Naar de inhoud
Gratis proefles
  1. Home
  2. Rijscholen
  3. Harmelen

Rijschool Harmelen: alle 2 rijscholen vergeleken

Alle rijscholen in Harmelen (Utrecht) met hun officiële CBR-slagingspercentage en reviews van leerlingen. Kies je rijbewijs en vergelijk.

2rijscholen
60%geslaagd 1e examen auto (gem. Harmelen)
50%landelijk gemiddelde
Een rijtje huizen aan de Putkop in Harmelen: vergelijk de rijscholen in Harmelen
Foto: Jan dijkstra, Wikimedia Commons, CC BY-SA 4.0
Gratis en vrijblijvend

Gratis proefles in Harmelen

Probeer gratis en vrijblijvend een door ons geselecteerde rijschool in Harmelen. Vul alvast in wat je zoekt; je contactgegevens volgen op de volgende stap.

Proefles voor
Schakeling

Je naam en telefoonnummer vul je op de volgende stap in. Je aanvraag gaat naar maximaal 4 door ons geselecteerde rijscholen (meestal 1 of 2). Gratis, en je zit nergens aan vast.

Alle rijscholen in Harmelen vergelijken

2 rijscholen voor auto in Harmelen · meeste examens bovenaan
Percentage = geslaagd bij het eerste examen (CBR) · = landelijk gemiddelde

RijschoolGeslaagd 1e examenAlle examensExamensReviews
Autorijschool Les 57% 57% 227 examens ★ 1,0 (1)
Rijschool Gilby 67% 69% 87 examens –
Ranglijst · CBR-cijfers

Beste autorijscholen in Harmelen (2026)

De 2 autorijscholen in Harmelen waar de meeste leerlingen in één keer slagen. Kleur = vergeleken met het gemiddelde in Harmelen (60%).

  1. 1Rijschool Gilby60 eerste examens67%
  2. 2Autorijschool Les122 eerste examens57%
Zo berekenen we deze ranglijst

We kijken naar één getal: het percentage leerlingen dat bij het eerste praktijkexamen voor het rijbewijs B slaagt. Alleen rijscholen met minstens 20 eerste examens doen mee. Bij een gelijk percentage delen rijscholen de plaats. Betalen voor een hogere plek kan niet. Landelijk slaagt 50% in één keer.

Bron: CBR · periode 1 oktober 2025 t/m 30 september 2026

CBR-cijfers · CBS

Rijschool Harmelen in cijfers

Rijscholen
2
Geslaagd 1e examen (auto)
60%
landelijk 50%
Geslaagd herexamen (auto)
61%
landelijk 50% · 132 herexamens
Reviews
1
gemiddeld 1,0 van 5
Inwoners
8.130
2,5 rijscholen per 10.000
17-jarigen
696
gemeente Woerden (CBS)

Per rijbewijs in Harmelen

Geslaagd bij het eerste examen, gemiddeld over de rijscholen in Harmelen.

  • Auto2 rijscholen · 314 examens · boven landelijk
    60%landelijk 50%
  • Motor1 rijschool · 32 examens · rond landelijk
    73%landelijk 74%

Verloop slagingspercentage Harmelen

  • Gemiddelde Harmelen
  • Landelijk gemiddelde
Toon de cijfers per jaar
JaarHarmelenLandelijkExamens
2025/2660%50%182
2024/2553%50%196
2023/2458%52%184
2022/2363%52%152
2021/2262%53%170
2020/2158%53%160
2019/2067%51%97
2018/1963%49%150
2017/1863%50%104
2016/1756%50%95
2015/1663%50%75
2014/1560%50%87

Bron: CBR en CBR open data · inwoners: CBS 2026 · periode 1 oktober 2025 t/m 30 september 2026

Autorijschool Harmelen kiezen

Zoek je een autorijschool in Harmelen? Het CBR noemt er 2. Hun leerlingen deden samen 182 eerste praktijkexamens voor het rijbewijs B, en 60% slaagde in één keer. Dat is boven het landelijk gemiddelde van 50%.

Vergelijk op het eerste examen en kijk of er genoeg examens achter het percentage zitten; reviews van leerlingen vertellen daarna hoe de lessen voelen.

Wonen en autorijden in Harmelen

In Harmelen wonen ongeveer 8.130 mensen (CBS, 2026): één rijschool per 4.065 inwoners in de plaats.

In de gemeente Woerden wonen 696 jongeren van 17 jaar (CBS, 2026): de leeftijd waarop je met rijles mag beginnen.

In Utrecht heeft 64,5% van de 18- tot 24-jarigen een autorijbewijs, landelijk is dat 61,9% (CBS, cijfer per provincie).

In Harmelen heeft een huishouden gemiddeld 1,16 auto's (landelijk 0,9) en ligt de oprit van de snelweg gemiddeld 1,1 km van huis (CBS).

Examen doen vanuit Harmelen

De meeste leerlingen van rijscholen in Harmelen doen examen bij Examencentrum Utrecht, hemelsbreed 9 km. Daar slaagde 60% van hen bij het eerste examen (alle kandidaten bij dat centrum: 49%).

Motor, scooter en meer in Harmelen

Naast autorijles kun je in Harmelen terecht voor motor (1 rijschool, 73% in één keer geslaagd). Kies het rijbewijs in de tabbladen bij de lijst.

Veelgestelde vragen over rijscholen in Harmelen

Hoeveel autorijscholen zijn er in Harmelen?

Het CBR telt in Harmelen 2 rijscholen.

Wat is het slagingspercentage van rijscholen in Harmelen?

Bij de autorijscholen in Harmelen slaagde gemiddeld 60% bij het eerste praktijkexamen (182 examens, CBR). Landelijk is dat 50%. Tellen we herexamens mee, dan is het 60%.

Wat is de beste rijschool in Harmelen?

Kijken we naar het eerste examen bij minstens 20 examens, dan scoort Rijschool Gilby het hoogst met 67% (60 examens). Bekijk ook de reviews: die vertellen hoe de lessen zijn.

Waar doe je rijexamen vanuit Harmelen?

De meeste leerlingen uit Harmelen doen examen bij CBR-examencentrum Utrecht, hemelsbreed 9 km.

Kan ik in Harmelen rijles in een automaat nemen?

Het CBR noemt in Harmelen geen autorijschool met automaatles. Kijk ook in de plaatsen in de buurt.

Wat kost rijles in Harmelen?

Wij tonen alleen prijzen die rijscholen zelf publiceren. Wat je rijbewijs ongeveer kost, reken je uit met de kostencalculator.

Kan ik een gratis proefles krijgen?

Ja, je vraagt een gratis proefles rijles aan bij een door ons geselecteerde rijschool in de buurt.

Klopt er iets niet op deze pagina?

Meld een foutRijscholen in Harmelen

Over de cijfers: slagingspercentages en aantallen examens komen rechtstreeks van het CBR (stand 24 oktober 2026). Die passen we alleen aan als het CBR ze aanpast. Andere fouten, zoals in de contactgegevens, zoeken we zelf uit.

Wat klopt er niet?

Wij tonen de cijfers precies zoals het CBR ze publiceert. Zie je in de Rijschoolzoeker van het CBR zelf andere cijfers, laat het ons dan weten.

We gebruiken je e-mailadres alleen om op je melding te reageren. Zie onze privacyverklaring.