Naar de inhoud
Gratis proefles
  1. Home
  2. Rijscholen
  3. Leende

Rijschool Leende: alle 2 rijscholen vergeleken

Alle rijscholen in Leende (Noord-Brabant) met hun officiële CBR-slagingspercentage en reviews van leerlingen. Kies je rijbewijs en vergelijk.

2rijscholen
56%geslaagd 1e examen auto (gem. Leende)
50%landelijk gemiddelde
Het dorpsgezicht met de kerk in Leende, waar je de rijscholen in Leende kunt vergelijken
Foto: Unknown authorUnknown author, Wikimedia Commons, CC BY-SA 4.0
Gratis en vrijblijvend

Gratis proefles in Leende

Probeer gratis en vrijblijvend een door ons geselecteerde rijschool in Leende. Vul alvast in wat je zoekt; je contactgegevens volgen op de volgende stap.

Proefles voor
Schakeling

Je naam en telefoonnummer vul je op de volgende stap in. Je aanvraag gaat naar maximaal 4 door ons geselecteerde rijscholen (meestal 1 of 2). Gratis, en je zit nergens aan vast.

Alle rijscholen in Leende vergelijken

2 rijscholen voor auto in Leende · meeste examens bovenaan
Percentage = geslaagd bij het eerste examen (CBR) · = landelijk gemiddelde

RijschoolGeslaagd 1e examenAlle examensExamensReviews
Rijschool Kirsten van Kasteren 28% 39% 85 examens –
Autorijschool Anne-Marie De Beer 78% 76% 51 examens –
Ranglijst · CBR-cijfers

Beste autorijscholen in Leende (2026)

De 2 autorijscholen in Leende waar de meeste leerlingen in één keer slagen. Kleur = vergeleken met het gemiddelde in Leende (56%).

  1. 1Autorijschool Anne-Marie De Beer40 eerste examens78%
  2. 2Rijschool Kirsten van Kasteren32 eerste examens28%
Zo berekenen we deze ranglijst

We kijken naar één getal: het percentage leerlingen dat bij het eerste praktijkexamen voor het rijbewijs B slaagt. Alleen rijscholen met minstens 20 eerste examens doen mee. Bij een gelijk percentage delen rijscholen de plaats. Betalen voor een hogere plek kan niet. Landelijk slaagt 50% in één keer.

Bron: CBR · periode 1 oktober 2025 t/m 30 september 2026

CBR-cijfers · CBS

Rijschool Leende in cijfers

Rijscholen
2
Geslaagd 1e examen (auto)
56%
landelijk 50%
Geslaagd herexamen (auto)
50%
landelijk 50% · 64 herexamens
Inwoners
4.780
4,2 rijscholen per 10.000
17-jarigen
157
gemeente Heeze-Leende (CBS)

Per rijbewijs in Leende

Geslaagd bij het eerste examen, gemiddeld over de rijscholen in Leende.

  • Auto2 rijscholen · 136 examens · boven landelijk
    56%landelijk 50%

Bron: CBR · inwoners: CBS 2026 · periode 1 oktober 2025 t/m 30 september 2026

Autorijschool Leende kiezen

Het CBR telt in Leende 2 autorijscholen. Hun leerlingen deden samen 72 eerste praktijkexamens voor het rijbewijs B, en 56% slaagde in één keer. Dat is boven het landelijk gemiddelde van 50%.

Vergelijk op het eerste examen en kijk of er genoeg examens achter het percentage zitten; reviews van leerlingen vertellen daarna hoe de lessen voelen.

Wonen en autorijden in Leende

In Leende wonen ongeveer 4.780 mensen (CBS, 2026): één rijschool per 2.390 inwoners in de plaats.

De gemeente Heeze-Leende telt 157 zeventienjarigen (CBS, 2026); vanaf 17 mag je met rijles beginnen.

In Noord-Brabant heeft 66,8% van de 18- tot 24-jarigen een autorijbewijs, landelijk is dat 61,9% (CBS, cijfer per provincie).

In Leende heeft een huishouden gemiddeld 1,3 auto's (landelijk 0,9) en ligt de oprit van de snelweg gemiddeld 1,3 km van huis (CBS).

Examen doen vanuit Leende

De meeste leerlingen van rijscholen in Leende doen examen bij Examencentrum Weert, hemelsbreed 15 km. Daar slaagde 78% van hen bij het eerste examen (alle kandidaten bij dat centrum: 59%). Ook Examencentrum Eindhoven (13 km) worden veel gebruikt.

Veelgestelde vragen over rijscholen in Leende

Hoeveel autorijscholen zijn er in Leende?

Het CBR telt in Leende 2 rijscholen.

Wat is het slagingspercentage van rijscholen in Leende?

Bij de autorijscholen in Leende slaagde gemiddeld 56% bij het eerste praktijkexamen (72 examens, CBR). Landelijk is dat 50%. Tellen we herexamens mee, dan is het 53%.

Welke autorijschool in Leende heeft het hoogste slagingspercentage?

Kijken we naar het eerste examen bij minstens 20 examens, dan scoort Autorijschool Anne-Marie De Beer het hoogst met 78% (40 examens). Bekijk ook de reviews: die vertellen hoe de lessen zijn.

Waar doe je rijexamen vanuit Leende?

De meeste leerlingen uit Leende doen examen bij CBR-examencentrum Weert, hemelsbreed 15 km.

Kan ik in Leende rijles in een automaat nemen?

Het CBR noemt in Leende geen autorijschool met automaatles. Kijk ook in de plaatsen in de buurt.

Wat kost rijles in Leende?

Wij tonen alleen prijzen die rijscholen zelf publiceren. Wat je rijbewijs ongeveer kost, reken je uit met bereken wat je rijbewijs kost.

Kan ik een gratis proefles krijgen?

Ja, je vraagt een gratis eerste rijles aan bij een door ons geselecteerde rijschool in de buurt.

Klopt er iets niet op deze pagina?

Meld een foutRijscholen in Leende

Over de cijfers: slagingspercentages en aantallen examens komen rechtstreeks van het CBR (stand 24 oktober 2026). Die passen we alleen aan als het CBR ze aanpast. Andere fouten, zoals in de contactgegevens, zoeken we zelf uit.

Wat klopt er niet?

Wij tonen de cijfers precies zoals het CBR ze publiceert. Zie je in de Rijschoolzoeker van het CBR zelf andere cijfers, laat het ons dan weten.

We gebruiken je e-mailadres alleen om op je melding te reageren. Zie onze privacyverklaring.