Naar de inhoud
Gratis proefles
  1. Home
  2. Rijscholen
  3. Breukelen

Rijschool Breukelen: alle 2 rijscholen vergeleken

Alle rijscholen in Breukelen (Utrecht) met hun officiële CBR-slagingspercentage en reviews van leerlingen. Kies je rijbewijs en vergelijk.

2rijscholen
65%geslaagd 1e examen auto (gem. Breukelen)
50%landelijk gemiddelde
Een kasteel aan het water bij Maarssen, vlak bij Breukelen: alle rijscholen in Breukelen op een rij
Gratis en vrijblijvend

Gratis proefles in Breukelen

Probeer gratis en vrijblijvend een door ons geselecteerde rijschool in Breukelen. Vul alvast in wat je zoekt; je contactgegevens volgen op de volgende stap.

Proefles voor
Schakeling

Je naam en telefoonnummer vul je op de volgende stap in. Je aanvraag gaat naar maximaal 4 door ons geselecteerde rijscholen (meestal 1 of 2). Gratis, en je zit nergens aan vast.

Alle rijscholen in Breukelen vergelijken

2 rijscholen voor auto in Breukelen · meeste examens bovenaan
Percentage = geslaagd bij het eerste examen (CBR) · = landelijk gemiddelde

RijschoolGeslaagd 1e examenAlle examensExamensReviews
Autorijschool IDEE 64% 61% 170 examens –
Autorijschool Jos van Die 71% 67% 21 examens ★ 1,0 (3)
Ranglijst · CBR-cijfers

Beste autorijscholen in Breukelen (2026)

De autorijschool in Breukelen met genoeg examens voor de ranglijst. Kleur = vergeleken met het gemiddelde in Breukelen (65%).

  1. 1Autorijschool IDEE110 eerste examens64%
Zo berekenen we deze ranglijst

We kijken naar één getal: het percentage leerlingen dat bij het eerste praktijkexamen voor het rijbewijs B slaagt. Alleen rijscholen met minstens 20 eerste examens doen mee (1 rijschool in Breukelen hadden er minder). Bij een gelijk percentage delen rijscholen de plaats. Betalen voor een hogere plek kan niet. Landelijk slaagt 50% in één keer.

Bron: CBR · periode 1 oktober 2025 t/m 30 september 2026

CBR-cijfers · CBS

Rijschool Breukelen in cijfers

Rijscholen
2
Geslaagd 1e examen (auto)
65%
landelijk 50%
Geslaagd herexamen (auto)
55%
landelijk 50% · 67 herexamens
Reviews
3
gemiddeld 1,0 van 5
Inwoners
10.800
1,9 rijscholen per 10.000
17-jarigen
747
gemeente Stichtse Vecht (CBS)

Per rijbewijs in Breukelen

Geslaagd bij het eerste examen, gemiddeld over de rijscholen in Breukelen.

  • Auto2 rijscholen · 191 examens · boven landelijk
    65%landelijk 50%

Verloop slagingspercentage Breukelen

  • Gemiddelde Breukelen
  • Landelijk gemiddelde
Toon de cijfers per jaar
JaarBreukelenLandelijkExamens
2025/2665%50%124
2024/2570%50%152
2023/2473%52%173
2022/2365%52%174
2021/2266%53%163
2020/2174%53%107
2019/2064%51%87
2018/1960%49%129
2017/1865%50%118
2016/1776%50%94
2015/1661%50%84
2014/1553%50%60

Bron: CBR en CBR open data · inwoners: CBS 2026 · periode 1 oktober 2025 t/m 30 september 2026

Autorijschool Breukelen kiezen

Het CBR telt in Breukelen 2 autorijscholen. Hun leerlingen deden samen 124 eerste praktijkexamens voor het rijbewijs B, en 65% slaagde in één keer. Dat is boven het landelijk gemiddelde van 50%.

Het belangrijkste getal is het percentage leerlingen dat in één keer slaagt. Weeg het aantal examens mee: bij weinig examens zegt een percentage nog niet veel.

Rijles in Breukelen: de plaats in cijfers

In Breukelen wonen ongeveer 10.800 mensen (CBS, 2026): één rijschool per 5.400 inwoners in de plaats.

In de gemeente Stichtse Vecht wonen 747 jongeren van 17 jaar (CBS, 2026): de leeftijd waarop je met rijles mag beginnen.

In Utrecht heeft 64,5% van de 18- tot 24-jarigen een autorijbewijs, landelijk is dat 61,9% (CBS, cijfer per provincie).

In Breukelen heeft een huishouden gemiddeld 1,02 auto's (landelijk 0,9) en ligt de oprit van de snelweg gemiddeld 1,1 km van huis (CBS).

Examen doen vanuit Breukelen

De meeste leerlingen van rijscholen in Breukelen doen examen bij Examencentrum Utrecht, hemelsbreed 7 km. Daar slaagde 65% van hen bij het eerste examen (alle kandidaten bij dat centrum: 49%).

Veelgestelde vragen over rijscholen in Breukelen

Hoeveel rijscholen zijn er in Breukelen?

Het CBR telt in Breukelen 2 rijscholen.

Wat is het slagingspercentage van rijscholen in Breukelen?

Bij de autorijscholen in Breukelen slaagde gemiddeld 65% bij het eerste praktijkexamen (124 examens, CBR). Landelijk is dat 50%. Tellen we herexamens mee, dan is het 62%.

Wat is de beste rijschool in Breukelen?

Kijken we naar het eerste examen bij minstens 20 examens, dan scoort Autorijschool IDEE het hoogst met 64% (110 examens). Bekijk ook de reviews: die vertellen hoe de lessen zijn.

Waar doe je rijexamen vanuit Breukelen?

De meeste leerlingen uit Breukelen doen examen bij CBR-examencentrum Utrecht, hemelsbreed 7 km.

Kan ik in Breukelen rijles in een automaat nemen?

Het CBR noemt in Breukelen geen autorijschool met automaatles. Kijk ook in de plaatsen in de buurt.

Wat kost rijles in Breukelen?

Wij tonen alleen prijzen die rijscholen zelf publiceren. Wat je rijbewijs ongeveer kost, reken je uit met onze rekenhulp.

Hoe vraag ik een gratis proefles aan?

Ja, je vraagt een gratis eerste rijles aan bij een door ons geselecteerde rijschool in de buurt.

Klopt er iets niet op deze pagina?

Meld een foutRijscholen in Breukelen

Over de cijfers: slagingspercentages en aantallen examens komen rechtstreeks van het CBR (stand 24 oktober 2026). Die passen we alleen aan als het CBR ze aanpast. Andere fouten, zoals in de contactgegevens, zoeken we zelf uit.

Wat klopt er niet?

Wij tonen de cijfers precies zoals het CBR ze publiceert. Zie je in de Rijschoolzoeker van het CBR zelf andere cijfers, laat het ons dan weten.

We gebruiken je e-mailadres alleen om op je melding te reageren. Zie onze privacyverklaring.