul alvast in wat je zoekt; je contactgegevens volgen op de volgende stap.

Proefles voor
Schakeling

Je naam en telefoonnummer vul je op de volgende stap in. Je aanvraag gaat naar maximaal 4 door ons geselecteerde rijscholen (meestal 1 of 2). Gratis, en je zit nergens aan vast.

Alle rijscholen in Zaandam vergelijken

41 rijscholen voor auto in Zaandam · meeste examens bovenaan
Percentage = geslaagd bij het eerste examen (CBR) · = landelijk gemiddelde

RijschoolGeslaagd 1e examenAlle examensExamensReviews
Ready 2 drive 49% 49% 281 examens –
Tom de Keizer 63% 62% 202 examens –
Zaanseverkeersopleidingen 48% 46% 194 examens –
Ronchetti Verkeersopleidingen 39% 48% 191 examens ★ 5,0 (2)
Verkeersschool Keep on driving 46% 39% 142 examens –
Patron verkeersopleidingen 36% 41% 139 examens –
Rijschool van Hees 51% 51% 87 examens ★ 5,0 (1)
rijschoolkruising.nl 51% 52% 82 examens –
Autorijschool Yes You Can 44% 45% 82 examens –
Autorijschool Drive Fresh 30% 30% 79 examens ★ 5,0 (3)

Toon alle 41 rijscholen →

Ranglijst · CBR-cijfers

Beste autorijscholen in Zaandam (2026)

De 10 autorijscholen in Zaandam waar de meeste leerlingen in één keer slagen (van 19 met genoeg examens). Kleur = vergeleken met het gemiddelde in Zaandam (48%).

  1. 1Tom de Keizer132 eerste examens63%
  2. 2Rijschool Marlee23 eerste examens61%
  3. 3Rijschool Top31 eerste examens55%
  4. 3De Rijacademie22 eerste examens55%
  5. 5Autorijschool Vinesh29 eerste examens52%
  6. 6rijschoolkruising.nl49 eerste examens51%
  7. 6Rijschool van Hees41 eerste examens51%
  8. 8Ready 2 drive134 eerste examens49%
  9. 9Zaanseverkeersopleidingen88 eerste examens48%
  10. 9Rijschool Hotaman25 eerste examens48%
Zo berekenen we deze ranglijst

We kijken naar één getal: het percentage leerlingen dat bij het eerste praktijkexamen voor het rijbewijs B slaagt. Alleen rijscholen met minstens 20 eerste examens doen mee (22 rijscholen in Zaandam hadden er minder). Bij een gelijk percentage delen rijscholen de plaats. Betalen voor een hogere plek kan niet. Landelijk slaagt 50% in één keer.

Bron: CBR · periode 1 oktober 2025 t/m 30 september 2026

Klopt er iets niet op deze pagina?

Meld een foutRijscholen in Zaandam

Over de cijfers: slagingspercentages en aantallen examens komen rechtstreeks van het CBR (stand 24 oktober 2026). Die passen we alleen aan als het CBR ze aanpast. Andere fouten, zoals in de contactgegevens, zoeken we zelf uit.

Wat klopt er niet?

Wij tonen de cijfers precies zoals het CBR ze publiceert. Zie je in de Rijschoolzoeker van het CBR zelf andere cijfers, laat het ons dan weten.

We gebruiken je e-mailadres alleen om op je melding te reageren. Zie onze privacyverklaring.