Naar de inhoud
Gratis proefles
  1. Home
  2. Rijscholen
  3. Almkerk

Rijschool Almkerk: alle 2 rijscholen vergeleken

Alle rijscholen in Almkerk (Noord-Brabant) met hun officiële CBR-slagingspercentage en reviews van leerlingen. Kies je rijbewijs en vergelijk.

2rijscholen
58%geslaagd 1e examen auto (gem. Almkerk)
50%landelijk gemiddelde
Een molen bij Almkerk bij zonsondergang: rijscholen in Almkerk vergelijken
Gratis en vrijblijvend

Gratis proefles in Almkerk

Probeer gratis en vrijblijvend een door ons geselecteerde rijschool in Almkerk. Vul alvast in wat je zoekt; je contactgegevens volgen op de volgende stap.

Proefles voor
Schakeling

Je naam en telefoonnummer vul je op de volgende stap in. Je aanvraag gaat naar maximaal 4 door ons geselecteerde rijscholen (meestal 1 of 2). Gratis, en je zit nergens aan vast.

Alle rijscholen in Almkerk vergelijken

2 rijscholen voor auto in Almkerk · meeste examens bovenaan
Percentage = geslaagd bij het eerste examen (CBR) · = landelijk gemiddelde

RijschoolGeslaagd 1e examenAlle examensExamensReviews
Autorijschool Alex Boeve 52% 60% 88 examens –
Elestric 69% 75% 40 examens –
Ranglijst · CBR-cijfers

Beste autorijscholen in Almkerk (2026)

De 2 autorijscholen in Almkerk waar de meeste leerlingen in één keer slagen. Kleur = vergeleken met het gemiddelde in Almkerk (58%).

  1. 1Elestric29 eerste examens69%
  2. 2Autorijschool Alex Boeve52 eerste examens52%
Zo berekenen we deze ranglijst

We kijken naar één getal: het percentage leerlingen dat bij het eerste praktijkexamen voor het rijbewijs B slaagt. Alleen rijscholen met minstens 20 eerste examens doen mee. Bij een gelijk percentage delen rijscholen de plaats. Betalen voor een hogere plek kan niet. Landelijk slaagt 50% in één keer.

Bron: CBR · periode 1 oktober 2025 t/m 30 september 2026

CBR-cijfers · CBS

Rijschool Almkerk in cijfers

Rijscholen
2
Geslaagd 1e examen (auto)
58%
landelijk 50%
Geslaagd herexamen (auto)
77%
landelijk 50% · 47 herexamens
Met automaatles
1
van de 2 autorijscholen
Inwoners
3.810
5,2 rijscholen per 10.000
17-jarigen
793
gemeente Altena (CBS)

Per rijbewijs in Almkerk

Geslaagd bij het eerste examen, gemiddeld over de rijscholen in Almkerk.

  • Auto2 rijscholen · 128 examens · boven landelijk
    58%landelijk 50%
  • Aanhanger1 rijschool · 1 examens
    –te weinig examens

Verloop slagingspercentage Almkerk

  • Gemiddelde Almkerk
  • Landelijk gemiddelde
Toon de cijfers per jaar
JaarAlmkerkLandelijkExamens
2025/2658%50%81
2024/2567%50%81
2023/2460%52%87
2022/2375%52%97
2021/2276%53%80
2020/21–53%48
2019/2064%51%74
2018/1961%49%89
2017/1860%50%81
2016/1754%50%72

Bron: CBR en CBR open data · inwoners: CBS 2026 · periode 1 oktober 2025 t/m 30 september 2026

Autorijschool Almkerk kiezen

Het CBR telt in Almkerk 2 autorijscholen. Hun leerlingen deden samen 81 eerste praktijkexamens voor het rijbewijs B, en 58% slaagde in één keer. Dat is boven het landelijk gemiddelde van 50%.

Het belangrijkste getal is het percentage leerlingen dat in één keer slaagt. Weeg het aantal examens mee: bij weinig examens zegt een percentage nog niet veel.

Rijbewijs halen in Almkerk

In Almkerk wonen ongeveer 3.810 mensen (CBS, 2026): één rijschool per 1.905 inwoners in de plaats.

De gemeente Altena telt 793 zeventienjarigen (CBS, 2026); vanaf 17 mag je met rijles beginnen.

In Noord-Brabant heeft 66,8% van de 18- tot 24-jarigen een autorijbewijs, landelijk is dat 61,9% (CBS, cijfer per provincie).

In Almkerk heeft een huishouden gemiddeld 1,2 auto's (landelijk 0,9) en ligt de oprit van de snelweg gemiddeld 0,7 km van huis (CBS).

Examen doen vanuit Almkerk

De meeste leerlingen van rijscholen in Almkerk doen examen bij Examencentrum Schelluinen/Gorinchem, hemelsbreed 9 km. Daar slaagde 58% van hen bij het eerste examen (alle kandidaten bij dat centrum: 49%).

Automaat rijles in Almkerk

1 van de 2 autorijscholen in Almkerk geven volgens het CBR rijles in een automaat. Met het filter Automaat in de lijst hierboven zie je ze direct.

Motor, scooter en meer in Almkerk

Naast autorijles kun je in Almkerk terecht voor aanhanger (1 rijschool). Kies het rijbewijs in de tabbladen bij de lijst.

Veelgestelde vragen over rijscholen in Almkerk

Hoeveel rijscholen zijn er in Almkerk?

Het CBR telt in Almkerk 2 rijscholen.

Wat is het slagingspercentage van rijscholen in Almkerk?

Bij de autorijscholen in Almkerk slaagde gemiddeld 58% bij het eerste praktijkexamen (81 examens, CBR). Landelijk is dat 50%. Tellen we herexamens mee, dan is het 65%.

Wat is de beste rijschool in Almkerk?

Kijken we naar het eerste examen bij minstens 20 examens, dan scoort Elestric het hoogst met 69% (29 examens). Bekijk ook de reviews: die vertellen hoe de lessen zijn.

Waar doe je rijexamen vanuit Almkerk?

De meeste leerlingen uit Almkerk doen examen bij CBR-examencentrum Schelluinen/Gorinchem, hemelsbreed 9 km.

Kan ik in Almkerk rijles in een automaat nemen?

Ja, bij 1 van de 2 autorijscholen (CBR).

Wat kost rijles in Almkerk?

Wij tonen alleen prijzen die rijscholen zelf publiceren. Wat je rijbewijs ongeveer kost, reken je uit met onze rekenhulp.

Kan ik een gratis proefles krijgen?

Ja, je vraagt een gratis proefles rijles aan bij een door ons geselecteerde rijschool in de buurt.

Klopt er iets niet op deze pagina?

Meld een foutRijscholen in Almkerk

Over de cijfers: slagingspercentages en aantallen examens komen rechtstreeks van het CBR (stand 24 oktober 2026). Die passen we alleen aan als het CBR ze aanpast. Andere fouten, zoals in de contactgegevens, zoeken we zelf uit.

Wat klopt er niet?

Wij tonen de cijfers precies zoals het CBR ze publiceert. Zie je in de Rijschoolzoeker van het CBR zelf andere cijfers, laat het ons dan weten.

We gebruiken je e-mailadres alleen om op je melding te reageren. Zie onze privacyverklaring.