Naar de inhoud
Gratis proefles
  1. Home
  2. Rijscholen
  3. Nederweert

Rijschool Nederweert: alle 2 rijscholen vergeleken

Alle rijscholen in Nederweert (Limburg) met hun officiële CBR-slagingspercentage en reviews van leerlingen. Kies je rijbewijs en vergelijk.

2rijscholen
52%geslaagd 1e examen auto (gem. Nederweert)
50%landelijk gemiddelde
Het kanaal bij Nederweert: vergelijk de rijscholen in Nederweert
Gratis en vrijblijvend

Gratis proefles in Nederweert

Probeer gratis en vrijblijvend een door ons geselecteerde rijschool in Nederweert. Vul alvast in wat je zoekt; je contactgegevens volgen op de volgende stap.

Proefles voor
Schakeling

Je naam en telefoonnummer vul je op de volgende stap in. Je aanvraag gaat naar maximaal 4 door ons geselecteerde rijscholen (meestal 1 of 2). Gratis, en je zit nergens aan vast.

Alle rijscholen in Nederweert vergelijken

1 rijschool voor auto in Nederweert · meeste examens bovenaan
Percentage = geslaagd bij het eerste examen (CBR) · = landelijk gemiddelde

RijschoolGeslaagd 1e examenAlle examensExamensReviews
NLP-Drive Rijopleidingen 52% 52% 61 examens –
Ranglijst · CBR-cijfers

Beste autorijscholen in Nederweert (2026)

De autorijschool in Nederweert met genoeg examens voor de ranglijst. Kleur = vergeleken met het gemiddelde in Nederweert (52%).

  1. 1NLP-Drive Rijopleidingen29 eerste examens52%
Zo berekenen we deze ranglijst

We kijken naar één getal: het percentage leerlingen dat bij het eerste praktijkexamen voor het rijbewijs B slaagt. Alleen rijscholen met minstens 20 eerste examens doen mee. Bij een gelijk percentage delen rijscholen de plaats. Betalen voor een hogere plek kan niet. Landelijk slaagt 50% in één keer.

Bron: CBR · periode 1 oktober 2025 t/m 30 september 2026

CBR-cijfers · CBS

Rijschool Nederweert in cijfers

Rijscholen
2
waarvan 1 voor auto
Geslaagd 1e examen (auto)
52%
landelijk 50%
Geslaagd herexamen (auto)
53%
landelijk 50% · 32 herexamens
Inwoners
10.500
1,9 rijscholen per 10.000
17-jarigen
191
gemeente Nederweert (CBS)

Per rijbewijs in Nederweert

Geslaagd bij het eerste examen, gemiddeld over de rijscholen in Nederweert.

  • Auto1 rijschool · 61 examens · rond landelijk
    52%landelijk 50%
  • Vrachtauto1 rijschool · 424 examens · boven landelijk
    78%landelijk 73%

Bron: CBR · inwoners: CBS 2026 · periode 1 oktober 2025 t/m 30 september 2026

Autorijschool Nederweert kiezen

Het CBR telt in Nederweert één autorijschool. De leerlingen deden samen 29 eerste praktijkexamens voor het rijbewijs B, en 52% slaagde in één keer. Dat is ongeveer gelijk aan het landelijk gemiddelde van 50%.

Kijk bij het kiezen vooral naar het percentage bij het eerste examen én naar het aantal examens: een hoog percentage over veel examens zegt meer dan over een handvol.

Wonen en autorijden in Nederweert

In Nederweert wonen ongeveer 10.500 mensen (CBS, 2026): één rijschool per 5.250 inwoners in de plaats.

De gemeente Nederweert telt 191 zeventienjarigen (CBS, 2026); vanaf 17 mag je met rijles beginnen.

In Limburg heeft 61,4% van de 18- tot 24-jarigen een autorijbewijs, landelijk is dat 61,9% (CBS, cijfer per provincie).

In Nederweert heeft een huishouden gemiddeld 1,18 auto's (landelijk 0,9) en ligt de oprit van de snelweg gemiddeld 0,8 km van huis (CBS).

Examen doen vanuit Nederweert

De meeste leerlingen van rijscholen in Nederweert doen examen bij Examencentrum Weert, hemelsbreed 2 km. Daar slaagde 52% van hen bij het eerste examen (alle kandidaten bij dat centrum: 59%).

Motor, scooter en meer in Nederweert

Naast autorijles kun je in Nederweert terecht voor vrachtauto (1 rijschool, 78% in één keer geslaagd). Kies het rijbewijs in de tabbladen bij de lijst.

Veelgestelde vragen over rijscholen in Nederweert

Hoeveel autorijscholen zijn er in Nederweert?

Het CBR telt in Nederweert 2 rijscholen, waarvan 1 autorijschool.

Wat is het slagingspercentage van rijscholen in Nederweert?

Bij de autorijscholen in Nederweert slaagde gemiddeld 52% bij het eerste praktijkexamen (29 examens, CBR). Landelijk is dat 50%. Tellen we herexamens mee, dan is het 52%.

Wat is de beste rijschool in Nederweert?

Kijken we naar het eerste examen bij minstens 20 examens, dan scoort NLP-Drive Rijopleidingen het hoogst met 52% (29 examens). Bekijk ook de reviews: die vertellen hoe de lessen zijn.

Waar doe je rijexamen vanuit Nederweert?

De meeste leerlingen uit Nederweert doen examen bij CBR-examencentrum Weert, hemelsbreed 2 km.

Kan ik in Nederweert rijles in een automaat nemen?

Het CBR noemt in Nederweert geen autorijschool met automaatles. Kijk ook in de plaatsen in de buurt.

Wat kost rijles in Nederweert?

Wij tonen alleen prijzen die rijscholen zelf publiceren. Wat je rijbewijs ongeveer kost, reken je uit met de rekenhulp voor je rijbewijs.

Kan ik een gratis proefles krijgen?

Ja, je vraagt een gratis proefles aan bij een door ons geselecteerde rijschool in de buurt.

Klopt er iets niet op deze pagina?

Meld een foutRijscholen in Nederweert

Over de cijfers: slagingspercentages en aantallen examens komen rechtstreeks van het CBR (stand 24 oktober 2026). Die passen we alleen aan als het CBR ze aanpast. Andere fouten, zoals in de contactgegevens, zoeken we zelf uit.

Wat klopt er niet?

Wij tonen de cijfers precies zoals het CBR ze publiceert. Zie je in de Rijschoolzoeker van het CBR zelf andere cijfers, laat het ons dan weten.

We gebruiken je e-mailadres alleen om op je melding te reageren. Zie onze privacyverklaring.