Naar de inhoud
Gratis proefles
  1. Home
  2. Rijscholen
  3. Zaandijk

Rijschool Zaandijk: alle 2 rijscholen vergeleken

Alle rijscholen in Zaandijk (Noord-Holland) met hun officiële CBR-slagingspercentage en reviews van leerlingen. Kies je rijbewijs en vergelijk.

2rijscholen
55%geslaagd 1e examen auto (gem. Zaandijk)
50%landelijk gemiddelde
De molens van de Zaanse Schans bij Zaandijk: rijscholen in Zaandijk vergelijken
Gratis en vrijblijvend

Gratis proefles in Zaandijk

Probeer gratis en vrijblijvend een door ons geselecteerde rijschool in Zaandijk. Vul alvast in wat je zoekt; je contactgegevens volgen op de volgende stap.

Proefles voor
Schakeling

Je naam en telefoonnummer vul je op de volgende stap in. Je aanvraag gaat naar maximaal 4 door ons geselecteerde rijscholen (meestal 1 of 2). Gratis, en je zit nergens aan vast.

Alle rijscholen in Zaandijk vergelijken

2 rijscholen voor auto in Zaandijk · meeste examens bovenaan
Percentage = geslaagd bij het eerste examen (CBR) · = landelijk gemiddelde

RijschoolGeslaagd 1e examenAlle examensExamensReviews
Rijschool Terry 55% 59% 61 examens ★ 5,0 (1)
Autorijschool Aris Bakker – 75% 8 examens –
Ranglijst · CBR-cijfers

Beste autorijscholen in Zaandijk (2026)

De autorijschool in Zaandijk met genoeg examens voor de ranglijst. Kleur = vergeleken met het gemiddelde in Zaandijk (55%).

  1. 1Rijschool Terry38 eerste examens55%
Zo berekenen we deze ranglijst

We kijken naar één getal: het percentage leerlingen dat bij het eerste praktijkexamen voor het rijbewijs B slaagt. Alleen rijscholen met minstens 20 eerste examens doen mee (1 rijschool in Zaandijk hadden er minder). Bij een gelijk percentage delen rijscholen de plaats. Betalen voor een hogere plek kan niet. Landelijk slaagt 50% in één keer.

Bron: CBR · periode 1 oktober 2025 t/m 30 september 2026

CBR-cijfers · CBS

Rijschool Zaandijk in cijfers

Rijscholen
2
Geslaagd 1e examen (auto)
55%
landelijk 50%
Geslaagd herexamen (auto)
64%
landelijk 50% · 25 herexamens
Reviews
1
gemiddeld 5,0 van 5
Inwoners
8.880
2,3 rijscholen per 10.000
17-jarigen
1.824
gemeente Zaanstad (CBS)

Per rijbewijs in Zaandijk

Geslaagd bij het eerste examen, gemiddeld over de rijscholen in Zaandijk.

  • Auto2 rijscholen · 69 examens · boven landelijk
    55%landelijk 50%
  • Scooter1 rijschool · 17 examens · boven landelijk
    100%landelijk 80%

Verloop slagingspercentage Zaandijk

  • Gemiddelde Zaandijk
  • Landelijk gemiddelde
Toon de cijfers per jaar
JaarZaandijkLandelijkExamens
2025/26–50%44
2024/2554%50%63
2023/2462%52%60
2022/2359%52%73
2021/2251%53%61

Bron: CBR en CBR open data · inwoners: CBS 2026 · periode 1 oktober 2025 t/m 30 september 2026

Autorijschool Zaandijk kiezen

In Zaandijk geven 2 autorijscholen les volgens het CBR. Hun leerlingen deden samen 44 eerste praktijkexamens voor het rijbewijs B, en 55% slaagde in één keer. Dat is boven het landelijk gemiddelde van 50%.

Kijk bij het kiezen vooral naar het percentage bij het eerste examen én naar het aantal examens: een hoog percentage over veel examens zegt meer dan over een handvol.

Rijbewijs halen in Zaandijk

In Zaandijk wonen ongeveer 8.880 mensen (CBS, 2026): één rijschool per 4.440 inwoners in de plaats.

De gemeente Zaanstad telt 1.824 zeventienjarigen (CBS, 2026); vanaf 17 mag je met rijles beginnen.

In Noord-Holland heeft 54,7% van de 18- tot 24-jarigen een autorijbewijs, landelijk is dat 61,9% (CBS, cijfer per provincie).

In Zaandijk heeft een huishouden gemiddeld 0,94 auto's (landelijk 0,9) en ligt de oprit van de snelweg gemiddeld 1,2 km van huis (CBS).

Examen doen vanuit Zaandijk

De meeste leerlingen van rijscholen in Zaandijk doen examen bij Examencentrum Zaandam, hemelsbreed 2 km. Daar slaagde 58% van hen bij het eerste examen (alle kandidaten bij dat centrum: 48%).

Motor, scooter en meer in Zaandijk

Naast autorijles kun je in Zaandijk terecht voor scooter (1 rijschool, 100% in één keer geslaagd). Kies het rijbewijs in de tabbladen bij de lijst.

Veelgestelde vragen over rijscholen in Zaandijk

Hoeveel rijscholen zijn er in Zaandijk?

Het CBR telt in Zaandijk 2 rijscholen.

Wat is het slagingspercentage van rijscholen in Zaandijk?

Bij de autorijscholen in Zaandijk slaagde gemiddeld 55% bij het eerste praktijkexamen (44 examens, CBR). Landelijk is dat 50%. Tellen we herexamens mee, dan is het 59%.

Wat is de beste rijschool in Zaandijk?

Kijken we naar het eerste examen bij minstens 20 examens, dan scoort Rijschool Terry het hoogst met 55% (38 examens). Bekijk ook de reviews: die vertellen hoe de lessen zijn.

Waar doe je rijexamen vanuit Zaandijk?

De meeste leerlingen uit Zaandijk doen examen bij CBR-examencentrum Zaandam, hemelsbreed 2 km.

Kan ik in Zaandijk rijles in een automaat nemen?

Het CBR noemt in Zaandijk geen autorijschool met automaatles. Kijk ook in de plaatsen in de buurt.

Wat kost rijles in Zaandijk?

Wij tonen alleen prijzen die rijscholen zelf publiceren. Wat je rijbewijs ongeveer kost, reken je uit met de rekenhulp voor je rijbewijs.

Hoe vraag ik een gratis proefles aan?

Ja, je vraagt een gratis eerste rijles aan bij een door ons geselecteerde rijschool in de buurt.

Klopt er iets niet op deze pagina?

Meld een foutRijscholen in Zaandijk

Over de cijfers: slagingspercentages en aantallen examens komen rechtstreeks van het CBR (stand 24 oktober 2026). Die passen we alleen aan als het CBR ze aanpast. Andere fouten, zoals in de contactgegevens, zoeken we zelf uit.

Wat klopt er niet?

Wij tonen de cijfers precies zoals het CBR ze publiceert. Zie je in de Rijschoolzoeker van het CBR zelf andere cijfers, laat het ons dan weten.

We gebruiken je e-mailadres alleen om op je melding te reageren. Zie onze privacyverklaring.